Skocz do zawartości
foxpl1

Ochrona wyświetlacza - wątek o foliach i szkłach

Rekomendowane odpowiedzi

Aroneq

Jeżeli chodzi o szkła to zawsze wydawało mi się, że prym wiedzie Nillkin. Wydaje mi się? Warto zakupić szkło innej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam możliwość kupna szkła Nillkin bądź X-One. Które z nich byście bardziej polecili?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mariusz1501

Używałem obu i według mnie mniej odcisków palców łapie Nillkin, reszta praktycznie bez różnicy, więc ja brałbym Nillkin ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie ;) Byłbym wdzięczny gdybyś jeszcze powiedział czy obie pasują idealnie do kształtu ekranu? ;) Czy może któraś ma tu przewagę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mariusz1501

Co do spasowania to obie są dopasowane idealnie , lecz troszkę lepiej nakładało mi się Nillkin ponieważ tylko po położeniu i dotknięciu palcem na środku reszta sama się przykleiła idealnie :D, natomiast w X-One musiałem dociskać boki >:(.

Nie wiem czy to tylko było tak u mnie, czy tak jest we wszystkich przypadkach. :orany:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam!

Mam takie pytanko. Zakupiłem wczoraj Z3C i zastanawiam się jak chronić ten telefon przed ew. upadkiem, porysowaniem no i czy w ogóle to robić? Telefon ma podobno gorilla glass czyli dobre szkło. Ja z telefonami raczej obchodzę się bardzo ostrożnie, jednocześnie nie toleruję jakichkolwiek śladów użytkowania - nie lubię tego po prostu. W związku z tym prosiłbym o pomoc w wyborze rodzaju ochrony telefonu.

W zestawie miałem etui Sony viewer SCR26:

345473-134466-product_original-sony-smar

tyle, że w wersji czarnej. Etui może i ładnie współgra z telefonem, jednak używanie telefonu w tym etui jest zwyczajnie niewygodne, nie wspomnę już o rozmowach przez telefon, trzymając go przy uchu. Chcę się tego pozbyć i w zamian zaopatrzyć się w coś innego.

Co polecacie? A może nie trzeba nic dodatkowego, wystarczy być ostrożnym i nie wsadzać telefonu razem z kluczami do kieszeni, a będzie ok?

Dzięki.

Edytowane przez jotwu
    Zdjęcia umieszczamy w spoilerach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grendel

Opinii jest tyle co użytkowników. Dbanie o sprzęt ma niebagatelne znaczenie przy ewentualnej odsprzedaży. Dzięki temu, że mam zawsze zadbany sprzęt nigdy nie miałem z tym problemu, a trochę tych słuchawek się już używało i sprzedało. Używanie ochrony na telefonie już nie raz uratowało mi sprzęt, który z takich przygód wychodził zawsze bez szwanku. Oczywiście zdarzają się niechlubne wyjątki jak mój syn, któremu w cokolwiek bym zapakował urządzenie, to i tak je zdewastuje (Nexusa 7 już dwa razy). Dlatego twierdziłem, twierdzę i będę twierdził, że warto w coś zapakować telefon. Wybór jest dość duży i zasobność portfela determinuje, w co go zapakować.

W przypadku Z3 mam folie na tylnej ściance, która niestety jest dość podatna na zarysowania, natomiast samego ekranu nie zabezpieczam. Obecnie używam etui Stilgut. Dobre zabezpieczenie słuchawki, a i wygląd, jakość wykonania jest na wysokim poziomie.

Sam musisz zdecydować co ci będzie pasowało. Czy będzie to case, bumper czy kabura.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

muszę dziś zamówić folie przód i tył

waham sie pomiedzy 3mk rock i 3mk hd+

ma ktos juz jakies doswiadczenia z ta hd+?

cena jest fajna, twardosc 5h

na czym polega roznica ze rock wzmacnia ekran x4 przy twardosci 5h, a o Hd+ przy tej samej twardosci 3mk juz nie pisze o takiej ochronie ekranu??

HD+ jest chyba bardziej przejrzysta, co jest tez sporym plusem; no ale ochrona przede wszystkim;)

co lepiej wybrac?, doradzcie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NCR
    Napisano (edytowane)

Rock jest lepsza przy uderzeniach w ekran. Ale młotkiem chyba walić nie będziesz? Ja wezmę Hd+ (odwzorowanie kolorów) dla Xperii Z3, którą planuję wziąć w maju... (przez szkła, część etui nie pasuje, dlatego przerzucę się na folie...)

Edytowane przez NCR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście zastanawiam się po co wam takie folie :)

Aktualnie jade na matowych (od 3MK) bo fajnie się sprawdzaja w słoneczn dzień.

Przed zarysowaniami też ochronią a grać nim w kosza albo przybijać gwoździ telefonem nieplanuje :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi