Skocz do zawartości
alexndr

rom [N910F][ALEXNDR] DQL2 DevBase v4.6, Multi CSC, Bezpieczny De-Bloat

Rekomendowane odpowiedzi

alexndr

ALEXNDR.N910FXXU1DQL2:

1. Baza:
    - ROM multi CSC, możliwość wyboru XEO (*)
    - Usunięto SecurityLogAgent (brak denerwujących ostrzeżeń z rootem)
    - Root (Magisk v15.3 lub SuperSU 2.82 SR5) (*)
    - Brak zmian wizualnych (wygląd 100% stock)
    - Stock kernel
    - Bezpieczny De-Bloat

2. Począwszy od wersji DevBase v4.0 - wszystkie modyfikacje są "systemless" (bez modyfikacji partycji /system):
    - Więcej informacji i zasada działania w TYM WĄTKU

(*) możliwość kontroli parametrów instalacji przez edycję pliku options.prop (oryginalny plik znajdziesz w katalogu głównym pliku ZIP instalki ROM'u). Umieść zmodyfikowany plik options.prop w katalogu głównym wewnętrznej emulowanej karty pamięci lub w katalogu głównym extSdCard (szczególnie zalecane gdy zamierzasz przed instalacją sformatować całą wewnętrzną pamięć) a następnie rozpocznij instalację.

NOWOŚĆ! Począwszy od wersji DevBase v3.x jest możliwość kontroli najczęściej zmienianych parametrów przez zmianę nazwy pliku ZIP przed instalacją. Obecnie wspierane ciągi znaków w nazwie pliku: "magisk", "supersu", "noroot" (oznacza "nie rootuj").

Linki do pobrania:

- ROM do pobrania TUTAJ (#2)
    - bootloader/modem TUTAJ (#3)
    - opcjonalne modyfikacje TUTAJ (#4)

Instalacja [CWM/TWRP] [KNOX 0x1]:

Otwieramy plik ZIP za pomocą opcji "Install Zip" i potwierdzamy chęć instalacji. Jeśli chcemy czystą instalację (z "wipe data/factory reset") - to wykonujemy to PRZED flashowaniem pliku ZIP! Jeśli przechodzimy ze starszej wersji ROM'u - dodatkowo aktualizujemy bootloader i modem do najnowszej wersji PC Odinem.

Wipe data nie jest wymagane jeśli przechodzimy ze stockowego ROM'u (gdy nie zmieniamy CSC). Jeśli ktoś chce przejść na XEO - jednorazowo wymagane jest wymuszenie użycia CSC XEO przez edycję /options.prop + wipe data przy instalacji

Więcej informacji możecie znaleźć w moim wątku na XDA:

[ROM][N910F][ALEXNDR] DQL2 ★ DevBase v4.6 ★ Multi CSC, Safe De-Bloat

Spodobał Ci się mój ROM? Możesz to okazać stawiając piwo  :piwo:

Edytowane przez alexndr
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 14

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

Wyjasnij proszę najlepiej, co daje wersja XEO romu N910F, skoro Samsung takowej nie wypuscil, jak ma sie to do aktualizacji po OTA - zaraz padnie sto pytan w tej sprawie. I zaznacz na czerwono w temacie, ze wgraie romu nabija flage KNOX. Zeby ktos nie pomyslal, ze skoro usuwa Knoxa, to i pozbywa sie flagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    truna

Przecierz na custom Romach aktualizacja ota nie działa

A już nawet wgranie CWM nabija knoxa więc bez znaczenia czy rom nabija flagę bo przed wgraniem jest już nabita

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

Dokładnie :) Ten ROM nie nabija flagi - wystarczy poczekać aż ktoś wymyśli sposób na roota bez nabicia flagi i aż Chainfire zaktualizuje Mobile Odin i już możemy wgrać ten ROM bez nabicia flagi :E serio, tak to przecież funkcjonuje w przypadku S5 i N3 :)

Chyba że kogoś nudzi czekanie na cud, tak jak mnie ;) nabiłem flagę z premedytacją i poczułem się pełnoprawnym właścicielem mojego smartfona :cool:

Nie namawiam! Niech każdy sam decyduje co chce robić ze swoim smartfonem ;)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

@up dzięki ;)

Zadałem pytanie, poniewaz my doskonale wiemy jak to dziala, ale byc moze wielu uzytkownikow zobaczy, ze jest XEO w przypadku N910F, nie popatrzy, ze to custom rom a potem bedzie placz i lament, ze flaga nabita itd. Wiadomo jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

Ale flagę nabiją sobie NIE przez to że wgrali mój ROM, tylko przez custom recovery. Tego, że używanie custom recovery nabija flagę - powinni się dowiedzieć z innego poradnika (przyklejonego zresztą), a niuanse dot. wgrywania custom recovery NIE są przedmiotem tego wątku :)

Tak czy inaczej - wzmianka o fladze KNOX 0x1 była w instrukcji flashowania mojego ROMu od samego początku ;) nie widzę potrzeby poprawiania czegokolwiek

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wnone

Rom działa dobrze ale mam dziwny problem. Po instalacji zniknęła mi opcja pomiaru stresu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@up

Na dzień dzisiejszy nie ma w tym ROMie niczego co by nie działało :cool:

https://www.dropbox.com/sh/zjzbm5vxizko69t/AAC-AP5YB5mqbnexMErb2URKa

... pod warunkiem, że zainstalowałeś co najmniej wersję z 21.02.2014 (suma MD5 instalki: 1bd5450bfbb0ab9f4091067d522aeff1)

Pierwsza wersja (z 17.02.2014) miała drobne błędy (np nie działająca "Notatka z akcji".. kto wie, może i nie działający "stresometr" :D )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miło widzieć ze gotujesz teraz tez dla N4 na N3 zawsze korzystałem z Twoich wypieków ;).. czy jest wogole szansa na romik dla 910c?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@up
    Nie ma szans... Nie chcę się bawić w ROM'y dla telefonu którego nie posiadam

Wyjątki robię tylko w przypadku telefonów które baaardzo długi czas posiadałem i znam na wylot (np zdarza mi się jeszcze wydać coś dla SGS3) ;)

Niestety - Polska została podzielona na 2 obozy (Exynos, Snapdragon). Musiałem zająć czyjąś stronę ;) nie byłem "szalikowcem" żadnego z obozów :E splot pewnych wydarzeń zadecydował o Snapdragonie :cool:

Nie chce mi się w tym wątku dyskutować na temat tego wyboru - ja jestem zadowolony :cool:

Edytowane przez alexndr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi