Skocz do zawartości
DaN995

tutorial Downgrade Note 4 [N910C] [N910F] - KNOX 0x0

Rekomendowane odpowiedzi

DaN995

lollipop-kitkat.jpg

Metoda wielokrotnie przeze mnie sprawdzana. Osobiście nie miałem nigdy problemu. Tym sposobem nie tracimy gwarancji. Flaga KNOX pozostaje nietknięta - 0x0

PAMIĘTAJ, ŻE ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. JAK COŚ PÓJDZIE NIE TAK TO NIE MIEJ DO MNIE PRETENSJI JAK I DO CAŁEGO PORTALU ANDROID.COM.PL

1. Robimy kopię zapasową plików na PC.
    2. Ściągamy interesujący nas ROM z listy, na przykład stąd:
    - N910C: http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N910C/XEO/
    - N910F: http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N910F/ (brak niebrandowanego XEO)
    3. Po ściągnięciu wypakowujemy pobrany ROM w jakieś łatwo dostępne miejsce na PC.
    4. Pobieramy program Odin (http://d-h.st/cja) i wypakowujemy go.
    5. Uruchamiamy program Odin (zalecane z prawami administratora).
    6. (Wchodzimy w ustawienia programistyczne i zaznaczamy opcje "debugowanie usb".) - nie jest konieczne
    7. Upewnijcie się, że wasz Note jest naładowany conajmniej w 70%.
    8. Wyłączamy naszego Note 4.
    9. Kombinacją przycisków VOL+ + HOME + POWER wchodzimy do recovery.
    10. Klawiszami głośności będąc w recovery wybieramy opcję "wipe data/factory reset" i potwierdzamy przyciskiem POWER - wszystkie dane zostaną usunięte
    11. Następnie w recovery wybieramy opcje "wipe cache"
    12. W programie Odin w polu "AP" wybieramy nasze oprogramowanie, które ściągnęliśmy w formacie ".tar.md5"
    13. Program przez kilka minut będzie weryfikował plik. Czekamy aż pojawi się komenda "Checking and MD5 finished Sucessfully"
    14. Kombinacją przycisków VOL- + HOME + POWER wchodzimy w download mode.
    15. Wciskamy przycisk VOL+ aby zatwierdzić chęć wgrania nowego oprogramowania i podłączamy Note'a kablem USB do komputera.
    16. W programie Odin klikami start i rozpoczynamy wgrywanie oprogramowania.
    17. Proces może potrwać nawet kilkadziesiąt minut (zazwyczaj kilkanaście).
    18. Gdy w programie Odin pojawi się komunikat "PASS" możemy odłączyć naszego Note'a.
    19. Urządzenie może się kilka razy zrestartować - nie należy się tego obawiać.
    20. Zaleca się powtórzenie kroków z punktów: 9, 10, 11.

21. Cieszymy się nowym oprogramowaniem.

Starałem się to wyjaśnić jak najlepiej potrafię. W razie jakichkolwiek pytań zadawajcie je w tym temacie. Służę pomocą.
    Mam nadzieję, że pomogłem i przede wszystkim, że dzięki temu procedura downgrade'u stanie się bardziej jasna i prostsza do wykonania.
    Wszelkie uwagi mile widziane, zarówno pozytywne jak i negatywne.

P.S. Tym sposobem możemy wgrać każdy oficjalny ROM dla Note'a 4.

:cheers:    Pomogłem? Możesz wyrazić swoją wdzięczność stawiając mi piwo    :cheers:

Edytowane przez camdell
    Dodano prefix
    • Lubię to! 8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mistan

6. Wchodzimy w ustawienia programistyczne i zaznaczamy opcje "debugowanie usb"

Robiłem downgrade ale tej opcji nie zaznaczałem. Mimo tego wszystko poszło dobrze.

Co daje zaznaczenie tej opcji?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daaron

Ja skorzystałem z tej możliwości już w 2- 3 tygodnie po wejściu Lollipopa, straszna porażka ten system. Poradnik opisuje dokładnie kroki, które wykonałem prócz debugowania USB. Mogę z czystym sumieniem potwierdzić, że udało się bez problemu wykonać downgrade, polecam.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

W zasadzie dobrze mówicie, że debugowanie USB nie jest konieczne. Ja podłączając telefon do komputera gdy wiem, że będę grzebał w sofcie zawsze to włączam - z przyzwyczajenia w sumie. Debugowanie USB przydaje się gdy chcecie coś robić przez konsolę. Ale to odrębny temat. Wrzucę to w nawias ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam rozumieć że jeśli wszystko się uda to gwarancja jest cały czas?

Miał ktoś z was problemy w note 4 w wersji 5.0.1 ?  mi ciągle wywala aplikacje i zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Matt Vitan Tak dokładnie gwarancja jest cały czas bo wgrywasz oryginalne oprogramowanie od Samsunga, a stać się raczej nie ma co chyba,że zabraknie Ci prądu w trakcje wgrywania dlatego polecam to robić na laptopie z baterią :)

Potwierdzam skutecznoś poradnika opisanego przez @@DaN995. Od siebie dodam, że po wgraniu KK powtórzyłem proces z punktów 9,10 i 11.

Edytowane przez djcygan2009
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam problem , zrobiłem wszystko tak jak napisane no i restartuje mi sie komórka... już z 15 raz no i nic... nie wchodzi dalej? tak powinno być?

[Dodano: 18.06.2015 - 16:51]

dodam jeszcze że wszystko poszło chyba ok bo  wyświetliło mi się okno zielone Pass ....

[Dodano: 18.06.2015 - 17:06]

Boję się że coś zwaliłem ponieważ zrobiłem od nowa te same kroki, restartował mi się ciągle więc znowu wprowadziłem go w stan administratora i usunąłem cache itp. no i próbuję jeszcze raz zainstalować ten system ale nie chce teraz  ruszyć... nic kompletnie.. co się dzieję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Na pewno pobrałeś odpowiednią wersję softu? W sensie, że do N910C pobrałeś ROM dla N910C? Tylko się upewniam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na 100%  4 od góry dla wersji z C..  ta 4.4.4 kitkat Poland 2014.11.24  pobrałem wypakowałem bo z wersji androida 5.0 chciałem 4.4.4 no to wszystko robiłem jak w krokach. wyskoczyło PASS więc odłączyłem i zaczął się restartować  z 15 razy w końcu wyłączyłem go i zrobiłem 2gi raz to samo. tyle że teraz przy download już nie chce mi instalować oprogramowania. Kurde co jest grane?

[Dodano: 18.06.2015 - 17:25]

tyle że nie włączyłem debugowania USB bo nie mogłem znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Nie musiałeś go włączać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi