Skocz do zawartości
Igorius

Oppo FInd 7a - wady i zalety

Rekomendowane odpowiedzi

Igorius

Witam

Zaciekawił mnie ten smartfon. W związku z tym proszę jego użytkowników o napisanie w kilku żołnierskich słowach jakie są jego główne wady i zalety (wątek ogólny ma ponad 100 stron, nie mam czasu czytać od deski do deski :E ).

Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piwo95

Telefon mam od grudnia i jestem bardzo zadowolony. W dużym skrócie:

Zalety:
    VOOC - już nigdy nie kupię telefonu bez funkcji szybkiego ładowania, podawane przez producenta 70% w 30 minut jak najbardziej realne.

Obsługa gestów (zarówno na zablokowanym jak i odblokowanym ekranie) - bardzo ułatwia życie

ColorOS - wygląd, funkcjonalność, aktualizacje

Spora ilość CustomROMów, o szczegółach się nie wypowiem, bo nie korzystałem z żadnego z nich, ale jest na forum sporo osób, które korzystały, więc jak widać każdy znajdzie coś dla siebie

Przyciski umieszczone pod ekranem nie zmniejszają powierzchni użytkowej ekranu (co kto lubi tak na prawdę, ale dla mnie to spora zaleta)

Z wad tak na prawdę mogę wymienić tylko jedną, mianowicie miałem problemy z powiadomieniami z niektórych aplikacji: (textra, livesport, quizwanie). Na szczęście udało mi się z tym poradzić ;) no i może jeszcze jasność minimalna mogłaby być mniejsza, bo czasem w nocy potrafi "wypalać" oczy, na szczęście są takie aplikacje jak Twilight, więc można to łatwo obejść :)

Jeśli będziesz miał jakieś bardziej szczegółowe pytania to śmiało ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon posiadam od roku,

na PLUS:

* aparat (naprawdę niezłe zdjęcia + kilka trybów fotografowania do wyboru)

* audio - MaxxAudio (bardzo dobry dźwięk zarówno w słuchawkach jak i z głośnika)

* akcesoria (w pudełku znajdziesz dosłownie wszystko co ci potrzebne, a jak potrzebujesz czegoś jeszcze to jest pełno na aukcjach w dobrych cenach)

* VOOC (to samo co kolega wyżej)

* design i jakość wykonania telefonu

* ogólna wydajność

* wsparcie dla "poweruserów" (nie tracisz gwarancji po zrootowaniu telefonu, duża ilość custom romów, forum oppo z ogarniętymi ludźmi)

na MINUS:

* ram (sporadycznie brakuje jeszcze jednego gigabajta)

Niektórzy uważają jeszcze że tzw. single layer launcher jest wadą/nie podoba im się/jest mało funkcjonalny - dla mnie to nie ma znaczenia, zdążyłem się już przyzwyczaić, a jeśli jednak jest to przeszkodą to zawsze można skorzystać z launcherów np. Nova albo Apex.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plusy 

- najszybsze ładowanie

- solidnie wykonany

- nie ma problemów z przegrzewaniem

- świetne audio - słuchawki w zestawie i mocny głośnik

- dobry aparat

- świetny stosunek cena/jakość

- świetne wsparcie custom ROMów - TWRP + Omni 

- wsparcie na oppoforums. Dużo informacji, dostępne do ściągnięcia wszystkie wersje ColorOS, jest wersja AOSP, oryginalne recovery, wszystko co potrzebne żeby podnieść telefon po awarii softu - unbrick

Minusy 

- ColorOS jest specyficzny - nie każdemu może odpowiadać

- Serwis, akcesoria trudno dostępne

- Nie wiem jak teraz, na początku były problemy z żółtym ekranem u dołu lub złym montowaniem przycisku power, 

- W moim odczuciu mimo mega wsparcia Custom ROMów to stabilnie działa tylko oficjalny ColorOS, 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Ja mam Find7a od nieco ponad roku. Ogólnie z telefonu jestem zadowolony, ale troszkę mi się znudził. Chce go zmienić, z jednej głównej przyczyny. Mieszkam na wsi i irytuje mnie, że na wsi nie mogę ustawić na sztywno z jaką sieci ma się łączyć, bo cały czas głupiej i często je zmienia. Nawet na takie które mają znikomy zasięg (bateria szybciej spada). Ogólnie byłem na początku zajarany gestami, ale po jakis 2/3 miesiącach mi przeszło. Ogólnie telefon jest spoko, ale bez efektu WOW. Solidnie, dobrze wykonana maszyna, działająca poprawnie. Do mnie sam ColorOS średnio przemawia dlatego śmigam na Nova Launcher. Jedna jest rzecz która mnie codziennie niemiłosiernie raduje i nieraz uratowała mi tykek - funkcja VOOC. Prawdziwe szybkie ładowanie, podpinasz telefon, idziesz się odlać, wracasz i juz masz ładnych kilkanaście procent do przodu(licząc ze nie masz prostaty, bo wtedy naladujesz full). Dźwięk tez bardzo fajny. Minusem ColorOS jest to ze czasami jest Nie kompatybilny z jakimiś modami.

Tak jak mówię, mnie irytuje sprawa z zasięgiem (niebawem spróbuję wgrać AOSP jakiegoś) no i po prostu mi się znudził. Ale jak najbardziej polecam :-)

Oppo Find 7a

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi