Skocz do zawartości
bbqchef

Pierwsze wrażenia po zakupie Luny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
    Opiszę pokrótce moje wrażenia i wnioski po zakupie Luny. Zbierałem się do zakupu telefonu na 2 karty sim - miałem już wcześniej smartfona i w grę wchodziło dokupienie "starej nokii" lub 2 w 1. Stać mnie na prawie każdy smartfon z dual sim oferowany w Polsce, poczytałem antyweba i kupiłem Lunę :) opiszę moje wrażenia bo jestem pozytywnie zaskoczony. Znałem producenta i jego produkty ale nie sądziłem, że są aż tak dobre jak opisują tu
    Musiałem poszukać telefonu "na żywo" żeby się przekonać na szczęście w galerii handlowej nie było z tym problemu.

Pierwsze wrażenie: Ogromna! Ekran jest wielki i ciężko się przyzwyczaić po użytkowaniu 4 calowego smartfona, ale po krótkim czasie adaptacji ekran i jego wielkość ma już tylko zalety. Kolory są fajne, żywe. Wszystko chodzi płynnie i wystarczająco prędko. Telefon pewnie leży w dłoni i nie "poci się" w ręce. Nawet jak w coś się gra dosyć długo to pomimo wyczuwalnego ciepła nie ma dyskomfortu. Jest bardzo cienki, lekki i nieźle wykonany, nie ma wrażenia, że plastiki są "tanie".

Cechy: wymiary i spore gabaryty (prócz tego, że jest cienki) nie wpływają na wagę, jest zasadniczo bardzo lekki. Aparat chociaż widziałem lepsze w komórkach jest bardzo fajny, ma parę gadżetów związanych z samowyzwalaczem, zdjęcia się miło przegląda na tak wielkim ekranie- filmy kręci bardzo ładne i nawet na większym ekranie lapsa wyglądają ok (po ciemku wiadomo, kręci i strzela foty gorzej). Bateria wytrzymuje spokojnie 2 dni. Albo 1 niecały jak gram, a gra się fajnie więc zdarza się :)
    Obsługa dwóch kart- bezproblemowo i bezbłędnie- niesamowite ułatwienie dla kogoś kto musi mieć dwa numery i chce być w zasięgu. 

Największe zalety według mnie: dwa głośniki i wyświetlacz HD robią super wrażenie w grach, w necie - wszystko jest czytelne i wyraźne. Dalej 1GB ramu i procesor dają płynność w każdej aplikacji, aparat robi fajne zdjęcia i kręci niezłe filmy, duży ekran daje mnóstwo możliwości wykorzystania telefonu, cena jest zadowalająca a stosunek ceny do jakości tego produktu na 5.

Ocena: Jeśli miałbym ponownie wybierać smartfona wybrałbym identycznie, to był świetny zakup. Jeżeli kupowałbym smartfona po prostu z dużym ekranem to trzeba poszukać czy gdzieś w necie nie ma tańszego z lepszym stosunkiem ceny do jakości (i wydajności ). Wśród dual sim- bezkonkurencyjny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie hardware'owo telefon jest bardzo fajny. Niestety software'owo leży i kwiczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Większość telefonów z stockowym romem pozostawia wiele do życzenia. Ja w swoim nie mam jednej rzeczy do której mógłbym się przyczepić od strony oprogramowania. Trochę umiejętności i można przerobić Lune na swoje kopyto. Niestety nie z każdym telefonem z niższej półki da się to zrobić, bo mimo to zwykle coś nie trybi.

Producent wrzucając nie standardowego frameworka trochę ją z kaszanił, ale można sobie z tym poradzić. Poza tym to jest jakaś nowa moda na niego w tańszych telefonach.

A tu przykład jak męczę Lune

8a9cec19d54947007ba58b045bd67720.jpg

7e30760c7dcd9fc3606a7a01309dd3d4.jpg

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pikoko

Ja też jestem zadowolony z mojej luny tylko jak mam włączone wifi to jak ktoś chce do mnie zadzwonić to nie może bo jestem niedostepny. Ciekawe dlaczego tak jest czy to wifi czy jakiś program blokuje sieć?

Wysłano z myphone luna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    78just

Jak dla mnie hardware'owo telefon jest bardzo fajny. Niestety software'owo leży i kwiczy.

a co Ci nie odpowiada ? 

Kitkat jest sprawdzony, plynny i wydajny, szczegolnie na MT

wielu tez chwalilo system w Luna za niewielkie modyfikacje w stosunku do golego systemu

Ja też jestem zadowolony z mojej luny tylko jak mam włączone wifi to jak ktoś chce do mnie zadzwonić to nie może bo jestem niedostepny. Ciekawe dlaczego tak jest czy to wifi czy jakiś program blokuje sieć?

Wysłano z myphone luna

napisz do producenta, niech sie wypowie

sam nie slyszalem o tym zeby wifi blokowalo dostepnosc dla dzwoniacych

pozatym jesli sam mozesz dzwonic na wlaczonym wifi to inni powinni moc sie dodzwonic

Witam,

Opiszę pokrótce moje wrażenia i wnioski po zakupie Luny. 

Ocena: Jeśli miałbym ponownie wybierać smartfona wybrałbym identycznie, to był świetny zakup. Jeżeli kupowałbym smartfona po prostu z dużym ekranem to trzeba poszukać czy gdzieś w necie nie ma tańszego z lepszym stosunkiem ceny do jakości (i wydajności ). Wśród dual sim- bezkonkurencyjny.

fajna recenzja wlasna, szacun ze chcialo Ci sie opisywac swoje wrazenia

mialem okazje korzystac chwile z Luna i glosniczki sa faktycznie super

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Luna to fajny sprzęt, nie wiele jest tak dobrych phabletów z dual simem w tym przedziale cenowym :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

To prawda. Zwłaszcza że poeksperymentowałem i udało mi się na niej uruchomić zegarek Samsunga S Gear 3. Jak by ktoś nie wiedział w zasadzie jest mało prawdopodobne uruchomienie tego ustrojstwa na telefonie innym niż od Samsunga. Najlepiej współpracuje z Galaxy i to od 3. Udało mi się to na Lunie. Zegarek ma własną kartę Sim ale by można z niego korzystać potrzebne jest połączenie z telefonem przy pierwszym uruchomieniu aby mógł pobrać oprogramowanie.

Tak więc z blutu w Lunie jest wszystko w porządku. oczywiście nie wszystkie opcje działają że zrozumiałych względów ale bez karty w zegarku można było wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne i wysyłać i otrzymywać SMSy po sparowaniu z Luną.. Może pracować sam (ma kartę sim), albo we współpracy z Galaxy (Luną)), wtedy korzysta z karty na telefonie.

Oczywiście za drogi to trochę sprzęt żeby korzystać z niego na naszym telefonie, bo nie wszystkie jego możliwości wykorzystany. Ale i na innych drugich smsrtfonach napotykamy podobne problemy. Przynajmniej na dzień dzisiejszy.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wysłano z myphone luna

nie mam takich problemów. w zasadzie to jeszcze nie dotknęły mnei żadne poważne problemy w użytkowaniu.

fajna recenzja wlasna, szacun ze chcialo Ci sie opisywac swoje wrazenia

mialem okazje korzystac chwile z Luna i glosniczki sa faktycznie super

dzięki, chciałem trochę uciąć tę falę hejtu jaka przelewa się przez polskich producentów. ja kupiłem, pieniedzy nie wydałem dużo i używam szczęśliwie jak narazie bezawaryjny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    78just

To prawda. Zwłaszcza że poeksperymentowałem i udało mi się na niej uruchomić zegarek Samsunga S Gear 3. Jak by ktoś nie wiedział w zasadzie jest mało prawdopodobne uruchomienie tego ustrojstwa na telefonie innym niż od Samsunga. Najlepiej współpracuje z Galaxy i to od 3. Udało mi się to na Lunie. Zegarek ma własną kartę Sim ale by można z niego korzystać potrzebne jest połączenie z telefonem przy pierwszym uruchomieniu aby mógł pobrać oprogramowanie.

Tak więc z blutu w Lunie jest wszystko w porządku. oczywiście nie wszystkie opcje działają że zrozumiałych względów ale bez karty w zegarku można było wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne i wysyłać i otrzymywać SMSy po sparowaniu z Luną.. Może pracować sam (ma kartę sim), albo we współpracy z Galaxy (Luną)), wtedy korzysta z karty na telefonie.

Oczywiście za drogi to trochę sprzęt żeby korzystać z niego na naszym telefonie, bo nie wszystkie jego możliwości wykorzystany. Ale i na innych drugich smsrtfonach napotykamy podobne problemy. Przynajmniej na dzień dzisiejszy.

po prostu CZAD ! w zuciu bym nie pomyslal ze produkt myphone takie rzeczy moze :)

dzięki, chciałem trochę uciąć tę falę hejtu jaka przelewa się przez polskich producentów. ja kupiłem, pieniedzy nie wydałem dużo i używam szczęśliwie jak narazie bezawaryjny sprzęt.

tak miedzy nami, to uwazam ze akurat na Lune to bylo stosunkowo niewiele hejtu, ten smartphone/phablet sie przyjal, spisal, i jest wysoko oceniany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    78just

jak po aktulizacji sie Luna sprawuje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi