Skocz do zawartości
alexndr

rom [N910F][ALEXNDR] DQL2 DevBase v4.6, Multi CSC, Bezpieczny De-Bloat

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie to nie jest takie oczywiste, flashujemy w recovery rom od alexndr, który zawiera już modem i bootloader, teoretycznie jesli masz już wgrany dowolny rom LP i na to wgrywasz rom oparty o LP telefon powinirn bootowac, poprawcie mnie jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raftex

Up

logicznie tak jest ,ale widac ze botlooader trzeba wgrac recznie bo telefon nie wystartuje.Mysle ze modem tylko profilaktycznie.Widac ze tak jest z tym lizakem bo na kk nie bylo takich cudow.Jest tak tylko jak zmienasz baze np.z BOC3 na BOC5 i podobnie

Edytowane przez Raftex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@@alexndr

Poradzilbym sobie ale nie mam mojego laptopa.Chcialem potestowac troche kerneli ale z pozycji recorvery i wersje .tar mam ale nie moge jej wgrac dlatego prosilem o wersje pod recorvery.

Nie żebym się przekomarzał :E ale nie potrzebujesz laptopa aby wgrać kernel w wersji dla Odina. Wystarczy FlashFire :) (w fazie beta do "wyrwania" za darmo - więcej info w oryginalnym wątku @Chainfire na XDA)

No wlasnie to nie jest takie oczywiste, flashujemy w recovery rom od alexndr, który zawiera już modem i bootloader, teoretycznie jesli masz już wgrany dowolny rom LP i na to wgrywasz rom oparty o LP telefon powinirn bootowac, poprawcie mnie jeśli się mylę.

ROM nie zawiera w sobie ani modemu ani bootloadera, ponieważ z poziomu recovery i tak nie jest możliwe ich flashowanie. Poza Odinem jedynie FlashFire potrafi flashować modem (bootloadera już niestety nie).

Dla zainteresowanych - INFO (w poście #1 - Instalacja)

Edytowane przez alexndr
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raftex

Up

nigdzie nie mozna pobrac apki flashfire

Wklei ktos linka?

[Dodano: 23 kwiecień 2015 - 07:52]

Cofam wypowiedz.Sprawa ogarnieta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    utak3r

Jeszcze taka mała uwaga dla tych, co mają bootloop. W zasadzie bym nie pisał o tym, ale zdarzyło mi się takie coś po raz pierwszy, a wgrałem ROMów już "trochę" (jestem (byłem?...) "kucharzem" od jakichś dziesięciu lat, przygotowuję ROMy na wszelakiej maści urządzenia).

ROM skopiowałem po USB na kartę telefonu, wgrywałem TWRP. Sam proces flashowania przebiegł podejrzanie szybko... no i bootloop. Kilkukrotnie powtórzyłem - to samo. W końcu wyjąłem kartę i wsadziłem ją do laptopa i tam jeszcze raz skopiowałem plik ROMu. I... tym razem poszło bez problemów. 

Tak więc miejcie na uwadze również taką przygodę - widocznie przy kopiowaniu przez USB coś tam sterowniki poknociły i pozmieniały wewnątrz pliku.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to nie wchodzi w rachubę bo wystarczy tylko wgrać odinem bootloader i telefon startuje.

Wysłane z SM-N910F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

Aktualizacja #1 :cool:

Baza N910FXXU1BOD2 (changelist 4712074) :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gruber

Ktos probowal BOD2 AMO i wie skad on jest, bo moze warto go wgrac; nie wiem, czy doczekamy sie na XEO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cash

Mam mały problem z wersją ALEXNDR.N910FXXU1BOD2 wgrałem ROM, bootloader i modem. Zauważyłem po paru dniach jednak mały problem. Mam ustawione na WCDMA/GSM(auto) i już trzy razy zdarzyło mi się, że nagle zniknął mi zasięg, po chwili wrócił ale niestety nie dało się wysłać ani smsa, ani zadzwonić, a gdy ktoś próbował się do mnie dodzwonić to pomagał jedynie restart telefonu. Próbowałem włączać i wyłączać flight mode, ale nic to nie dawało :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@up

Spróbuj wgrać modem BOC3 - z takim modemem został oficjalnie wydany ROM BOD2, wiec powinien też najlepiej współpracować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi