Skocz do zawartości
mylo911

nagłe rozładowanie baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio co parę dni mam następujący problem. Bateria rozładowuje się normalnie do poziomu 20-30%, a następnie po zresetowaniu telefonu spada nagle do 1%. Na wykresie zużycia widać po prostu pionowy skok z 20-30% do 1%.  Zauważyłem, że przed zwiechą systemu, po której muszę zresetować telefon jest dość mocno nagrzany. Czy ktoś ma/miał podobny problem ? (GT-I9195, Android 4.4.2, I9195XXUCNE6)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja miałem podobne skoki % baterii po restarcie ale telefon sam resetowałem, zdarzyło mi się raz czy dwa zauważyć taką sytuacje że miałem ~15% i włączyłem pakiet danych i chciałem coś na necie sprawdzić a procenty baterii schodziły tak szybko- dosłownie procent na sekundę, że nie dałem rady wyłączyć transmisji itp tylko telefon się wyłączył, w ostatnim czasie się to już nie pojawiało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co zrobiłeś że się już nie powtarza, bo u mnie dziś znowu najpierw zwiecha, potem reset i znika 25%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

ja np zrobiłem full wipe, instalacja CNK1 XEO, full wipe i tego problemu już nie mam. a też miałem. w dodatku od kilkunastu % do zera schodził mi w kilka sekund

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak już wspominałem działo się to podczas resetów z własnej woli, telefon mi się nie zawieszał a problem ustał gdy zrobiłem tak jakby doładowywanie baterii takie porządne tzn.:

-gdy telefon miał tam ~10% baterii przed podłączeniem do ładowania wyłączyłem go i naładowałem do pełna na wyłączonym urządzeniu;

-później odłączyłem ładowarkę na jakiś czas ~15 minut;

-znowu doładowałem do pełna na wyłączonym;

-gdy się doładował do pełna włączyłem go a ładowarkę odłączyłem

po tym zabiegu problem ze spadającymi procentami w oczach lub skokami procent po ponownym uruchomieniu już nie występuje,

do tego nie czyszczę Ramu, nie usuwam przesadnie pamięci podręcznej aplikacji, w domu cały czas na wi-fi, ekran średnio ponad 4h i bateria ma się dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie gdy jest 5% w minutę potrafi dojść do 0%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yetton

Sprawa jest prosta. Wystarczy rozładować aż telefon się sam wyłączy, podłączyć pod USB w laptopie i na max naładować, problem znika natychmiast. Tak trzeba z każdym telefonem robić co jakiś czas bo laptop daję dobry prąd ładowanie i nie za duży. Najlepiej jak telefon jest wyłączony ale i włączony może być tylko dłużej się ładuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pixi7

Wystarczy rozładować aż telefon się sam wyłączy, podłączyć pod USB w laptopie i na max naładować, problem znika natychmiast.

Ciekawa teoria... S4 mini ma problem z tymi % baterii od początku. Rozwiazaniem jest root i wrzucenie poprawionego kernela. Tracimy gwarancję, co dla wielu może być ważne. Jeśli telefon ma swoje lata, i problem nie występował do tej pory, można spróbować z wymianą baterii, bo stara może nie domagać. Ale ładowanie z USB pod komputerem to jest jakaś legenda, po której raczej bym nie spodziewał się cudów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yetton

Spróbowałeś tego?

Jeżeli nie spróbowałeś a już mówisz nie, to nie wypowiadaj się,bo ja już próbowałem i nie żaden kernel bo na wszystkich tego próbowałem..

Zapomniałem tylko dodać żeby bez przerywania ładowania naładować do100%

Na wielu samsungach to pomagało..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi