Skocz do zawartości
krzswo

Samsung Galaxy A5 - testy, recenzje, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

krzswo

Pozwolę sobie założyć temat, bo widzę, że takiego jeszcze na forum nie ma.

Chciałem też zachęcić kolegów i koleżanki z forum do zapoznania się z moją recenzję Samsunga Galaxy A5 :)

Pozdro! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

Jest to mój drugi telefon - firmowy. Na tą chwilę, pobawiłem się nim trochę, wgrałem nowy niebrandowany soft (poprzednio ORANGE). Chodzi płynnie, filmy bez zacięć, funkcja wyświetlania obrazu na TV przez wi-fi działa bezbłędnie. W porównaniu do staruszka SGSA, niebo a ziemia. Jedyny chyba minus to niewymienna bateria, ale to malutki minus, bo dzięki temu nic nie trzeszczy, telefon się nie rozpada w dłoni. Wygląd bardzo na plus w porównaniu z mydelniczkowatymi Galaxy Sx. W tej chwili służy póki co do zabawy i czeka na Lolipopa, nie chce mi się potem znów wszystkiego ustawiać. Lizaka chcę wgrać przez ODINa, bo po OTA zawsze potem muli i tak trzeba robić reset do ustawień fabrycznych. Nadal po SGSA jestem pod wrażeniem płynności działania Androida. Pewnie z czasem zamuli się jak każdy, póki co nie narzekam. Łączy się błyskawicznie z siecią wi-fi, instalacja i aktualizacja apek w sklepie to też kwestie sekund a nie minut jak na Androidzie JB, faktem że są szybsze podzespoły. Pamięć wewnętrzna póki co mi wystarcza aż nadto, nie nagrywam specjalnie długich filmów HD, zdjęcia aż tak dużo nie zajmują. Jak zacznie brakować, mam jeszcze microSD 16GB class 10 ze starego SGSA. Jak będzie za wolna to wyjmę szybszą 16 GB Sandiska z Lumii, która obecnie służy mi za główny telefon. Niestety na Lumii brakuje mi wielu dobrych programów z androida bez swoich odpowiedników na Windowsa. A te które mają odpowiedniki, niestety na WP chodzą o wiele gorzej. Póki co, testy testy... Pewnie w użyciu dopiero wyjdą minusy. O baterii jeszcze niewiele moge powiedzieć, bo telefon leży zazwyczaj w uśpieniu i czasem tylko skorzystam do aktualizacji apek i pobawienia się przez kilka minut. Póki co wytrzymał ponad 16 dni a jeszcze mu 28% zostało i to bez włączonego oszczędzania baterii. Przy normalnym używaniu pewnie czas pracy spadnie do 2-3 dni. Raczej nie grywam w gry na telefonie, chyba że jakiś pasjans, mahjong. Więc przy takim użyciu nawet SGSA trzymał mi 3-4 dni. Obecnie telefonik siedzi w firmowym etui z otwieraną na bok klapką z okienkiem. Trochę szkoda, bo ma ładny wygląd ale cóż... szkoda mi go podrapać :D Chyba bardziej popularnym jest model A3, tych dostaliśmy od ORANGE więcej i jak zauważyłem więcej tematów jest o A3. Miejmy nadzieję, że A5 będzie równie popularny i dostanie swój własny dział. Ciekawi mnie co ten telefonik jeszcze potrafi. Niecierpliwie też czekam na Lolipopa, który ponoć ma być w czerwcu. Ale jak to z Samsungiem bywa, nie nastawiałbym sie ;) Oby już wyszedł w wersji przynajmniej 5.1.1 albo nawet 5.2.

Pozdrawiam serdecznie posiadaczy SGA5!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq
    Napisano (edytowane)

Jest już Lolipop dla naszych A5 http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-A500FU/. Właśnie pobieram. Testował już ktoś ?

Hah a dziś myślałem właśnie o tym kiedy wyjdzie no i proszę... Szkoda, że tylko 5.0.2 ale i tak nie ma co narzekać bo mamy jako pierwsi :D

Edytowane przez topiq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krzswo

@@adasiek78

Jest już Lolipop dla naszych A5 http://www.sammobile...base/SM-A500FU/. Właśnie pobieram. Testował już ktoś ?
     kolego, dzisiaj wrzucam recenzję tego Lollipopa na kanał :) Link w opisie, wideo powinno być przed 18:00 :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzuciłem soft odinem. Mam wrażenie ze jest gorsza jakość rozmów niż na kk. Bateria tez jakby schodzi szybciej niż na kk, ale może po paru ładowaniach się unormuje. Zauważyłem ze cześć ostrzeżeń jest nie przetłumaczona na polski. No i najbardziej potrzebny mi program do pracy nie chce działać z lolipopem. Poza tym wszystko stabilnie i płynnie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krzswo

bateria faktycznie jest pożerana. nie ma dramatu, na Xperii Z3 też się ustabilizowało dopiero kolejnego dnia, nawet po dwóch czy trzech, ale liczyłem że lepiej to zoptymalizują. 

[Dodano: 30.05.2015 - 18:35]

Dobra, trochę po obiecanym czasie ale jest: https://youtu.be/6e-Ma5TSbl8

Naprawdę, Panowie, tylko kilka minut bo zasadniczo to nie ma o czym mówić :P Pewnie część smaczków i ekstra ficzerów odkryłbym dopiero po kilku dniach a soft kręcę w 20 godzin po zaktualizowaniu urządzenia, gdyż to wyjeżdża ode mnie w poniedziałek.

Jakby ktoś coś, to w Antutu po aktualizacji wykręcił 21.2K punktów.

Aktualizacja przez OTA, zrobiona wczoraj. Początkowy stan baterii: 76%, podczas aktualizacji pożarł około 10-12%.

Zakończenie ładowania do 100% około 03 w nocy, włączona lokalizacja, WiFi, tło, przez noc (czytaj: do około 14:00) ubyło 13% ogniwa. 

Pozdro! :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yourant

Wczoraj wgrałem odinem Lollipop'a i po podłączeniu do KIES'a nareszcie jest XEO a nie jak w przypadku wgrywania KitKata, wgrałem XEO a w KIES było CYO... Według mnie 5.0.2 jest za*******m systemem, zero lagów przy wybudzaniu telefonu, czy nacisnę POWER czy HOME w momencie pojawia się pulpit ;) ogólnie fajnie odświeżony system, teraz jestem zadowolony na maxa, że mam lizaka na telefonie, wszystko mega płynnie chodzi, POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

Ja mam jedynie zastrzeżenia co do aparatu. O ile w Lumii 735 zdjęcia wychodziły piękne i ostre nawet wieczorem z lampą błyskową, tak w Lollipopie za cholerę nie potrafię zrobić dobrego ujęcia. Ja wiem że mój dzieciak jest dość ruchliwy (10 m-cy), ale mimo to w Lumii migawka była szybka i pełno ustawień manualnych, a mimo to na automacie wychodziły jak trzeba, nie rozmazane. Tu zaś szału nie ma, a ręcznie czasu migawki ustawić się nie da. Przetrząsnąłem ustawienia, ISO, balans, lampa ale migawki brak :/ Chyba że jest jakiś alternatywny aparat pod Lizaka, którym da się zrobić porządne fotki prócz Aparat Google, który ustawień ma jeszcze mniej a do tego lubi się wykrzaczyć? Po za tym chodzi bez zacinek, kilka apek instaluje się ale nie działają jak powinny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tyra3l

Czy macie może tak, że wasza A5 czasem "gubi" zasięg na chwilkę, dosłownie paręnaście sekund i znów odzyskuje?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi