Skocz do zawartości
subek

Note 4 na co zmienić?

Rekomendowane odpowiedzi

subek

Mam ten telefon od premiery i myślałem, że się przyzwyczaję ale coraz bardziej mnie wkurza tylko. Z rysika w ogóle nie korzystam, z czujnika do mierzenia ciśnienia też nie i z tych multi window itd też nie. Do tego co chwilę zamula i całe to UI od Samsunga mi nie podchodzi.

Na co zmienić? Wcześniej miałem LG G3 (super telefonik ale do premiery G4 jeszcze daleko), Xperie Z2 (badziew z pękającą obudową i zaparowanym szkłem od aparatu), HTC ONE (za mały ekran) itd. Ostatnio jakąś fajną chińszczyznę wynalazłem Oneplus one, jakieś Xiaomi i inne o których nie miałem pojęcia, warto się interesować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

Nie ma lepszego telefonu na rynku niz Note 4, wiec na co bys nie przeszedl, schodzisz poziom w dol. Nie wiem naprawde, co Ci zamula w telefonie. TouchWiza mozesz zamienic na jakikolwiek inny laucher i juz nic z laucherem Samsunga wspolnego nie masz.

Na pewno nie znajdziesz lepszego ekranu. Wszystie IPSy i inne lcs w telefonach typu OneplusOne nie siegaja do kolan Note 4. Z funkcjonalnoscia nie wiem jak jest. Ja osobiscie nigdy bym w chinczyki nie inwestował, ale to moje subiektywne zdanie na ten temat. Taki OnePlus One ma ekrna praktycznie takiej samej wielkosci jak Note 4, mala roznica. Jezeli nie przyzwyczailes sie do Note 4 (bo zapewne o ekran chodzi ?), to i nie przyzwyczaisz sie do niczego innego rownie duzego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    markuk

Skoro chwalisz g3 człowieku i nic nie piszesz o lagach tam tutaj piszesz ze Note laguje to widzę 2 możliwości albo ktoś ci podrobke wcisnal albo nigdy w życiu nie miałeś telefonu w ręku na dłużej niż kilkanaście minut. Tylko nie rozumiem dlaczego ludziom aż tak się nudzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    subek

Ekran mi nie przeszkadza, Touchwiza się pozbyłem w pierwszy dzień :) Zamula sam nie wiem czemu ale ma takie momenty jakieś dziwne, że tylko reset pomaga, a w sumie tylko z poczty, dzwonienia i komunikatorów korzystam, żadnego syfu nie mam poinstalowanego.

Dialer np jest strasznie zrąbany i gorszy od LG, HTC czy Sony. Gubi zasięg cholera wie czemu i tylko reset pomaga. No i UI to nie tylko launcher ale też opcje, dialer, taskbar itd. I mdli mnie na widok tylnej obudowy :)

Edit. Markuk, jeżeli Plus klientom podróbki wciska to OK. Telefon w ręce trzymam co najmniej przez kilka godzin dziennie, poza weekendami.

PS. Nie nudzi mi się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To po co go brałeś skoro mdli cię na widok obudowy?jak kolega pagolik zauważył każdy sprzęt będzie downgrade,chyba że poczekasz na nowości z4, s6, m9,jest też nexus6 no i bendphony czyli jabłuszka[emoji1]

pozdr

note N910c tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

Po co kupowales Note 4 w takim razie ? TouchWiz od dawna jest bardzo podobny w kazdym Samsungu, wiec mogles sobie to zweryfikować od dawien dawna. Dialer mozesz sobie zainstalowac jakikolwiek chcesz, choc nie wiem czemu uwazasz go za zrabany. Jest prosty, przejrzysty. Dziala plynnie. W HTC One M7 byl wlasciwie taki sam, dzialal na tej samej zasadzie.

Jak Ci telefon muli, to najwidoczniej cos jest nie tak. Jest tutaj kilkadziesiat osob, ktore posiadaja Note 4 i nikt takiego problemu nie ma, jestes jedyny. Byc moze dostales jakas wadliwa wersje Note 4. O ginacym zasiegu masz temat osobny, czest problem niestety - pewnie wada produkcyjna Samsunga. O ile Twoj problem spelnia kryteria tej awarii.

Opcje ? Co masz na mysli ? Wyglad menu z opcjami ? Tutaj posuwasz sie juz w skrajnie glupie szukanie czegos złego na sile. Opcje sa intuicyjne w zdecydowanej wiekszosci, proste, przejrzyste. Czego wiecej chciec ? Taskbar ? Caly Android taskbar ma prawieze identyczny. Pasek rozni sie detalami. Zreszta, to bodaj tez mozna sobie modyfikowac zewnetrznymi aplikacjami.

Kolejny raz pytanie, po co brales Note 4 skoro mdli Cie na widok tylnej obudowy. Telefon byl dostpeny w wielu punktach, trzeba bylo isc, zobaczyc, podotykac, sprawdzić, a nie brać w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    subek

Bo oglądałem kilka recenzji na YT i mi się spodobał, napaliłem się na rysik i inne funkcje z których przestałem korzystać po kilku dniach :) Myślałem, że się przyzwyczaję do obudowy albo ją zmienię na inną jak telefon mi się spodoba. Ostatni Samsung jakiego miałem to był S2 bodajże. Może szukam trochę na siłę ale UI mi się bardziej podobało w Sony czy LG. Dialer np się mota jak mam kilka numerów do jednego kontaktu, ustawiam jakiś na główny, a on i tak mi wybiera inny. Aktualnie korzystam z Truedialler i działa o niebo lepiej, wkurza tylko to, że jak są nieodebrane połączenia to musi odpalić tego stockowego żeby je wykasować.

Na prawdę nie boli mnie, że kupiłem ten telefon ale zaczynam mieć go dość i chcę zmienić tylko sam nie wiem na co, stąd ten temat.

Markus, a daj spokój z tym jabolem :) O Nexus myślałem ale to już za wielki dla mnie, poświęcam do kilku godzin dziennie na rozmowy więc Note 4 to już trochę overkill :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jaka będzie ta s6 ale chyba już odchudzą TW, zawsze ciut bardziej kompaktowa niż 5.7 cala,z4 to trochę nadal odgrzewany kotlet tylko ulepszony,xiaomi to w sumie 3 firma na świecie, nie skreślałbym jej od razu choć obecnie nic wybijającego ponad u nas nie ma,one plus one jest fajny tylko ten brak opieki w europie...

note N910c tapatalk

Edytowane przez markus.mk81

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gio

Świetnym wyborem bez gadżetów o których piszesz jest Alpha. Wg mnie to telefon prawie idealny. Prawie bo aparat ma dość słaby. Nie czaję czemu Samsung się z niego wycofał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

xiaomi note/pro niedługo wyjdzie jednak nie będzie chyba dystrybucji europejskiej wiec gwarancja w chinach albo serwisowa u sprzedawców którzy będą go sprowadzać jeśli ci to nie poprzeszkadza i nie potrzebujesz rysika ani multi window bo pewnie nie będzie :P to moim zdaniem jest to najlepszy wybór.

stycznosć z xiaomi miałem kolega posiada mi4 wykonanie jest mega oceniam na 5+ i nakładka miui śmiga aż miło oraz wygląda bardzo dobrze :P

Xiaomi Note/Note PRO | MIUI Polska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi