Skocz do zawartości
shark31

Uwalony NEXT?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś moja siostra postanowiła podłączyć do mojego NEXTa selfie sticka. Telefon się wyłączył i można było wejść tylko w stockowe recovery. Poczytałem forum i postanowiłem go "odceglić" romem XOLO wg instrukcji z pewnego forum podawanego tutaj. Wszystko poszło ok w Flash Toolu, zielona obręcz itp... i teraz telefon nawet nie wchodzi w recovery, a gdy podłącze go do USB to wyskakuje komunikat ze nie można rozpoznać podłączonego urządzenia bo mogło ulec awarii. Ofc przed flashowaniem normalnie komputer widział telefon i sterowniki tez mam zainstalowane odpowiednie. Jakies pomysły? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt nie ma pomysłu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@shark31

A próbowałeś wrzucić stocka czy od razu próbowałeś odceglania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby była wersja do wrzucenia przez Flash Toola to bym wrzucił. Na forum dostępna jest tylko wersja do wgrania przez Recovery, którego nie miałem :/ Jakieś pomysły co zrobić? Telefon jest wykrywane teraz jako MTK USB Port (COM8) i co okolo 20 sekund słuchac dzwiek Windows wskazujący ze urzadzenie zostalo odlączone, a zaraz po tym znowu podłączone. I tak w kółko. Da rade coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Dziś moja siostra postanowiła podłączyć do mojego NEXTa selfie sticka. Telefon się wyłączył i można było wejść tylko w stockowe recovery. Poczytałem forum i postanowiłem go "odceglić" romem XOLO wg instrukcji z pewnego forum podawanego tutaj. Wszystko poszło ok w Flash Toolu, zielona obręcz itp... i teraz telefon nawet nie wchodzi w recovery, a gdy podłącze go do USB to wyskakuje komunikat ze nie można rozpoznać podłączonego urządzenia bo mogło ulec awarii. Ofc przed flashowaniem normalnie komputer widział telefon i sterowniki tez mam zainstalowane odpowiednie. Jakies pomysły? 

Skoro działało Ci stockowe recovery, na Twoim miejscu najpierw spróbowałbym wgrać stockowy system zamieszczony na stronie myphone lub na forum.

Odceglanie ma sens jeśli namieszałeś z romami. Jakieś anomalie po podłączeniu selfie sticka sugerują uszkodzenie sprzętu a nie problemy z softem.

Teraz to najlepiej odesłać telefon do serwisu. Dwa lata jeszcze nie minęły więc na pewno masz gwarancję :)

Edytowane przez santarski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To samo u mnie... :( Miałem problemy z prawidłowym wygrywaniem ROMów - albo się nie podnosił i dostawał bootloopa albo wrzucony ROM nie działał prawidłowo (problemy z przeglądaniem HTML, niewłaściwe wyświetlanie i inne cuda). Przywrócenie przez TWRP któregoś z dawniejszych moich backupów tudzież stockowego romu poprawy nie przynosiło. Postanowiłem fona unbrickować http://www.androidjugaad.com/index.php?threads/step-by-step-guide-on-how-to-unbrick-ur-xolo-q800.463/... No i bleee... :( Zero reakcji - zimny trup i nawet nie mrugnie, choć flashowanie przebiegło pomyślnie. Przy kolejnej próbie flashowania taki komunikat od SP Flash Tool:

Kolejna próba to http://androidjugaad.com/index.php?threads/stock-rom-xolo-q800-old-new-chipset-stock-rom-with-flash-tutorial.721/

ROM dla nowego chipseta flashuje się, ale fon dalej nie wstaje. Po tym weflashowałem ROM dla starego chipseta - wgrał się, więc jakieś życie w nim chyba jest, ale nadal się nie podnosi...

Jakieś pomysły, co tu zrobić? Gwarancji już nie mam, jakby co ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi