Skocz do zawartości
Mare1407

Jak to jest z tym gpsem w S5 mini , działa czy nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie działa i tyle. Nawet wipe nie pomógł. Także telefon wraca jako niezgodny z umową

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OSAD

U mnie dziala idealnie, zobaczymy czy po dłuższym uzytkowaniu będą jakieś problemy.

Edytowane przez OSAD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie jak to jest w końcu z tym GPS-em? Czy pozostali także mają problemy z tą kwestią? Rozważam zakup tego telefonu niedługo, ale GPS jest dla mnie niezbędnym narzędziem i nie wyobrażam sobie, aby taka wada była w telefonie. Wiem o czym mówię bo miałem kiedyś Sony Xperie M i w tym badziewiu również GPS wariował i był bezużyteczny. W obecnej chwili mam Samsunga Galaxy S4 mini i nawigacja działa bez zarzutu dlatego dziwią mnie niektóre komentarze w tym wątku i jednocześnie bardzo niepokoją. Boję się wydać 1000 zł. na zabawkę, którą zaraz będę musiał wystawiać za połowę ceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    davnbb

Mam ten telefon 1,5 roku. Na nawigacji zjeździłem szmat drogi (PL+EU) korzystając z AM, HERE, Google Maps oraz Yanosika. Dodatkowo korzystam z Endomondo - > nigdy nie miałem problemu z nawigacją. Czasami zdarzało się mu zwiesić (lubi się zresetować jak przeglądam filmiki na stronach za pomocą Firefoxa - w innych przeglądarkach nie ma problemu).

Edytowane przez davnbb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Jak widać opinie są bardzo różne. Być może Ty akurat trafiłeś na dobry egzemplarz, a pozostali na wadliwe. W każdym razie jest bardzo wiele opinii odnośnie problemów z GPS-em zarówno w tym wątku jak i na zagranicznych forach co bardzo wzbudza u mnie niepokój. Dla przykładu podaje link do jednego z nich http://forum.xda-developers.com/galaxy-s5-mini/help/gps-issue-t2871145

Powiem tak. Gdybym miał stuprocentową pewność, że egzemplarz, który ja bym zamierzał kupić nie będzie posiadał takiej wady to pozostałbym przy Samsungu. A tak boję się ryzykować niemałą sumą za nowy telefon. Zwyczajnie mnie na to nie stać. Tak więc chcąc nie chcąc tym razem wybiorę chyba Z3 Compact, pomimo, że nie chce powracać do Sony, gdyż mój obecny S4 mini to najfajniejszy telefon jaki kiedykolwiek miałem. Nigdy mnie nie zawiódł (poza problemami z LTE).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kalle

Problemy z GPS wystąpiły w moim S5 mini po około roku od zakupu- zauważyłem od razu, bo telefonu używam codziennie w samochodzie do nawigacji. Po miesiącu męczenia się z niedokładnym GPSem oddałem tel do serwisu, gdzie na gwarancji wymieniono płytę główną i obudowę oraz zainstalowano oprogramowanie- informacja  raporcie z naprawy.

Faktycznie po powrocie z serwisu GPS w telefonie działa znowu bez problemów. W samochodzie widzi zwykle do 21 satelit, korzysta z 12-18 co zapewnia przez większość czasu dokładność 6 m. Czasami na chwilę dokładność wzrośnie do 4 m co jest podobno maks. 

Polecam ten telefon wszystkim niezdecydowanym- najlepiej jeśli jest jeszcze na gwarancji, żeby w razie problemów jak u mnie naprawić telefon za darmo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiko89

U mnie tez występuje problem z GPSem, a może znacie jakis myk na to aby wzmocnic sygnał GPSu?? Zewnętrzna antena lub coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kalle

Żaden z opisywanych sposobów poprawy sygnału u mnie nie zadziałał. Jeśli masz gwarancję serwis naprawi to bez problemu za darmo w jeden dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arekw

U mnie kłopoty z GPS zaczęły się gdy tylko nabyłem S5 mini .

Pojechał na reklamację do słynnej firmy Rege...sis, która przy naprawie (wymiana GH96-07553A Korpus Samsung SM-G800H Galaxy S5 mini)  popsuła mi wyświetlacz.

Telefon przyjechał bezużyteczny, półtora miesiąca trwały negocjacje z serwisem, który wreszcie wymienił mi popsuty przez nich wyświetlacz.

Ale wracając do GPS , teraz chodzi, ale baaardzo kiepsko, często zrywa sygnał.

Nawet tani Kruger Matz Move mojej dziewczyny prowadzi duuużo bardziej stabilnie.

Po ostatnich przebojach z naprawą gwarancyjną,chyba nie mam już ochoty wysyłać go do serwisu.

Po prostu sprzedam go takiego jak jest...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie GPS zaczął zrywać sygnał po ok roku użytkowania. Oddałem do serwisu. Wymienili płytę główną, sprawdzili odbiornik GPS i stwierdzili ze wszystko ok. Z serwisu do domu jechałem 30km w otwartym terenie i telefon 10 razy zgubił sygnał.

Na drugi dzień oddałem ponownie.

Stwierdzili ze to wina oprogramowania telefonu i wrzucili androida 4.42 (wcześniej miałem 6 oraz tego wcześniejszego - na obu był problem). Po downgradzie GPS zaczął działać normalnie.

Napisali żeby nie aktualizować oprogramowania i że przy następnej wersji softu problem będzie rozwiązany (tak niby obiecał Samsung).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi