Skocz do zawartości
jakubhab

tutorial Debrandowanie Galaxy S6 Edge

Rekomendowane odpowiedzi

Kajtus

Panowie, z pierwszego postu linki do XEO odnoszą się do G920F, a to temat do G925F

Wybrana przez siebie wersja ROM-u do wgrania - Linki do pobrania - Kliknij tutaj

żeby ktoś nie zrobił sobie cegły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    100mek

Czy ktoś śmiga na Portugalii? Oprócz csc coś jest co by mogło przeszkadzać?

Jak to na tą chwilę wygląda z gwarancją jeśli nie można wrócić do 5.0x z 5.1x?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko ładnie, pięknie - jakieś 2 dni temu uznałem, że brand od Playa mnie męczy i sam chcę decydować jakie aplikacje instalować i nikt mi niczego nie będzie narzucał, więc trafiłem na poradnik ROBALO (dzięki wielkie za niego), oczywiście nie obyło się bez problemów z wgraniem roota (musiałem się posiłkować CF https://download.chainfire.eu/737/CF-Root1/CF-Auto-Root-zerolte-zeroltexx-smg925f.zip?retrieve_file=1).Ale do czego zmierzam... Po uzyskaniu pożądanego XEO, postanowiłem zostać przy Androidzie 5.0.2, aż do dzisiejszej nocy... Gdzieś koło 1 wyskoczyła mi informacja, że Android chce zrobić update do wersji 5.1.1 - pomyślałem, czemu nie, skoro oficjalnie bez podłączania do kompa, to pewnie to przetestowali i jest stabilnie... Nic bardziej mylnego... W nocy telefon dokonał wszystkich potrzebnych aktualizacji, a ja smacznie poszedłem spać i jak wielkim było moje zaskoczenie, kiedy rano okazało się, że telefon dziwnie przymula... Brak płynności w animacjach przewijania chociażby ustawień telefonu, a o szybkim zamykaniu i otwieraniu aplikacji można zapomnieć... Kurcze nie po to kupuję flagowy telefon od SAMSUNGA, za nie małe pieniądze, żeby przy 8 rdzeniach czekać na otworzenie się głupiej aplikacji... Ad rem... Pomyślałem zatem, że odpalę Odin`a i wrócę do stockowego 5.0.2 i tu pojawił się radosny komunikat przy flashowaniu " SW REV CHECK FAIL DEVICE 2 BINARY 1" - i co teraz? Jest jakaś szansa na dokonanie downgrade-u OS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk

Jest tu na forum już chyba z kilkadziesiąt postów, że nie ma możliwości powrotu z 5.1 do 5.0.

Tapnięte z G920F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbyszekk

Witam.

Mam Galaxy S6 Edge z Plusa. Rom w wersji G925FXXU1AOE3.

Czy mógłby ktoś, jeżeli nie na forum to nawet na priv, podać krok po kroku jak zdebrandować tel. i zmienić kod na XEO.

Pytam ponieważ w poradnikach na forum jest trochę bałaganu, pomieszane romy z S6 do S6 edge,

w jednym miejscu kinguser, w innym supersu, a nawet linki do romów które debrandują i zmieniają CSC do XEO bez roota.

Nie jestem "całkiem zielony", ale nie chciałbym uceglić fona, ani stracić gwarancji zaraz po kupnie.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poradniki są napisane w sposób czytelny. Wystarczy czytać je ze zrozumieniem i robić krok po kroku to co tam jest napisane.
    Linki do plików z softem zostały poprawione i prowadzą do prawidłowych ROM'ów.

Edytowane przez Damian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Greeey

Przed chwilą napisałem tutaj epopeje ale przez moje gapiostwo nie byłem zalogowany i wszystko przepadło...

No nic w wielkim skrócie napiszę ponownie. Kupiłem okazyjnie Galaxy S6 edge, wszystko ok telefon oryginalny w zaplombowanym pudełku. Po sprawdzeniu telefon ma wgrany węgierski rom XEH jest to chyba czysty rom (bo nie wiem czy aplikacje spolecznosciowe i jakies tam narzedzia są instalowane w każdym innym romie na inny kraj?).

Po przeczytaniu wątku zrozumiałem że mając wgrany najnowszy rom 5.1.1 bo taki posiadam nie ma szans aby przejść na polskie XEO a takie bym chciał. Tzn i tu właśnie mam dylemat, XEO mogę wgrać bez żadnych obaw na węgierskie XEH ale rozumiem że wtedy zmieni mi sie CSC na portugalskie tak? Ale czy poza zmianą CSC będą tego jeszcze jakies dodatkowe konsekwencje? Wiem że nie będę otrzymywał powiadomien OTA ale jeśli powiedzmy miałbym polskie XEO z portugalskim CSC i wyszła by kolejna aktualizacja XEO to czy ponownie mogę ją po prostu wygrać za pomocą odina tak jakby uaktualnić odinem rom? Czy CSC wpływa na coś jeszcze? Stabilnosc działania, systemy czy cokolwiek? I jak to wszystko ma się do nabicia flagi? Bo rozumiem że nie zmienie CSC na XEO jesli mam 5.1.1 z rootem czy bez roota chciaż root odpada w 100%

Tak więc przepraszam za chaos mojej wypowiedzi ale na prawdę mam trochę mętlik w głowie bo na wcześniejszym Galaxy S4 było trochę inaczej wgrywałem co chciałem i CSC zawsze zmieniało się po wipe na dany kraj z którego miałem wgrany rom, czemu tak teraz nie może być?

Proszę o wyrozumiałość. Z góry dziękuję.

@@edit:

Czu uważacie że nie ma sensu zmieniać wegierskiego romu XEH na polskie XEO? Język polski jak wiadomo jest i wszysko wydaje się ok, ale nie wiem, może to śmiesznie zabrzmi, z czystego patriotyzmu chciałbym mieć wgrane XEO. :D

I jescze jedno a na jakie CSC zmieni się po wgraniu romu XEU? Mogę go wgrać bez obaw bo widzę że jest to nowsza wersja?

Edytowane przez Greeey

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli masz niebrandowany soft, to nie widze potrzeby zmiany. Może być tak, że aktualizacje dostaniesz szybciej niż XEO. :)
    Ale jeżeli bardzo chcesz, to po zmianie softu na XEO zmieni się CSC na PTR i aktualizacje będziesz dostawał jak dla Portugalii. Oczywiście wgranie nowszej wersji odinem jak najbardziej możliwe.
    Po wgraniu XEU prawdopodobnie dostaniesz takie samo CSC jak po wgraniu XEH - Portugalskie. Ale tego w 100% pewny nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Greeey

Jeśli mam XEH to wydaje mi się że jest to niebrandowany soft prawda? Nie mam żadnych jakis operatorskich dodatkow, motywów czy charakterystycznych znaków. Jedynie tylko zainstalowane jest kilka spolecznosciowych apek jak facebook, instagram, messenger, whatsapp. Ale nie wiem czy one są tez w innych romach czy tylko w XEH?

Czy ktoś inny jest w stanie potwierdzić informacje na temat czy wgranie XEU zmienia CSC na jakies inne niz XEU?

Edytowane przez Fenek
    Nie cytujemy posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są w innych też. Tak, to jest niebrandowany, więc zbytnio bym się nie napalał na XEO bo to jest dokładnie to samo tylko dla innego regionu. Kwestia tylko czasu wydawania dla niego aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi