Skocz do zawartości
Szynku

Dyskusja o modyfikacjach, rom-ach etc...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam LG G4 H818p z brandem Plusa. Doradźcie jaki soft mam mu zapodać i skąd go pobrać bo te od H815 przecież się nie nadają.

Edytowane przez Araa
    post został przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Potrzebuję szczegółowych informacji mianowicie chciałbym zrootować G4, ale chcę się dowiedzieć czy:

-Opłaca się?

-Telefon nie ucierpi? Nie mam na myśli utraty gwarancji, bo tego jestem świadomy

-Jak sprawdzić, czy mogę go zrootować, i najbezpieczniejszy, jak i najłatwiejszy sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yanos

@@TheSpectre  Aktualnie to możesz zrobić roota na LP i tutaj nie stracisz gwarancji bo nie musisz obdlokowywać bootloadera. W razie czego flashujesz oryginalny kdz i masz normalny soft już bez roota a gwarancja nadal jest. Co innego na MM bo tutaj żeby zrobić roota musisz odblokować bootloader i to już jest nieodwracalne więc papa gwarancja. A czy się opłaca ? to już chyba musisz sobie sam odpowiedzieć. Wg mnie opłaca się ale na LP bo jest to odwracalny proces. Wrzucenie xposed i kilku innych modów to fajna zabawa :) Sam sposób na root masz w dziale z romami. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@TheSpectre,

LP i root świetna sprawa, bardzo prościutko też się to robi ( nie przeraź się na pierwszy rzut oka ;))
    Root bez utraty gwarancji zawsze się opłaca, i nie boj się o uceglenie słuchawki ;)  

Tutaj masz temat co do roota, http://forum.android.com.pl/topic/242508-50-root-bez-odblokowywania-bootloadera/

Jak coś pisz priv, pomogę ;) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@TheSpectre Aktualnie to możesz zrobić roota na LP i tutaj nie stracisz gwarancji bo nie musisz obdlokowywać bootloadera. W razie czego flashujesz oryginalny kdz i masz normalny soft już bez roota a gwarancja nadal jest. Co innego na MM bo tutaj żeby zrobić roota musisz odblokować bootloader i to już jest nieodwracalne więc papa gwarancja. A czy się opłaca ? to już chyba musisz sobie sam odpowiedzieć. Wg mnie opłaca się ale na LP bo jest to odwracalny proces. Wrzucenie xposed i kilku innych modów to fajna zabawa :) Sam sposób na root masz w dziale z romami.

Co to jest LP, i czym się różni od MM? :rolleyes:

[Dodano: 19 luty 2016 - 00:15]

@up

Nie przeraź się? uceglenie słuchawki, co masz na myśli? Wytłumacz mi te dwie rzeczy, a z chęcią sięgnę po Twą pomoc, bo bardzo mi zależy na roocie :) Oczywiście miałem już styczność z rootem, robiłem na SE LWW (Live with walkman) ale to inna sprawa, i jednak G4 nie kosztuję 100PLN stąd te wszystkie pytania.

Edytowane przez Araa
    Nie cytujemy pasta wyżej w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yanos

@@TheSpectre chodzi o wersję androida. LP - android 5 lollipop. MM - android 6 marschmallow.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi o to, ze telefonu nie zepsujesz tym sposobem, i na pewno gwarancji nie stracisz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A, to chyba lipa, bo ja posiadam MM. A, jaka jest szansa, że na 6.0 zrobię, i nic się z telefonem nie stanie? I czy, to ciężka sprawa? I byłby mi ktoś w stanie pomóc?  :) Bo do andka 5.0 chyba się cofnąć nie mogę.

Edytowane przez TheSpectre

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lars79

@stasiek37

wg postów na XDA rom nie startuje..... nie wiem po co podawać linki do czegoś takiego?

A jeśli już to trzeba WYRAŹNIE zaznaczyć, że nie należy tego instalować i jest to w ramach ciekawostki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi