Skocz do zawartości
krzswo

Samsung Galaxy A5 - testy, recenzje, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

topiq

Na Lollipopie tego nie zauważyłem. Zresztą w Play mam czasem przerwę jak się przełącza pomiędzy operatorami, ale i tak zasięg trzyma lepiej niż Lumia 635 żony. No i LTE też dobrze śmiga, nawet na 2 kreskach zasięgu. W końcu bateria się ustabilizowała i trzyma już 3 dzień a jeszcze 46%. Fakt nie gram w gry, rozmawiam w tym tygodniu niewiele, ale Wi-Fi mam w domu non stop włączone. Szkoda tylko, że nadal żeby wysłać MMSa trzeba manualnie włączać transmisję danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fneo61

A jaką wersję romu macie zainstalowaną. 1.06.2015 wyszła nowsza wersja, tyle że dla Slowenii(SIO) końcówka BOF1.Poprzedni miał BOE. Co do baterii to musicie poczekać kilka cykli ładowań. Tak jest zawsze po instalacji nowych romów :) U mnie zdjęcia wychodzą lepiej niż dobrze, wręcz rewelacja. Zobaczcie na moim fotoblogu ostatnie zrobione dla pszczoły-makro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak. Juz od blisko miesiąca mam ten telefon, więc to chyba dobry okres na recenzje. Przesiadłem się na niego z Galaxy Note 2 LTE, którego nadal uważam, za genialny telefon, wcześniej miałem też Galaxy Alphę, więc to niejako mój powrót do serii A od Samsunga. Telefon jest fajny, wygląda elegancko. Boli tylko jego naszprycowanie od Samsunga. Koreańczycy mogliby mimo wszystko wsadzić coś lepszego do wnętrza swojego nowego Galaxy. O dziwo Lollipop dał temu maleństwu nowego mocnego kopa. Śmiga znakomicie. Nie kupiłem tego tego telefonu dla gier czy innych pierduł. Szczerze mówiąc wyrosłem z tego. Od grania mam kompa. Telefon służy mi do internetu, smsowania, gadania, słuchania muzyki i do tego to cacuszko nadaje się idealnie. Czekam na aktualizacje do Androida M, mam nadzieje, że Samsung mnie nie zawiedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

Oby. W sumie to dość nowa słuchawka a Android M tuż tuż. Chyba Soniacze mają wersję developer preview.

Niestety, ale to chyba wszystkie telefony od JB, KK do L mają ten sam irytujący "ficzer", że do mmsa trzeba włączać manualnie transmisję danych komórkowych. W poprzedniku SGSA na JB z rootem dało się ustawić, by odbywało się to automatycznie, teraz bardzo mi brak tej funkcji, bo po prostu zapominam za każdym mmsem włączać transmisję :/

Po za tym telefonik rewelka. Mam małe zastrzeżenia co do aparatu, używałem różnych aplikacji, aparat stockowy i googla, za cholerę nie mogę zrobić porządnego zdjęcia i chyba tylko stockowy najbliższy jest temu co mnie zadowala. Niestety ale moja prywatna Lumia 735 bije na głowę barwami i ostrością. Na dworze jeszcze daje radę, ale w pomieszczeniach A5 przegrywa z kretesem z L735. Brak mi jeszcze jednej funkcji, którą miałem w SGSA na JB, mianowicie ustawienia co ma być wyświetlone w galerii. Obecnie mam tam i zdjęcia i filmy, nie te nagrane aparatem, ale zwykłe wrzucone w movies. Nie mam pojęcia jak ustawić by nie były w galerii wyświetlane :/ Po to mam aplikację Wideo i nie potrzebuję jeszcze tego w galerii.. Jakby kto wiedział, proszę o podpowiedź jak to ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mic12

Uważacie, że warto kupić galaxy a5 za 1250zł? I jeszcze jedno: czy powstanie wydzielone forum dla telefonów z serii galaxy a?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 1250 raczej nie warto. Poszukaj na portalach aukcyjnych. Ja za swój - nowy z sieci Play z fakturą i gwarancją zapłaciłem 850zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Też zdecydowałem się na ten model. Na razie nie miałem czasu aby siąść nad nim i się pobawić więcej (w sumie może 10-15 min sprawdzania).syzbkość działania, przewijania etc po tak krótkim czasie zabawy, bez porównania do starego S3mini, ale pierwsze co mnie rozdrażniło to niemożliwość usunięcia pogody latarki i lupy z pulpitu (w sieci plus). W opcjach nie widzę nic.

Ktoś wie jak to idzie zmienić ?

EDIT:

Włączony tryb ułatwienia przez to zablokowana część pulpitu (i ciśnienie zeszło :) )

Edytowane przez Widmo SG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

Pobiera się przez OTA, sprawdzę ale i tak pewnie przeflashuję ODINem.

Ed. Na pierwszy rzut oka, zmieniła się tapeta blokady pulpitu. Pojawił się też program Smart Menedżer, nie kojarzę żebym miał go wcześniej. Pozostałe zmiany są niewidoczne, ale jakie to są nie wiem, pewnie poprawki związane ze stabilnością.

Edytowane przez topiq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sobie dodam porównując do Galaxy S3 - jest dużo płynniejsza praca, nie zamula, lepszy aparat i przede wszystkim LTE !! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi