Skocz do zawartości
alexndr

rom [N910F][ALEXNDR] DQL2 DevBase v4.6, Multi CSC, Bezpieczny De-Bloat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko - ktoś może mi powiedzieć czy do 910F można używać modemu od 910C? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

Aktualizacja #1 :cool:

Nowa baza BOC5 (changelist: 4596175)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@alexndr powiedz mi kolego, jeśli oczywiście możesz jak to jest z N910F, mam wgrany rom oparty o CM i bez wzgledu czy jest to 5.0.2 czy 5.1 kiedy wgrywam na to Twój rom kończę z bootlopem z resztą dzieje sie tak kiedy próbuję wgrać jakikolwiek rom TW. Ratuje mnie tylko odin. Oczywiście wgrywam najczyściej jak się da, czy coś robię źle?

Edytowane przez lgumo01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

W takiej sytuacji zalecam flash czystego stocka (np Lollipopa dla Niemiec) PC Odinem, potem flashujesz custom recovery, na końcu mój ROM - wtedy powinno ruszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raftex

@@alexndr

wkleiłbys kolelego linka do stock kernel ....BOC3?

ale takiego pod recorwey

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takiej sytuacji zalecam flash czystego stocka (np Lollipopa dla Niemiec) PC Odinem, potem flashujesz custom recovery, na końcu mój ROM - wtedy powinno ruszyć :)

Wiesz co taka ciekawostka, wgrywalem rom przez odina w tym przypadku BOC3 telefon normalnie się uruchamiał następnie root, recowery (TWRP) wszystko pięknie następnie Twój rom i ku mojemu zdziwieniu bootloop, jeśli ktoś miałby podobny przypadek to dla mnie rozwiązaniem było po wgraniu romu od Ciebie flash bootloadera + modem z BOC5. Gdzieś czytałem że takie cuda się zdarzają jak robi się cf roota na romach 5.x.x czy to prawda nie wiem, ale jak by nie bylo dziwna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raftex

@@alexndr

Poradzilbym sobie ale nie mam mojego laptopa.Chcialem potestowac troche kerneli ale z pozycji recorvery i wersje .tar mam ale nie moge jej wgrac dlatego prosilem o wersje pod recorvery.

[Dodano: 21 kwiecień 2015 - 14:17]

@@lgumo01

kolego a ze tak zapytam:jakie recorvery posiadasz?pewny jestes ze Twoj fon jest czysty przed wgraniem BOC5?Nie obrazajac Ciebie ale na moje robisz cos nie tak a jak to wszystko opisujesz to zdaje mi sie ze poprostu zle czyscisz telefon.

Osobiscie wgrywalem i BOC3 i BOC5 bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A więc tak, tak jak napisałem posiadam TWRP - z resztą jak inaczej wgrałbym rom od alexndr, telefon czyszczę kompletnie czyli w recovery wipe cache, system, delvik a nawet internal storage, mało tego dzisiaj wgrałem 4.4.4 orange, musiałem po tym zrobić w stockowym recovery wipe data factory reset bo onaczej telefon by nie wstał po powrocie z 5.0.1, zrobiłem aktualizację OTA, jeszcze raz odinem wgrałem 4.4.4 jeszcze raz wipe data factory reset, root nastepnie recovery następnie w recovery jeszcze raz kompletne czyszczenie rom BOC5 od alexndr i bootloop, dopiero wgranie bootloadera + modem BOC5 przez odina i telefon się uruchamia. Kilka telefonów różnych producentów już przeszlo przez moje ręce w tym oczywiście i samsungi (S1, S2, S3, S5) wszystki rootowane z wgrywanymi chyba wszystkimi możliwymi romami na te modele, ale z taką zagwozdką sie nie jeszcze nie spotkałem, inaczej nie pytałbym czy jest coś specyficznego w N910F o czym może nie wiem, zwłaszcza że samsung potrafi zaskoczyć były już telefony z przypadłościa SD i kłopoty z partycją EFS... Nigdy nic nie wiadomo. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raftex

Up

Ja kupilem mojego note z 4.4.4.Odrazu przez ota wgralem mu L5.0.1,nastepnie zrobilem rota wgrywajac recorvery Philz a pozniej juz z pozycji recorwery wgrywalem bez problemu BOC5 no ale oczywista sprawa bylo wgraniem odinem modemu i botlooadera BOC5 bo inaczej telefon nie chcial wysyartowac.Rozumie ze poradziles sobie i juz wszystko smiga u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi