Skocz do zawartości
krzswo

Samsung Galaxy A5 - testy, recenzje, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy bedzie do galaxy a5 aktualizacja do androida 6.0?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie ale trzeba czekać. Czytaj na przyszłość forum bo była i jest ciągle o tym mowa 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz pytanie.Czy chodzi o koledze A5 z (2016) czy starszy model ?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie A5 2016 mnie rozczarował poza wyglądem jest zwykłym smarfonem. Dużo lepszy jest S5 neo chodz niby ma gorszy aparat ma dużo więcej ciekawych funkcji. Do tego S5 już ma androida 6 no i jest tańszy co dla mnie jest dużym plusem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla niektorych tez sie liczy jakosc wykonania a nie same podzespoly czy ficzery :)

Edytowane przez bartek1986

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Flyagaric

Ogólnie A5 2016 mnie rozczarował poza wyglądem jest zwykłym smarfonem. Dużo lepszy jest S5 neo chodz niby ma gorszy aparat ma dużo więcej ciekawych funkcji. Do tego S5 już ma androida 6 no i jest tańszy co dla mnie jest dużym plusem

Każdemu wedle potrzeb. Dla mnie na odwrót - S5 NEO okazał się zupełnie nieciekawy i zdecydowałem się na A510f. Aparat i bateria rządzą, cała reszta też 'w pytkę', więc co konkretnie mu zarzucasz i co takiego fajniejszego ma ten NEO, oprócz ceny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    esp74

Witam przesiadłem się z Huawei P7 na A5 2016 i faktycznie mam mieszane uczucia, P7 choć z 2014r. zdaje mi się że jest bardziej dopracowany i nie pisze tu o wyglądzie bo to kwestia gustu. Mnie tylko zastanawia że taki A5 przykładowo nie ma możliwości zapętlania ekranów, brak bezpośredniego kontaktu czy bardzo mnie denerwująca w bluetooth  choć urządzenie sparowane zawsze musze ręcznie łączyć systemem głośnomówiącym w samochodzie. O innych rzeczach mniej czy bardziej ważnych nie pisze bo tu spora przewaga P7. 

P7 miał pełno przydatnych funkcji i praktycznie wszystko mogłem sam ustawić jak chce czy jak mi się podoba. Na obydwóch jest ten sam system , mam te same aplikacje P7 40-50%RAMu A5 60-70%. Po przesiadce czuje się jakbym przeszedł na dłużą uboższą  wersje.

Mam nadzieje że jak wejdzie 6 to dużo się poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

Osobiscie w A5 brakuje mi tego 1gb, a chociazby nawet 0,5gb RAMu. Niestetety telefon potrafi przyciąc, a ekran załadowac ikonki po chwili.

Aparat rowniez moglby byc nieco lepszy.

Na duzy plus na pewno bateria. No i design

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krzysq

Witam przesiadłem się z Huawei P7 na A5 2016 i faktycznie mam mieszane uczucia, P7 choć z 2014r. zdaje mi się że jest bardziej dopracowany i nie pisze tu o wyglądzie bo to kwestia gustu. Mnie tylko zastanawia że taki A5 przykładowo nie ma możliwości zapętlania ekranów, brak bezpośredniego kontaktu czy bardzo mnie denerwująca w bluetooth choć urządzenie sparowane zawsze musze ręcznie łączyć systemem głośnomówiącym w samochodzie. O innych rzeczach mniej czy bardziej ważnych nie pisze bo tu spora przewaga P7.

P7 miał pełno przydatnych funkcji i praktycznie wszystko mogłem sam ustawić jak chce czy jak mi się podoba. Na obydwóch jest ten sam system , mam te same aplikacje P7 40-50%RAMu A5 60-70%. Po przesiadce czuje się jakbym przeszedł na dłużą uboższą wersje.

Mam nadzieje że jak wejdzie 6 to dużo się poprawi.

Wydaje mi się, że kwestia BT to kwestia modułu w aucie. Ja mam sparowany telefon z i30 i tam w momencie przekręcenia kluczyka już następuje połączenie z telefonem, ściąga się książka i historia połączeń. Nawet komendy głosowe działają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Flyagaric

...

P7 miał pełno przydatnych funkcji i praktycznie wszystko mogłem sam ustawić jak chce czy jak mi się podoba. Na obydwóch jest ten sam system , mam te same aplikacje P7 40-50%RAMu A5 60-70%.

...

To raczej nie jest ten sam system, a jak już to bazuje na tej samej wersji Andka. Jak widzisz nakładki różnią się i są inne opcje. Miałeś oficjalny soft na tym P7? Tak mniej więcej do czasu wypuszczenia Honora 7, to ich nakładka nie była zbyt chwalona, więc mnie to dziwi, że byłeś tak zadowolony.

Zajętość RAMu, to żaden argument. Andek jest tak zrobiony, żeby dużo RAMu wolnego nie było - jak go ma to trzyma tam ostantio otwierane procesy, jak brakuje, to zaczyna ubijać.

Reszta, to bardziej kwestia przyzwyczajeń.

Jeśli chodzi o BT, to chyba faktycznie jest kwestia parowania z tym konkretnym urządzeniem, bo ja też takich problemów nie doświadczam. Brzmi to upierdliwie...

Osobiscie w A5 brakuje mi tego 1gb, a chociazby nawet 0,5gb RAMu. Niestetety telefon potrafi przyciąc, a ekran załadowac ikonki po chwili.

Aparat rowniez moglby byc nieco lepszy.

Zgadzam się, że nawet te .5GB więcej by tu nie zaszkodziło, aczkolwiek nie jestem pewien, czy by pomogło. To może być po prostu wina touchWiza - ta nakładka nigdy nie była idealna, a ja nigdy nie byłem jej fanem.

W porównaniu do poprzednich wersji, to i tak jest spora poprawa i tylko dlatego się przemogłem do A5(6), ale do ideału wciąż sporo brakuje.

Jeśli chodzi o aparat, to nie wiem czego wam brakuje, bo ja zauważyłem tylko problemy ostrzenia przy zdjęciach a'la makro (z bliziutka). Poza tym to jest to chyba najlepszy aparat w tym budżecie.

Edytowane przez Flyagaric

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi