Skocz do zawartości
ioy

ROOT FreeTab 1001 - KitKat - robienie root'a?

Rekomendowane odpowiedzi

ioy

Czy już opracowano jakąś metodę zrobienia root w najnowszym stock'owym KitKat 4.4 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy
    Napisano (edytowane)

Ale co tam można znaleźć? Widać, iż istnieją w przyrodzie tylko te rozwiązania:

- Cyndia Impactor

- Kingo Root

A propos Cyndii to chyba nie ma co próbować (sądząc z wpisów).

A wypróbowanie Kingo zajęło mi wczoraj parę godzin - i z mizernym skutkiem.

Jasne, wiem, że "which will probably take a couple of minutes" więc po zastartowaniu tego procesu trzeba czekać ciepliwie, ale...

Po ponad półtoragodziny prób przez tego Kingo... zawiesił się (tablet) i nic!

Wprawdzie program właściwie identyfikuje urządzenie, zaczyna swoje heurystyczne próby ale widać autorzy programu zdaje się przewdzieli FreeTab1001 lecz z jeszcze JellyBean na pokładzie, a tego najnowszego KitKata jeszcze nie mają rozpracowanego...

Więc Kingo męczy się i męczy z próbowaniem różnych "ekspoitów", ciągle przez półtora godziny ściąga nowe jakieś swoje "dependency scripts" ale w sumie niczego nie znajduje co pozwoliłoby na złamanie zabezpieczeń KitKat'a na tym tablecie...

Więc CO ROBIĆ? Czy istnieją jeszcze inne programy co mogłyby dać radę?

-------------------EDIT--------------------

Jeszcze dodam, że wiele różnych propozycji można znaleźć przez Google programów co niby poradzą sobie z "każdym urządzeniem z KitKat4.4.2"

Więc:

- www.kingroot.net (

to apka puszczana z tableta, ale po przemieleniu na FreeTab'ie przez pół godziny wreszcie poddaje się.

- Root Genius to program na PeCeta - podobnie, po przemieleniu przez pół godziny mówi "your Android is so solid we can't unroot" i figa!

Poza tym ostrzegam!!!!!! przy instalacji na PC RootGenius przy okazji instaluje MNÓSTWO beznadziejnych programów (wersje próbne) których potem NIE SPOSÓB odinstalować (dopiero trzeba użyć programu antywirusowego puszczonego z systemu na innej partycji w komputerze dual-boot)

[Dodano: 29.05.2015 - 11:01]

Prawdopdobnie sam kernel nie pozwala na ROOT. Wniosek taki płynie bo jak naciśnie się "Developper options" z "Settnings" to Settings "unexpectedly stopped" (czyli pokazuje figę i wyłącza się).

Wypowiedzcie się, czy nie mozna jakoś wefleszować innego kernela, zmoddowanego (skonfigurowanego i skompilowanego niezależnie), przez fastboot z bootloader'a itp.?

P.S. Właściwie ten ROOT mi tak niezbędny po to aby pozbyć się tego navigation bar u dołu bo zajmuje zbyt dużą częśc ekranu (a w zamian postawić coś małego, dynamicznego, jest taki malutki NavBar niepotrzebujący root'a, albo wyskakujcy Pie)

Czy istnieje jakaś metoda aby bez ROOTa wyłączyć ów NavigationBar u dołu ekranu?

Edytowane przez ioy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lolet

1. Włącz opcje debugowania

2. Pobierz binarki adb i fastboota

2. W linii komend wpisz adb reboot bootloader

3. Wgraj kernel z linku. (fastboot -i 0x1f3a flash boot 1001_boot_eng.img). Potem fastboot -i 0x1f3a reboot

4. Masz roota z poziomu shella. Teraz wgraj sobie binarke i supersu kingorootem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Po tym tablet stoi na logu procka i trzeba flashować system.

Edytowane przez Miły
    Nie cytujemy posta poprzedzającego... @up wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oop23

Jakieś nowe wieści dotyczące roota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem tylko tyle że po sposobie loleta tablet stoi na logu procka ale root w shellu jest.

Chyba że zrobić tak:

Flashujemy 4.2.2

Wyciągamy kernel

Flashujemy 4.4.2

Flashujemy kernel z 4.2.2

Root

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Coyot

Właśnie zrootowałem tablet.

Zrobiłem roota w telefonie i pomyślałem "co mi zależy" i po telefonie podłączyłem tablet. I jest root

Edytowane przez Coyot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oop23

@up

Mi też się udało. Tylko jak zastąpić aplikację SuperUser od Kingo na SuperSU?

Edytowane przez Miły
    Nie cytujemy posta poprzedzającego... @up wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy

Przy pomocy Super-Sume, bez problemu!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi