Skocz do zawartości
Maniek2k14

HTC One M9 czy HTC One M9 Plus?

Rekomendowane odpowiedzi

@up

Teraz pytanie brzmi,,jak?", a nie ,,czy".
    Procesor można ogarnąć na wiele sposobów, jestem ciekaw co teraz programiści HTC pozmieniali po wcześniejszym wyłączeniu dwóch rdzeni na stałe

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez baca01
    Nie cytujemy postów poprzedzających

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991
    Jakie ciepło jak po aktualizacji nie jest już prawie odczuwalne, po dwukrotnym (jeden po drugim) uruchomieniu benchmarka AnTuTu M9 ma 39,3°C

Chcesz się zdziwić? To odpal program Stress Test na kilka minut aż wygrzejesz telefon i odpal od razu Antutu. Zobaczymy jaki wynik osiągniesz. To najprostsza metoda, ale gdybym miał dostęp do tego telefonu to bym sprawdził dokładnie co się dzieje. Albo lepiej, pobierz sobie Trepn Profiler z GP, odpal overlay z użyciem rdzeni i obserwuj co się dzieje.

Skoro telefon przed aktualizacją się grzał, a teraz przestał to stało się to TYLKO w jedeb sposób - cała magiczna optymalizacja polega na ustawieniu limitera na CPU.

Edytowane przez baca01
    Usunięto cytat cytatu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

@@stark2991
    Nie mogę czytać tych postów bólodupców którzy nie mieli nigdy M dziewiątki a wpadają tutaj wygłaszać swoje herezje, a głównie to dyskredytować całkiem niezły telefon.

Telefon jest dużo chłodniejszy, osobiście nie odczuwam już problemu grzania. Choć nie. Wróć. Wczoraj jak udostepnialem WiFi przez 4 h w słońcu to był gorący jak cholera, ale to bardziej kwestia pogody. Telefon co ciekawe działa dużo lepiej niż na wczesnych wersjach oprogramowania mimo skręcenia CPU o którym mówisz. Na codzien od dawien dawna nie miałem gorącego one m9 w ręce, jak go kupiłem w maju było to nagminnie, wystarczyło poczytać artykuły na gazeta.pl na dużej jasności ekranu i 3g oczywiście.

To jest wątek który ma tytuł mniej więcej "m9+ vs m9" a nie "nie mam a się wypowiem".

Wysłane z telefonu klasy PREMIUM

[Dodano: 11.08.2015 - 09:03]

0849fbaf846a6fa1f630b01b8306efed.jpg

Edytowane przez baca01
    Do grafiki i wideo ZAWSZE wstawiamy spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Spocisz się zaraz.
    Myślisz, że jak powstrzymali przegrzewanie? Poprosili ładnie procesor, by przestał?
    Twój cudowny M9 jest po kilku chwilach w wymagającej grze tak wydajny, jak jego poprzednik - więc po co dopłacać?
    Dla ,,lepszego'' aparatu?

Edytowane przez baca01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

@up

Tak, twój m8 jest lepszy i nie ma sensu dopłacać. Już możesz spadać, usłyszałes co chciałeś usłyszeć. I następnym razem nie wtracaj się do tematu w dziale telefonu którego nie posiadasz i na którego temat nie masz nic merytorycznego do powiedzenia prócz jakiś bluzgów i udowadniania sobie czegoś. Miałem m8 i wiem co te telefony sobą reprezentują. Zmiany nie żałuję.

Mądralów którzy przeczytali artykuł na android.com.pl i wypowiadają się na temat grzania się procesora i tego co można lub nie można nam nie trzeba. Uwierz mi.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artykuły na android są od gimnazjalistów dla gimnazjalistów.

Zajrzyj kolego na pclab, tam weszli w tyłek M9 tak głęboko, że aż bubla zobaczyli.

Gorszy ekran, słabsza bateria, tandetniejszy wygląd (jak pilot do telewizora, jedyny plus to 2 mm mniej czarnego paska z logo), papierowa wydajność i aparat znowu kilometry za konkurencją, ale masz racje - M9 jest świetny.

Nie za bardzo wiesz z jakimi smartfonami stykam się ma co dzień, więc się nie gorączkuj. Ja wiem, że każdy broni swojego i po wydaniu takiej kasy każdy głos krytyki boli, ale trochę samozaparcia nie zaszkodzi.

Miłego dnia

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Dobra. Twój m8 to interes życia a sam nie będę przecież przekrzykiwał wyroczni która wie wszystko o telefonie bo zobaczyła jeden artykuł na PC lab wtedy kiedy jeszcze soft na m9 miał choroby wieku dziecięcego.

Używam m9 od maja, wcześniej był m8. Zmiany nie żałuję. Od tego czasu były gdzieś z 4 aktualizacje, każda 600 MB minimum. Wiele rzeczy jest na plus. Aparat jest bardzo dobry, w dobrym świetle jest to jakość podobna do konkurencji. Możesz sobie zerknąć na moje zdjęcia w wątku dyskusji o aparacie w dziale m9. Deklasuje m8 i wiem coś na ten temat bo zdjęc m8 też zrobiłem okolo 1000.

Na temat reszty się nie glebiej wypowiadam bo to co piszesz jest stekiem bzdur. Powiem ci tylko tyle że nigdy mocy mi w m9 nie brakło a większa ilość ramu jest odczuwalnym przeskokiem. Jeśli mówimy o grach to adreno 430 deklasuje 330. Nie miałem okazji dłużej pograć bo to nie jest mój typ rozrywek. Sense 7 jest super, także pierwszeństwo w aktualizacjach. Bateria na m8 na 5.0 to porażka, na 5.1 zrobiłem hard reset w m9 i bateria naprawdę koksi. Niemal jak m8 za KK.

Ekran jest zupełnie ten sam, a różnią go szczegóły których nie dostrzegłem osobiście. Są to różnice wypunktowane w warunkach labolatoryjnych które nie mają przełożenia na codziennośc.

Tak stykasz się z wieloma wiem. Ja też chodzę czasami do rtv euro AGD. Ostatnio oglądałem Lg g4 więc wiem wszystko o flagowcach LG!!!

Edytowane przez WKD622
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zalezi

@up nie ma sensu.

On wie lepiej. Poczytał parę krzykliwych artykułów z maja i myśli, że coś wie. Teraz uchodzi za znawcę.

Pracuję w sprzedaży, mam dostęp do każdego telefonu.

Obecnie M9 jest świetny.

Poprawiono znacznie aparat, już się nie nagrzewa. Jak ktoś chce to podeślę niedawne testy, gdzie to mityczne, gloryfikowane S6 na cudownym Exynosie znacznie bardziej zagrzał się, niż M9.

Bateria trzyma naprawdę nieźle, dobrze zarządza RAMem i nie zdarzają mu się ścinki.

Posiadałem też M8 na Lollipopie i tam bateria dopiero siadła po update. Obecnie M9 ma najlepszą baterię z aktualnych flagowców.

Ekran nie jest gorszy, jest inaczej skalibrowany, ale skąd on to może wiedzieć, skoro nigdzie w życiu M9 nie widział? Szklana kula mu powiedziała to wierzy zawzięcie i myśli, że wystrychnął na dudka wszystkich tych, którzy kupili M9.

Syndrom zawistnego człowieka. Aparat prezentuje obecnie poziom Galaxy S5, więc jest naprawdę dobrze. Fakt, że S6 wszystkim uciekł na tym polu.

Pozdrawiam ciepło kolegę z M8. Nie ma co się spinać i udowadniać swoje racje nie mając elementarnej wiedzy i styczności z omawianym sprzętem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Jestem ciekaw, czemu wasz M9, mimo że taki wspaniały, sprzedaje się tak, że HTC musi wydać w tym roku kolejnego flagowca i puścić w tym roku M9 na MediaTeku jako deskę ratunku.
    Jeśli waszym zdaniem zdjęcia są na poziomie S5, to chyba powody do zachwytu są umiarkowane, bo to nadal krok za konkurencją.
    A moją szklaną kulą jest doświadczenie, gdyż również pracuję w sprzedaży.
    I również gorąco pozdrawiam :)

Edytowane przez baca01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zalezi

To prawda, zdjęcia odstają od tych z G4 czy S6. Nikt tego nie neguje. Ale nie róbmy z M9 jakieś katastrofy, bo to obecnie naprawdę porządny i dopracowany smartfon. Nie sprzedaje się, bo HTC nie ma kasy na promocję tego produktu, niestety.

by HTC One M9

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi