Skocz do zawartości
xamil9445

KatKiss KitKat 4.4.4 - Unlock bootloader || Recovery TWRP || Kernel 3.1.10 1.7GHz!!! || F2FS

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko coś komp świruje i go nie widział. Na lapku poszło bez problemu i jestem juz na punkcie 10.1 :-)

Wysłane z mojego HM NOTE 1W przy użyciu Tapatalka

Rom super. Tablet wreszcie działa a nie ślimaczy się jak dotąd z każdą najprostszą operacją.

Mam tylko jedno pytanie,

Czy można coś zrobić żeby wyłączyć lokalizację? Cały czas się włącza sama :-(, tzn. Usługa lokalizacja Google - zwiększenie dokładności lokalizacji, wyskakuje komunikat czy się zgadzam czy nie. GPS wszystko się włącza ponownie.

Edytowane przez matijas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej Panowie.

Co może być nie tak?

Tablet nagle się wyłącza gdzy bateria zejdzie do około 20%.

Nie ma żadnego ostrzeżenia o niskim poziomie baterii tylko nagle bumm i ciemno.

Na asusuwym ROMie schodził praktycznie do zera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sa dwie opcje - albo bateria juz jest walnieta albo jest zle wskazanie baterii ale skoro piszesz ze nagle sie wylacza obstawiam ze bateria juz skonczyla swoj zywot ;)

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

muszę "przyuważyć" do jakich procentów schodzi, czy zawsze jest to równo 20% czy jednak nie.

czas pracy na baterii nie uległ jakiemuś tragicznemu zmniejszeniu.

w sumie nie pamiętam ale wydaje mi się że tuż po instalacji czegoś takiego nie było. 

Poobserwuję to jeszcze i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro mówisz że tuż po instalacji tak nie było to znaczy że jest ok. Problem z zużytą baterią może pojawić się w każdym momencie i nie ma znaczenia w ilu %. Przykład dam, mój laptop po półtora roku wyłacza się jak zejdzie ponizej 90% - zużyte ogniwa, Asus daje na baterię półroczną gwarancję :)

Jedynie co teraz można zrobić to ładować do 100%, odłaczyć, pozwolić na to żeby padła i właczać próbować aż w ogole nie zaareaguje i znów do 100% może wtedy sie odczyty baterii zrestartują. Albo w niektórych recovery jest opcja usunięcia danych o baterii (wipe battery stats). 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz już zeszło do 16% i jakoś trzyma. Zawsze po tym samoistnym wyłączeniu, po ponownym włączeniu tabletu pojawiają takie błędy jak w załączniku.

post-31051-1443804536,0519_thumb.jpg

Wysłane z mojego HM NOTE 1W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DeTeMoto
    Grafikę dodajemy zawsze w SPOILERZE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xeanix

co zrobić gdy zrobiłem wipe system i nie mam w pamięci tabletu wrzuconej paczki z katkissem, a system oczywiście nie odpala??

btw. jak zrobić polskie znaki na dopinanej klawiaturze? ą ę ź etc. z altem nie działa (normalnie, dotykowo polskie znaki są) 

/edit

jak się wejdzie w twrp to można podłączyć tableta do kompa i wrzucać pliki.... 

Edytowane przez Xeanix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz wgrane TWRP to podepnij kabel, odpal recovery i wrzuc paczke .zip z systemem.

Zresztą, czemu usuwałeś ssytem? 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xeanix

No bo wszystko rozchodziło się o to, że nie miałem polskich znaków na klawiaturze fizycznej, a dziewczyna używa głównie tableta do pisania na wykładach. Na necie znalazłem jakiś sposób z podmianą plików systemowych i koniec końców wyszło tak, że klawiatura już wcale nie działała (a rozwiązanie było takie banalne...i podane w tym temacie) to postanowiłem zainstalować od nowa Romka, a zrobiłem wcześniej przywracanie do ustawień fabrycznych z nadzieją, że klawiatura zadziała... oczywiście to mi wywaliło pliki z romem i gappsami. Szkoda, że zorientowałem się jak już zrobiłem Wipe systemu.

Anyway znalazłem właśnie takie rozwiązanie jak ty opisujesz :)

2 Pytanka:

Jak wyłączyć dźwięk klawiatury? 

Wyszło może coś lepszego niż ten Rom? Głównie chodzi o szybkość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Dźwieki klawiatury na 100% można wyłaczyć - szukaj w zakładce Dźwieki. Nie jestem pewny gdzie dokładnie nie mam tableta pod ręką ;)

2. W sumie na razie nie testowałem nic lepszego. Możliwe że bede szukać jeszcze czegoś ale myśle nie ma nawet sensu - Lollipop troszkę nie pasuje na wielkie ekrany. CM11 muli zauważalnie. Na razie zostan przy tym ROMie ew jak chcesz możesz potestować jakieś ROMy jak znajdziesz na xda i opisać tu swoje odczucia.

Jeżeli KatKiss działa w porzadku, zrób backp systemu w TWRP. A potem po prostu znajdujesz paczkę na xda, sciagasz .zip, instalujesz, testujesz. Nie podoba się, zmiana na inny rom i tak w kółko. Nie znajdziesz nic? No to przywracasz backupa ;)

Edytowane przez xamil9445

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi