Skocz do zawartości
all999

Pojedyncze pytania użytkownika OnePlus One

Rekomendowane odpowiedzi

cakp

Mam tylko 24H :). Dziękuje za sprawdzenie czy w ogóle działą i wylicza jakąs trasę, myślę że to wystarczy:) Obejrzałem filmik z 1 strony forum prezentujący funkcję i opis telefonu. Zauważyłem że w sklepie widnieje cena 349$ (nawet na filmiku) a głos w recenzji informuje o 299$. Czy mam rozumieć ze zaproszenie obniza zakup o 50$ ?

Zakładając konto w mailbox, zakładka "zip code" podajemy np w formacie 09400 czy 09-400

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wefhy

spróbuj z myślnikiem, jak nie przejdzie to bez, ale to raczej bez znaczenia.

Są ceny na europę i na amerykę:

-$299 za 16GB

-$349 za 64GB

-269€ za 16GB

-300€ za 64GB

Kupując do państw europejskich zapłacić trzeba w euro. Czyli cena wyniesie 300€(+ przesyłka, to ile ci tam poda to loteria - czasami za free, czasami za 5€, a czasami za 10€)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cakp

No to świetnie, na stronie oneplus jest napisane w $, akurat posiadam takowe a teraz widze ze musze otworzyc na szybko w euro

---------- Post dołączono o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Czy ustawiałeś Imię w dodatkowym adresie w OP jako "mailboxde.com Adam", czy np Adam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moje pytanie odnośnie zamawiania przez stronę oneplusa:

udało mi się zamówić, mój tel. przeszedł wczoraj w tryb 'processing'. ustawiłem w polu imię: "mailboxde.com moje_imię", w polu nazwisko: "moje_nazwisko, ID mój_id_dla_mailboxa", zamówiłem przesyłkę standard.

teraz popatrzyłem w szczegóły i się pozmieniało:

usunięto z adresu moje imię naziwsko - jest: Mailboxde.com, ID XYZ.

moje imię i nazwisko znalazło się w nawiasie (nieudolnie zrobionym, bo jest nawias otwierający, a zamykający się nie wcisnął z shiftem i jest "0" za nazwiskiem) między ulicą a miastem Zittau.

czy to normalne, że tak ręcznie to przetwarzają??

i dodatkowo: zmieniono mi tryb wysyłki ze standard na express... chyba nie każą mi dopłacać?

normalne są takie u nich zmiany tego wszystkiego odnośnie zamówienia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zamówiłem Oneplus one i zakładam że przyjdzie z softem ColourOS, jak najłatwiej, najszybciej zmienić soft na cyanogenmod? no i czy poza fastbootem mozna jakoś szybciej zainstalować soft np. poprzez recovery?

Jeśli można prosić o linka (najlepiej po polsku) gdzie proces wgrywania softu jest pokazany (czy opisany)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    zamówiłem Oneplus one i zakładam że przyjdzie z softem ColourOS

Zamiast zakładać, trzeba było przed zakupem spytać Chińczyka czy wgra CM 11s przed wysłaniem. JAk nie to iść do innego, prawie nigdy nie ma z tym problemu.

jak najłatwiej, najszybciej zmienić soft na cyanogenmod?

Nawet na tym forum jest poradnik krok po kroku, zamiast pytać, rozejrzyj się trochę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trime

Witam,

jako, że planuję kupić smartphone zacząłem się rozglądać. Nie znam się zupełnie na androidzie i raczej miałem z nim niewielką styczność łącznie może z godzinę się bawiłem jakimiś starymi wersjami. Moim poprzednim telefonem była Nokia E7, jako, że zacząłem zauważać brak opcji z smartphon'a trzeba by zmiany.

Chciałem by telefon w miarę długo posłużył zarówno pod kątem płynności działania jak i wytrzymałości elementów. Zatem pojawiają się pytania:

1. Jak oceniacie jakość wykonania OnePlus One?

2. Jak z aktualizacjami systemu?

3. Jak z przerobionymi wersjami systemu, sądzicie, że będzie\jest coś ciekawego?

4. Czy będzie to dłużej wspierane niż od producenta?

5. Tu jest jak w Apple, że system nieaktualizowany z czasem nie jest w stanie zainstalować nowszych wersji aplikacji?

6. Jako, że nie miałem styczności z androidem jak tu z tłumaczeniem na Polski?

7. Kata sim jest w wersji micro?

8. Skąd najlepiej kupić?

9. Lepsza gwarancja jakiejś Polskiej firmy czy producenta?

10. Jaką folijkę\szybkę warto kupić?

11. Jakie etui?

12. Dużo jest problemów takich jak kłopoty z dodzwonieniem się gdy LTE jest włączone w sieci PLAY?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wefhy

1. Bardzo dobra

2. Są dosyć często, będą przez półtora roku conajmniej

3. Jest dużo dobrych - wszystko co tylko dusza zapragnie

4. Jeśli to się odnosi do 3. to nie wiadomo - producent może wydawać aktualizacje bardzo długo jesli mu na tym zależy, a twórcy romów moga sie już przesiąść na nowszy sprzęt - źle z tym nie będzie

5. Niektóre w znikomej ilości, ale to musiałbyś mieć system ze 2-3 lata starszy od aplikacji.

6. Po polskiemu ;)

7. micro

8. Od producenta - oneplus.net - zaproszenie można zdobyć łatwo tu: https://www.facebook.com/groups/OnePlusPLinv/ i u nas na forum w odpowiedznim wątku

9. Zależy od firmy. Producenta nie jest zła, jeśli nei przeszkadza Ci wysyłka do Niemiec

10. Smartfon ma GG3 - trudno porysować - niektórzy kupuja rhino shield, inni szkło niklina, lub orzly, ja czekam na 3mk, które ma być niedługo dostępne

11. to już od ciebie wybór zależy. W poddziale akcesoria mamy tematy zarówno nt szkiełek, jak i obudów

12. Nie wiem, nie jestem w play'u, ale podobno po najnowszej aktualizacji 38r nie ma żadnych(już po 33r była niewielka poprawa). Jeśli chodzi o inne problemy... Aparat w trybie seryjnym robi nierówne odstępy... i kilka innych mniejszych błędów w appce aparatu(np jak się uruchomi odstęp poklatkowy(np 0.5s), a potem włączy zwolnione tempo to opcja odstępu się deaktywuje... I w związku z tym zamiast ją automatycznie wyłączyć to nie da się jej wyłączyć nawet ręcznie i zwolnione tempo pozwala nagrywać odstęp poklatkowy - nawet nie wiem, jak to dobrze opisać), hmmm pierwsze uruchomienie po każdej aktualizacji zawsze sprawia jakieś problemy, które ustępują po jakimś czasie, albo 2 ponownych uruchomieniach.

EDIT: co do tego bugu z aparatem, to aby go uzyskać ;)

-ustawiamy dowolną rozdzielczość

-włączamy odstęp poklatkowy

-zmieniamy rozdzielczość na niższą od aktualnie wybranej i obsługującą slowmotion(czyt fhd i niższą)

-włączamy zwolnione tempo

-odstępu poklatkowego nie da się wyłączyć ;)

Edytowane przez wefhy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AndropaX

Co do bugów aparatu :

Masz zainstalowaną najnowszą wersję camery next z google play ?

Wysłane z mojej Xperii Z1+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wefhy

Zwykły, stockowy aparat. Aktualny(konkretnie wersja 2.0.002). U kolegi jest to samo, więc to nie wina mojego sprzętu. Kiedyś poprawią.

Innym przykładem jest to, ze jeśli zrobimy panoramę, ale skrzywimy ją nieco to bez żadnego komunikatu jest po prostu niezapisywana. Jak poruszamy telefonem zbyt szybko, komunikat taki jest i aplikacja nie udaje, że zapisała panoramę.

Edytowane przez wefhy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi