Skocz do zawartości
witeck

LG G3s - problem z kopiowaniem plików na kartę SD w Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

witeck
    Witam,

Jestem posiadaczem telefonu LG G3s i mam problem z kopiowaniem plików na kartę SD (zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną). Problem polega na tym, że podczas kopiowania nieco większych plików (powyżej 2 MB) z komputera na kartę SD transfer jest bardzo mały, kopiowanie trwa bardzo długo i za każdym razem kończy się zatrzymaniem kopiowania na którymś z plików, a następnie komunikatem: Nie można skopiować pliku xxx. Urządzenie przestało odpowiadać lub zostało odłączone". Skopiowanie całego albumu mp3 jest praktycznie niemożliwe. Mniejsze pliki kopiuje bez problemów. Transfer w drugą stronę - z karty SD na komputer - też bez problemów.

Testowałem kopiowanie plików na kartę SD pod Windows XP - działa bez problemów.

Zainstalowałem dedykowany przez producenta program LC PC Suite - jednak nie posiada on opcji kopiowania plików na kartę SD.

Zainstalowałem sterownik USB dla Windows dostępny na stronie LG pod nazwą: LGUnitedMobileDriver_S52MAN314AP22_ML_WHQL_Ver_3.14.1 - nie się nie zmieniło, problem pozostaje nadal.

Mój system operacyjny: Windows 7 Ultimate, 64 bit, Service Pack 1.

Poniżej przesyłam screen z błędem.

post-377519-0-03315300-1428145398_thumb.jpg

Bardzo proszę o wskazówki jak rozwiązać problem z kopiowaniem plików na kartę SD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TeriMan

Spróbuj na innym USB w swoim PC czy będzie ten sam problem.
    Przypadkiem nie używasz przedłużki na kablu dla USB 2.0/3.0 lub HUB USB ? Może też być problem z samym kabelkiem od LG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    witeck

Up @@TeriMan

Najprawdopodobniej problem leżał po stronie portu USB. Używałem portu USB z przodu obudowy. Podejrzewam, że musiało brakować prądu - bo podczas podpinania telefonu w tle następuje również proces ładowania baterii. W efekcie, kiedy próbowałem zgrać pliki dostęp do urządzenia był odcinany - z uwagi na małe napięcie. Tak to sobie przynajmniej tłumaczę.

Pozostałe portu USB (z tyłu obudowy) oraz port 3.0 z przodu obudowy (zasilanie z grubego kabla) - działają dobrze, nie zrywają kopiowania, chociaż szybkość transferu nie jest wysoka.

Edytowane przez ArEk335
    Nie cytujemy całego poprzedzającego posta,tylko piszemy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie tez występuje ten błąd i nadal sobie z nim nie poradziłem: Zmieniałem kable, porty, komputery (Na drugim to samo) telefony (Na drugim to samo) Instalowałem sterowniki - nic. Ma ktoś jakąs recepte na to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi