Skocz do zawartości
outvec

ROOT [ROOT] Iconia B1-810

Rekomendowane odpowiedzi

outvec

Witam, na xda pojawił się wątek o rootowaniu tego tabletu

procedura wydaje się banalnie prosta, jest nawet film na YT.

Mój tablet przyjdzie jutro więc spróbuję i podzielę się wynikami.

Pozdrawiam.

[Q] Acer Iconia One 8 B1-810 root and bloatware - XDA Forums

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się - tez miałem pisać o tym.

Teraz pytanie zasadnicze - da się przywrócić ustawienia fabryczne (unroot) w przypadku chęci skorzystania z gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę za świeży sprzęt na takie eksperymenty. Żeby jeszcze gdzieś oryginalny obraz systemu był na wszelki wypadek do przywrócenie. Wolałbym aby uraczyli nas lizaczkiem (Android 5). A najlepiej takim czystym jak w Nexusie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie pomocy, mam ten tablet chcę zrobić root'a ale za nic nie mogę znaleźć w ustawieniach "opcji deweloperskich i debugowania usb"...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak więc włączyć opcje programistyczne i tryb debugowania USB, których nie ma? Wchodzimy w Ustawienia i przewijamy opcje na sam dół listy. Opcje programistyczne nie wyświetlają się domyślnie. Należy wejść, więc w Informacje o telefonie i klikać kilka razy z rzędu pole o nazwie Numer kompilacji. Dotknięcia muszą być szybkie. Jeśli robimy to poprawnie ukaże nam się komunikat Jesteś teraz programistą. Zamykamy wszystko i na nowo wchodzimy do Ustawień. Od tej chwili Opcje programistyczne powinny być widoczne w telefonie, a w nich dodatkowe funkcje gdzie możemy sobie wybrać włączone Debugowanie USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szelag

Również posiadam ten tablet (B1-810), wymieniałem w sklepie na inny z powodu martwego pixela.

Za tą cenę jest bardzo dobry i szybko działa, zrobiłem root'a w miarę bez kłopotu.

Plusy:

-Raczej dobrze wykonany, lekki, zgrabny

-Wydajny

-Dobry ekran, wybudzanie dotknięciem ręki

-Debiutuje z Androidem 4.4.4 a wiec spora szansa na 5.0

-Bateria daje rade

-Cena

-Jest już root

-System bez nakładki, sporo bloadware ale da się zablokować.

-GPS/GLONASS

Minusy:

-Raczej nie ma co liczyć na oryginalne firmware do instlacji przez USB, pytałem o to serwis Acera - nie udostępniają.

-Intel Atom - Szybki, ale z kompatybilnością bywa różnie (nie narzekam, tylko Xposed naradzie nie działa)

-Przedni aparat, tylni też nie powala

Podczas root'owania pierwszym krokiem jest wgranie CWM, zanim cokolwiek zrobicie utwórzcie z jego poziomu BACKUP!

-Czy ktoś jakoś zmusił do działania Xposed? (próbowałem, ale robi bootloop'a)

-Wykrywa u kogoś z was jakiś modem 3G? próbowałem z Huawei E156G ale nie mogę go zmusić do działania.

Edytowane przez szelag

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    outvec

U mnie też jest już root, wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Titanium Backup zrobił swoje i nie mam już żadnych niepotrzebnych aplikacji.

Szkoda że podczas procesu rootowania CWM wgrane zostaje jakby jednorazowo a po restarcie uruchamia się okrojone oryginalne recovery bez opcji backupu i wielu innych fajnych funkcji.

Bardzo brakuje mi również opcji przenoszenia/instalowania aplikacji na sd... Kilka dobrych gier i już prawie nie mam miejsca...

Liczę że doczekamy się momentu gdy ktoś upora się z tymi niedogodnościami.

Poza tym potwierdzam plusy i minusy wymienione wyżej, tablet działa naprawdę sprawnie i za tę cenę jest na pewno znakomitym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szelag

Jakie aplikacje można bezpiecznie usunąć?

Te do których są skróty na ekranie blokady również? znikają wtedy ich ikonki z pierścienia odblokowania ?

Albo "Pływający gadget", czy znika wtedy jego kafelek z górnej belki szybkich ustawień?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    outvec

Ja usunąłem wszystkie te które można wyłączyć (zamrozić) z menu ustawień. Mam ich kopie w razie w, ale do tej pory nie zauważyłem nic niepokojącego.

"Pływający gadget" musiałem przywrócić gdyż aktywuje się on przy dłuższym przytrzymaniu klawisza z "ostatnimi programami" co powodowało zamknięcie procesu "com.android.systemui" i konieczny był restart.

Usunięte apki nie znikają z belki ani ekranu blokady - zostają lecz są nieaktywne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak aplikacje Acera na ekranie blokady i inne zostają (pozostają ikony), to po co ten ROOT, skoro to samo można osiągnąć po prostu je wyłączając. Bo robiłem to kilka razy, wyłączając co się da i efekt był taki jak rootowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi