Skocz do zawartości
78just

INFO myPhone Infinity 3G - Minirecenzja

Rekomendowane odpowiedzi

78just

witam, 

telefon zakupiony w przedpremierowej sprzedazy, z gadzetami, docelowo dla moja Lubej, no ale nie moglem sobie odmowic zajrzenia we wnętrza nowego Infinity

mialem wczesniej okazje obcowac z Luna i Cube, takze jakie porównanie w kolejnych modelach myPhone posiadam, samemu obecnie korzystajac z sony T3

i tu moje pierwsze zdziwienie/wrażenie, Infinity 3G jest mocniejszy od T3, a zarazem tanszy, wiem że T3 jest wieksze, i mnie ta wielkosc odpowiada, choc Infinity jest smukłe, kompaktowe, 4,7 cala w pełni wystarczajace, a nawet poręczniejsze, 

ale do rzeczy, wyniki antutu, pierwsza apka zaintalowana zaraz po odpaleniu Infinity, szok >27 tys punktów, a moje T3 nawet nie 17 tyś, i to się potwierdziło także  w najnowszych grach, Asphalt, Assasin Creed, warship i kilka innych ktore wydawaly mi się najbardziej obciązające system, na Infinity zero zawiechy, zero lagów, piękna grafika, płynność, 3D, full detale, super, byłem w szoku, a na T3 przycinało że az bolalo ;)

menu, przejrzałem chyba całe, ustawienia, podkatalogi, wydaje mi się na 99% ze jest w pelni poprawnie spolszczone, do gołego softu kitkat dodanych jest dosłownie parę aplikacji, reszta bez zmian, wygląd i obsluga niemal jak w nexus7, widget z owcą czad !

ale najbardziej podoba mi się wygląd Infinity, dwupanelowe gorilla glass3, przednia tafla lekko podniesiona nad obudowę, czarna, super, na prawdę wygląda nieziemsko, i jest chwytny i przyjemny w dotyku, ślady palców o wiele lepiej się sciera ze szkla niz z gumowego tyłu T3, jednoczesnie Infinity nawet przy pelnym obciązeniu nie grzeje sie wiele, 

bateria spoko, energooszczedny procek i czuc roznice, ok 3 dni przy normalnym uzytkowaniu, aparacik spoko, z ekstrapolacją na 13 Mpx, autofocus, hdr, lampa, jest ok, oczywiscie w ciemnym pomieszczeniu nie ma za wiele co oczekiwac po smartphonowym aparacie, ale daje rade, glosnik tylny bardzo fajny, glosny, czujniki zblizeniowe i zyroskop ok, 

ogolnie uywazam Infinity 3G za bardzo udany model, cena w porządku, 850zl, warty tej ceny, za wyglad, za osiągi, za jakosc wykonania i komfort uzywania, polecam

jesli macie jakies pytania to walcie jak w dym, pozdr

Edytowane przez Mattonemarsh
    Prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

własnie, te szkło grzeje się mniej niż standardowy plastik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam od paru dni Infinity 3g i musze przyznać, że grzeje sie tak jak i inne telefony tylko, że na szkle to calkiem przyjemne :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    78just

nie wiem czy sie grzeje mniej, nie jestem fizykiem, ale wiem ze myPhone Infinity 3G mój - nawet przy maksymalnym obciazeniu nie grzeje sie mocno, a np po graniu mozna go spokojnie przylozyc do ucha i rozmawiac

Też mam od paru dni Infinity 3g i musze przyznać, że grzeje sie tak jak i inne telefony tylko, że na szkle to calkiem przyjemne :P

wg mnie, moja sony t3 niby 4rdzeniowe, slabsze niz Infinity 8 rdzeniowe - (prawie polowe mniej w antutu), grzeje sie znacznie bardziej, i to nie tylko na tylni panel ale tez czuc na przednim akurat na wysokosci ucha, a w Infinity przedni panel sie nie grzeje, przynajmniej ja nie zauwazylem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt. Grzeje się tylko tył, ale tak jak wspominałem: jest to w zakresie przyjemnego ciepła. Chyba szkło sprawia, że się fajnie to rozchodzi. Przód nie zagrzał mi się ani razu nawet po dłuższych sesjach w gierkach. Póki co nie odczuwam też żeby ten gb ramu jakos utrudniał życie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli nie ma to znaczenia w zasadzie. jest to bez róznicy- spoko. Byłem ciekawy jak to "szkoło" po prostu się zachowuję w ręku.

Fakt. Grzeje się tylko tył, ale tak jak wspominałem: jest to w zakresie przyjemnego ciepła. Chyba szkło sprawia, że się fajnie to rozchodzi. Przód nie zagrzał mi się ani razu nawet po dłuższych sesjach w gierkach. Póki co nie odczuwam też żeby ten gb ramu jakos utrudniał życie. 

a jest tak samo "przyczepny" jak standardowy plastik? nie macie wrażenia, że telefon moze się łatwiej wyślizgnąć z ręki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jest tak samo "przyczepny" jak standardowy plastik? nie macie wrażenia, że telefon moze się łatwiej wyślizgnąć z ręki?

Tak jak normalnie trzyma się telefon to chwyt jest pewny, bez slizgania sie. Ślizgac się zacznie jak chwycisz przykładowo opuszkami palców... no ale tak się słuchawki nie trzyma.

Szczerze po tygodniu uzytkowania nie znalazłem niczego sensownego żeby się przyczepić w tym telefonie.

Jedyne co wydaje mi się dziwne, że dioda powiadomień mrugająca na czerwono przy smsie/hangoucie... na zielono świeci przykladowo jak dostane coś z tapatalka albo fb, Czerwień nie jest dobrym kolorem, ale póki co nie znalazłem sposobu na zmianę tego.

Ciągle tez przyzwyczajam się do przycisków głośności po prawej no i blokady pod nimi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie jest prośba od posiadaczy Luny o kopię pogody z owcą np w Titanium Backup i jakiś upload.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    78just

doslownie mam takie same odczucia, 

moze to ten gorilla glass a moze jakas nadwyraz przemyslana konstrukcja, ale cieplo jest przyjemne a nie gorące

1 GB ram w zupelnosci wystarcza

Szczerze po tygodniu uzytkowania nie znalazłem niczego sensownego żeby się przyczepić w tym telefonie.

Jedyne co wydaje mi się dziwne, że dioda powiadomień mrugająca na czerwono przy smsie/hangoucie... na zielono świeci przykladowo jak dostane coś z tapatalka albo fb, Czerwień nie jest dobrym kolorem, ale póki co nie znalazłem sposobu na zmianę tego.

ani ja :)

a co do diody, to sam nie używam ani hangout ani FB, w zasadzie tylko sms, wiec dla mnie po prostu dioda miga, i tyle, i dobrze ze miga

Ciągle tez przyzwyczajam się do przycisków głośności po prawej no i blokady pod nimi.

juz mam tak w T3, wiec jestem spoko, wszsytko po prawej

ale wydaje mi sie ze w Infinity jakos bardziej zmyślnie są te klawisze rozmieszczone, niz np w T3, w swoim sony, niemal zawsze jak chce zwiekszyc glos w trakcie rozmowy to klikne blokade, a w infinity jakos nie

czyli nie ma to znaczenia w zasadzie. jest to bez róznicy- spoko. Byłem ciekawy jak to "szkoło" po prostu się zachowuję w ręku.

ja nie odczulem w uzytkowaniu ze to szklo, tzn nic sie bardziej nie slizga, infinity jest chwytny, i stabilny

[Dodano: 07 kwiecień 2015 - 23:09]

aha, jeszcze jedno, co prawda sam do tego nie doszedlem, dopiero twardy reset mi pokazal, ale w infinity jest super rozpoznawanie gestow, tzn przy wlaczonej funkcji, na blokadzie moge narysowac palcem C i wlaczy sie kamera !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ani ja :)

a co do diody, to sam nie używam ani hangout ani FB, w zasadzie tylko sms, wiec dla mnie po prostu dioda miga, i tyle, i dobrze ze miga

jak miga jak się rozładowuje? skoro sms to czerwony...

[Dodano: 07 kwiecień 2015 - 23:09]

aha, jeszcze jedno, co prawda sam do tego nie doszedlem, dopiero twardy reset mi pokazal, ale w infinity jest super rozpoznawanie gestow, tzn przy wlaczonej funkcji, na blokadzie moge narysowac palcem C i wlaczy sie kamera !!! :)

jak masz poznać te gesty? są opisane w instrukcji, samouczku, tutorialu?

Tak jak normalnie trzyma się telefon to chwyt jest pewny, bez slizgania sie. Ślizgac się zacznie jak chwycisz przykładowo opuszkami palców... no ale tak się słuchawki nie trzyma.

raczej nie zmeinisz tych kolorów powiadomień diody. a jak z wydajnością? myślisz, że będziesz musiał kombinować tak jak tu opisują w wątkach dotyczących przyspieszania pozostałcyh myphonów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi