Skocz do zawartości
sebastian_k

[4.0.4] Problem z dźwiękiem - "odwrócone" działanie/niedziałanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tablet po aktualizacji teoretycznie właściwym romem, ale z błędem...

Jeśli ktoś posiada ten model poprawnie działający i mógłby zgrać i udostępnić rom byłbym wdzięczny.

Samo zgranie romu nie jest trudne, a i właścicielowi może się w przyszłości przydać.

Obecnie mam Android 4.0.4 (był oryginalnie 4.0.3).
    Po aktualizacji brak dźwięku w głośniku i słuchawkach.
    Próbowałem wszystkie romy od producenta jakie znalazłem, jednak bez efektu.

Problem jest następujący:

- przy starcie brak dźwięku.

- jak tablet jest odblokowany - brak dźwięku.
    - jak włączę odtwarzacz muzyczny brak dźwięku. Jak zablokuje tablet - dźwięk jest: muzyka zaczyna grać.
    - jak odblokuję - cisza (na ekranie blokady przesunięcia palcem wyłącza się dźwięk).

Czy jest możliwość naprawienia dźwięku?

Co zmienić edytować aby naprawić problem?

Mam pełen backup z CWM (wszystkie pliki), img od producenta, Init.rc, build.prop,
    sysconfig,

Udostępnię co potrzebne - tylko nie wiem co :)

Dodatkowo w aplikacji YouTube brak obrazu - może przy okazji tu też coś da się poprawić.

Edytowane przez sebastian_k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj znalazłem przejściówkę - na HDMI jest obraz (z YT) i dźwięk... 

Przełączałem kilka razy, ale tablet zachowuje się jakby był podłączony do hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Ciekawe. Może gdyby programowo wyłączyć hdmi dźwięk na głośniczkach by był? Niestety ale w kwestiach programowania i pisania romów nie umiem pomóc...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie wyłączyłem hardwarowo - pin 19 HDMI połączyłem z masą. Testuję różne rezystory, aby było przełączanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    FreePL
    Napisano (edytowane)

Ostatni pin (obok pinu +5v) patrząc przodem do gniazda - przylutowałem do obudowy gniazda - niestety nic to nie zmieniło.

Czy na pinie 19 pojawia się tylko sygnał cyfrowy  czy moze sterowany jest napięciowo ?

Podłączając miernik  pod pin 19 i masę nie wykrywa zmiany napięcia gdy tablet przechodzi z trybu uśpienia do pracy. (miernik ustawionyna 200mV)

Cieżka sprawa. 

Edytowane przez FreePL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ostatni pin (obok pinu +5v) patrząc przodem do gniazda
    - gniazda są różne - czy to na pewno pin 19?
    Czy na pinie 19 pojawia się tylko sygnał cyfrowy czy moze sterowny jest napięciowo ?
    - na 99% cyfrowy - +5V lub 0V.

Nie wiem czy obudowa jest podłączona do masy - ja łączyłem z masą płyty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    FreePL
    Napisano (edytowane)

Gniazdo odpadło innemu użytkownikowi tego tabletu. Teraz na płycie są tylko pady do lutowania _widoczne na zdjęciu. Oczyściłem oczywiście pady z cyny aby nie było zwarcia. 

Zamonotowane tam było typowe gniazdo 19pin/smd - łatwo znaleźć pin 19 (hot plug detect) bo kolejny pin (18) to +5V a dalej jest masa.

Dziwna sprawa z tym pinem 19 i napięciem na nim bez podłączonego kabla w Twoim przypadku.

W moim przypadku cały czas mam 0V (bez różnicy tryb uśpienia i pracy) a jednk dźwięk pojawia się tylko gdy ekran jest wyłączony.

Według schematu standardowego portu hdmi  napięcie +5v pojawia się na nim tylko wówczas gdy wpiety jest kabel i podłączony zewnętrzy odbiornik.

Napięcie tam zostaje przeniesione po przez rezystor z pinu 18 zamontowany w odbiorniku. Tak własnie działa wykrywanie podłączonego urządzenia.(w załączniku schamat)

Przeczytałem na jakimś forum że tablet który miał identyczne objawy jak z tego watku  - odblokował się po włożeniu kabla hdmi w gniazdo hdmi,  podpięciu go monitor i odłączeniu.

W orginalnym  yarvic 4.0.4 - brak jakichkolwiek opcji związanych z hdmi. Z tego co mi wiadomo gdy podłaczony jest odbiornik hdmi - powinny pojawić się opcje dotyczące rozdzielczości.

Chyba będę musiał zamontować gniazdo hdmi i sprawdzić czy w ogóle przesyłany jest obraz i dźwięk.

post-411531-0-86830900-1467931057_thumb.jpgpost-411531-0-18464500-1467931109_thumb.png

Edytowane przez DeTeMoto
    Grafikę dodajemy zawsze w Spoilerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie chyba było napięcie na pinie 19, dlatego połączyłem z masą. Ty możesz mieć zupełnie inną przyczynę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    FreePL

Ciąg dalszy walki z brakiem dźwięku... w oczekiwaniu na gniazdo hdmi

Wgrałem: cm-10.1-20130812-UNOFFICIAL-907.zip, oparty na ANDROID 4.2.2 dźwięk się pojawił - przestał natomiast działać dotyk, obrót ekranu i wi-fi. 

Może ktoś ma sprawdzoną paczkę  _compatibility działającą z CM10.1 i Yarvik TAB466

Edytowane przez FreePL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi