Skocz do zawartości
FunkTheD

Tablet dla dzieci MIO TAB nie uruchamia się System UIDS Inconsistent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów . 

Na wstępie chciałbym napisać, że jestem świeży w tematach androida. Mam problem z tabletem dla dzieci MIO TAB model: MP0100775 chyba firmy Liscianigiochi ,który ma wgraną jakąś specjalną nakładkę dla dzieci chyba firmy LISCIANI (strona: http://www.liscianigroup.com),bo takie logo się pokazuje przy uruchomieniu. Przeszukałem różne fora i nic nie mogę znaleść na jego temat. Problem polega na tym, że tablet uruchamia się  i gdy ładuje oprogramowanie wyrzuca błąd: "System UIDs Inconsistent" i " UIDs on the system are inconsistent, you need to wipe your data partition or your device will be unstable" . Wchodząc w tryb recovery widzę wersję oprogramowania: android sdk exdroid 4.2.2_r1-a23-v2.0. Recover niestety nie idzie, chyba brak plików. Proszę o pomoc jak mogę go wyleczyć ? Czy mogę wgrać czystego androida ? skąd mogę ściągnąć soft żeby pasował do tego urządzenia ? Dziękuję za każdą podpowiedz . 

post-383381-0-89390200-1433417558_thumb.jpg

post-383381-0-10730700-1433417584_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius
    Czy mogę wgrać czystego androida ? skąd mogę ściągnąć soft żeby pasował do tego urządzenia ?

Działać będzie tylko dedykowane oprogramowanie od producenta urządzenia - czysty andek nie zadziała ze względu na sterowniki, większość urządzeń ma swoje sterowniki. Napisz zapytanie do supportu producenta z prośbą o pomoc lub oddaj tablet na gwarancję - do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź, zapytanie wysłałem. Jak dostanę odpowiedź napiszę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem taki sam tablet.

Problem z tym tabletem jest taki że się nie ładuje android lub brak obrazu, tzn kontrolka ładowania świeci cię, a kiedy podłączę kablem USB do komputera to po włączeniu POWER słychać w Windowsie charakterystyczne PLUM podłączenia sprzętu USB i trwa wykrywanie sprzętu. Po chwili Windows wyrzuca że "nieznane urządzenie". Przytrzymanie przycisku POWER powoduje wyłączenie się urządzenia i słychać charakterystyczne "plum" w Windowsie odłączania sprzętu USB.

Wydaje mi się że to może być uszkodzony ROM lub ekran LCD, ale nic nie wskazuje na uszkodzenie ekranu. Ekran nie nosi żadnych śladów fizycznego uszkodzenia.

Jak najprościej sprawdzić czy ROM jest uszkodzony, jak bez obrazu LCD można sprawdzić czy coś się ładuje lub ewentualnie wgrać nowy ROM?

Mam dwa takie tablety, jeden jest sprawny i mógłbym z niego zrobić dobrą kopię systemu i ją udostępnić.

Edytowane przez arkenzos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Sprawdź najpierw,, czy dajesz radę wejść do trybu recovery, czy uruchamia też downloading mode.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Tam ktoś napisał że może zrobić kopię systemu i ją udostępnić

Czy jest to jeszcze możliwe?

Może porozmawiamy inaczt.

Mój adres mailowy

508712197@wp.pl

W dniu 29.06.2015 o 01:12, arkenzos napisał:

Dostałem taki sam tablet.

Problem z tym tabletem jest taki że się nie ładuje android lub brak obrazu, tzn kontrolka ładowania świeci cię, a kiedy podłączę kablem USB do komputera to po włączeniu POWER słychać w Windowsie charakterystyczne PLUM podłączenia sprzętu USB i trwa wykrywanie sprzętu. Po chwili Windows wyrzuca że "nieznane urządzenie". Przytrzymanie przycisku POWER powoduje wyłączenie się urządzenia i słychać charakterystyczne "plum" w Windowsie odłączania sprzętu USB.

Wydaje mi się że to może być uszkodzony ROM lub ekran LCD, ale nic nie wskazuje na uszkodzenie ekranu. Ekran nie nosi żadnych śladów fizycznego uszkodzenia.

Jak najprościej sprawdzić czy ROM jest uszkodzony, jak bez obrazu LCD można sprawdzić czy coś się ładuje lub ewentualnie wgrać nowy ROM?

Mam dwa takie tablety, jeden jest sprawny i mógłbym z niego zrobić dobrą kopię systemu i ją udostępnić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi