Skocz do zawartości
maniott

Jaka ładowarka samochodowa najlepsza ?

Rekomendowane odpowiedzi

@@maniott skoro się nie znasz a pytasz o coś dobrego i nie rozróżniasz litery W od litery V zresztą na stronie jest napisane WATT czyli polskiego nie znasz matematyki nie znasz prądu nie znasz angielskiego też nie to chociaż posłuchaj tych co chcą Tobie doradzić. Ale jasne jeżeli juz wiesz co dla Ciebie dobre to kupuj co sobie uptrzyłeś i nie zawracaj ludziom głowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OCB ??? Podziękowałem za podpowiedź koledze z postu wyżej za podanie linka do ładowarki samsunga :) literę w o v rozróżnić potrafię ale jeśli chodzi o prąd jest to dla mnie jeden ...  polski raczej znam dogadać sie dogadam nie musisz się martwić. Pozdro 600 

to jeszcze wytłumacz mi jak możesz oczywiście czym różni sie ładowarka od Galaxy tab 4 -  5,3 V 2 A od mojej oryginalnej Sony 5V 1,4 A która podczas ładowania kablem magnetycznym nagrzewa sie do czerwoności i rozłącza. Chcę przetestować to pierwszą ale z racji tego ze ma inne parametry sie troszkę waham 

Edytowane przez iMoCks
    Nie cytujemy w całości posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chciałem nikogo obrażać przepraszam, jeżeli poczułeś się urażony, może i faktycznie za ostro się wypowiedziałem. Jeżeli chodzi o ładowanie to ciężko będzie pomoc na odległość Ale grzanie się ładowarki oznacza że pracuje ona na Maxa,a co to powoduje czy kabel czy przejściówka magnetyczna Ale raczej coś na drodze między ładowarką a telefonem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbisz41

Szanowne grono mam trochę inny problem:

szukam mocnej ładowarki na dodatek nie zakłócającej CB radio.

Może ktoś jest w temacie,spotkał taki problem .

Mam jedną oryginalną  z nokii która najmniej zakłóca,ale niestety słabej mocy nie doładowuje telefonu .

Kupiłem kilka innych ostatnio Blue Star 2 A, przed tym m-life wszystkie sieją .Dodam że nie pomogą filtry dodatkowe na zasilaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    renji84

@@zbisz41 nie wiem czy ci to pomorze ale miałem podobny problem tyle że nie z CB a z głośnikami. Jak podłączałem ładowarkę to tak jak by słyszałem pracę silnika w głośnikach, im silnik miał większe obroty tym głośniejszy był świst w głośnikach, Długo walczyłem z problemem testując kolejne ładowarki. W końcu doszedłem że problemem nie są ładowarki a samo gniazdo zasilania. podpiłem ładowarkę na sztywno do przewodów i problem znikł, Z czego to sie brało to nie jestem do tej pory w stanie wytłumaczyć fizycznie tego zjawiska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbisz41

Na sztywno mam CB podłączone , nie wiem jak miałbym podłączać ładowarkę do telefonu? 

U mnie nie piszczy,nie szumi bo mam ASC radio president harry III, mam na skali 2-3 kreski jakby ktoś ciągle nadawał .'

Jak wyłączę ASC to squelch muśże mocno podkręcić, bez ładowarki fona jest ok. Teraz mam z samsunga 2A trochę lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ochkarol

Szanowne grono mam trochę inny problem:

szukam mocnej ładowarki na dodatek nie zakłócającej CB radio.

U mnie nie sieje oryginalna ładowarka Samsunga z przed 4 lat bodajże.

Zarówno ładowarkę do CB, jak i do telefonu mam podłączone do tego samego gniazda zapalniczki (filtry w CB mam gó...ne).

Na forach o CB piszą o "słynnej ładowarce Motorola", która nie sieje nigdzie i nikomu.

Dużo zależy od samego pojazdu i filtrów w CB. U jednego ta sama ładowarka nie będzie generowała zakłóceń a u drugiego już będzie.

Ten sam zestaw, który u mnie nie powoduje żadnych zakłóceń (Peugeot 308) u ojca w Focusie II generuje cichutkie bzyczenie.

Tyle, że ja mam inny problem.

Wczoraj - przez ponad półtorej godziny jazdy - telefon na tej ładowarce doładował się zaledwie o 4% (ekran był przyciemniony na maksa, uruchomiona AutoMapa i nagrywający trasę Yanosik).

Muszę coś znaleźć o większym prądzie ładowania, ze skręcanym przewodem i może magnetyczne (jeśli w samochodzie zda to egzamin).

Edytowane przez ochkarol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jqtz3k

Ładowanie magnetyczne spokojnie działa w aucie (też się bałem że będzie rozłączało). Mam ładowarkę z tej aukcji:

http://allegro.pl/oryg-ladowarka-an400-uchwyt-sony-z1-z3-compact-i5593595059.html

Z kablem magnetycznym (taki zwykły za 20zł), ładuje prądem około 950mA (czasami ponad 1A), czyli rewelacja. Wczoraj zrobiłem prawie 400 km (Automapa + Yanosik w tle). Jak ruszałem było 50% baterii, po przyjechaniu do domu było 100% (ale nie wiem w jakim czasie się naładowało, bo nie patrzyłem na to).

Nie zauważyłem, żeby CB zakłócało.

Edytowane przez jqtz3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbisz41

@@ochkarol

tez od wersji 3.0 mam problem z automapą i ładowaniem z samochodzie. 

Na jednym z forum gps (nie pamietam gdzie ;) ) był ten temat poruszany wniosek ze to wina AM.

Mam obecnie ładowarkę 2A samsunga ,mniej sieje , ale o dziwo i ona nie daje czasem rady AM. Na innych nawi nie ma problemu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi