Skocz do zawartości
Skipper

Motorola Moto G 3rd 2015 - Wasze opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Osiągi osiągami, ale... MediaTek niestety ma znacznie dłuższy proces udostępniania źródeł pod swoje procesory, co za tym idzie Motorola nie mogłaby skutecznie realizować swojego jednego z głównych założeń - szybka aktualizacja do najnowszej wersji software.

Kolejny minus MediaTek'ów - praktycznie zerowe wsparcie niezależnych developerów, a przynajmniej nie na tym poziomie, co w przypadku układów Snapdragon. Osobiście używam xt1068 z CM12.1 na pokładzie i przesiądę się na 3rd Gen w momencie, gdy do Moto Maker wróci wersja 16/2GB i będzie dla niej oficjalne wsparcie Cyanogena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skipper

Źle mnie zrozumiałeś. Pisałeś, że ma aparat z Nexusa 6 to musi być dobry. Prawda jest taka, że ten w tym owym nexusie nie jest jakoś cudowny. Oczywiście nie spodziewam się w telefonie za 800 zł Bóg czego :) ja mam drugiego gena i aparat w nim w zupełności mi wystarcza.

Zauważyłem ze MediaTek zaczyna ostro gonić swoimi procesorami a nawet i przeganiac SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@maxikaz72 też prawda, ale MediaTek zyskuje szybko na popularności oraz ma dobry stosunek ceny do jakości.. dla mnie romy straciły znaczenie bo w motce soft stoi na wysokim poziomie wiadomo dlaczego.. Sam bym chętnie wymienił swoją motorolę na 2015 ale brak głośników stereo oraz snapdragon 410 to dla mnie za mało.. ze swojej jestem zadowolony nie wspominając o troszkę zbyt małej mocy procesora.. czekam więc rok na kolejną generację..

@@Skipper nie jest cudowny, ale jak wspominałem.. aparat z nexusa 6 w telefonie za 8 baniek? dobry ruch.. aparat w 2014 jest w miarę..  same kolory, kontrast bardzo ok, niestety aparat często zrobi zdjęcie częściowo wyostrzone lub rozmyte, sama aplikacja jak się szybko zamknie to nawet zdjęcia nie zapisze więc też trzeba chwilkę odczekać.. Z aparatu korzystam mimo wszystko bardzo rzadko więc w zupełności mi wystarcza, jedyne co mi dolega to zbyt mała moc procesora, przy korzystaniu z kilku aplikacji z których mamy powiadomienia w tle robi się bałagan w wydajności..

Edytowane przez Mateusz1212

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Nie aparat z Nexusa tylko sensoe z Nexusa. Optyka, soft i algorytmy obróbki zdjęć są zupełnie inne. Moto G3 robi dobre zdjęcia w idealnych warunkach oświetleniowych, ale gdy robi się ciemniej to jest istna tragedia, zdjęcia wychodzą dużo gorsze niż z Moto G2.

A Mediateki wykręcają niezłe wyniki w benchmarkach, ale z reguł mają słabe układy graficzne, Mediatek opiera się przed udostępnianiem dokumentacji, a co najgorsze - mają dziwną przypadłość "zamyślania" się na moment. Nawet dla HTC nie udało się tego opanować i flagowy Mediatek we flagowym M9+ czasami potrzebuje chwili na myślenie np. podczas multitaskingu. Całkiem mocny MT6732 w Xperii E4g też nie jest specjalnie płynny, mimo że Sony umie zrobić dobrą nakładkę. I gdyby nie to to 6732 chętnie bym w Moto G zobaczył bo to naprawdę dość mocny budżetowiec. Co ciekawe jego następca (MT6735) jest dużo słabszy, słabszy nawet niż Snapdragon 410 (to samo tyczy się wersji ośmiordzeniowych MT6752->MT6753). Ogólnie do bardziej budżetowych telefonów (bo we flagowcach wciąż odstają) są to nie najgorsze opcje, ale amerykańskie (wiem, niedo końca, ale Moto ma swoją niezależność) trio Motorola-Google-Qualcomm ma się ku sobie od dość dawna i nie spodziewam się zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gorsze zdjęcia niż w poprzedniej generacji przy gorszym oświetleniu... - mi to wystarcza jako argument przeciw :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[...]Motorola nie mogłaby skutecznie realizować swojego jednego z głównych założeń - szybka aktualizacja do najnowszej wersji software.

Te założenie, to chyba za czasów bycia pod skrzydłami Googla. Wtedy pierwsza Moto G dostawala Kitkata tydzień po Nexusach. I to robiło wrażenie. 

Odkąd Lenovo ich przejęło, tak coś te "szybkie update'y" gdzieś zeszły na boczny tor. Żeby nie być gołosłownym:

Moto E - dopiero niedawno zaczęły pojawiać się 5.1, 5.0 został olany i telefon na długo utknął z KitKatem. 

Moto E LTE - 5.1 dostały tylko amerykańskie edycje. Reszta cisza, nikt nic nie wie. I tak od 3 miesięcy. 

Moto G 2nd Gen. Też 5.1 oficjalnego ani widu, ani słychu. 

Wszystkie motki jakie mam są nie brandowane etc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pierwszy test w internecie; http://pclab.pl/art65365.htmlnie jest pozytywny..

[Dodano: 22.08.2015 - 13:11]

@@ShadyTurtle nie z przymiotnikami razem.. a co do aktualizacji to tak jak mówisz.. motorola chyba zaczyna lecieć w kulki a główna zaleta marki to system i aktualizacje, bez tego samsung, lg, huawei oraz sony zjedzą żywcem motorolę..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Pierwszy w polskim internecie.

Motorola zaczęła lecieć w kulki po przejeciu przez Lenovo, brak Googla nad głową to brak preji na aktualizacje. Huawei? Przy nich Motorola jest mistrzem aktualizacji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Duszek

test nie jest zły dla nowej motki i w sumie potwierdza wcześniejsze rozważania - przesiadka z Moto G 2014 ma niewielki sens, ale przy zakupie nowego smartfona wybór jest prosty - Moto G 2015

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi