Skocz do zawartości
Sawq2

TUTORIAL [TUTORIAL][ROOT] Więcej aplikacji w pamięci i modyfikacja Z-Ram'u

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę podmienić zram i usunąć te wszystkie programy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@G4m3r3k

Możesz rozwinąć wypowiedź? Chodzi Ci o to, czy możesz ustawić z-ram i odinstalować Kernel Adiutor?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to tak się nie da. Musi jakaś aplikacja to kontrolować i ustawiać. A dlaczego chcesz usuwać?

@@G4m3r3k

Wysłane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydajnosc strasznie spadla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@G4m3r3k Wydajność spada przez zram. Zgadzam się, też po czasie zrezygnowałem z tego, za bardzo mi spowalniało telefon.

Wysłane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    barek16

Dołączę to do tego tematu żeby nie robić bałaganu.

Sprawdzone przezemnie i najlepsze do jakich metodą prób i błędów doszedłem, ustawienia tel pod płynność interfejsu i wielozadaniowość:

1. Na czystym sofcie wywalone wszystkie aplikacje operatora i wstrzymane aplikacje:

Chome, Dysk, E-mail, EasyHome, Filmy Google Play, Google+, Gry Google Play, Hangouts, Kiosk Google Play, Książki Google Play, LG Backup, LG keyboard black theme, LG PC Suite, LG PC Suite Service, LG Setup Wizard,LG Smart Cover, Menadżer Plików, Muzyka Google Play, Quick Memo+, Słownik Użytkownika, Synchronizacja Kontaktów Google, TalkBack, Ułatwienia dostępu, Wybór ekranu głównego, Zaufana twarz.

Po zmianie motywu klawiatury na black nie ma błędu i diała normalnie czarna klawiatura.

Z ustawień znika opcja wyboru ekranu głównego

Po kliknięciu w ułatwienia dostępu wyskakuje komunikat: "Activity is not exist this device"

2. Ustawienia "opcje dla programistów": wszystko tak jak było domyślnie i jedyie animacje "skala animacji okna", "skala animacji przejścia", "skala trwania animatora" wszystkie 3 ustawione na 0.5x.

Celowo piszę że wszystko tak jak było domyślnie gdyż widziałem gdzieś porady aby używać opcji "wymuś renderowanie GPU" i "wymuś 4x MSSA" a w moim odczuciu zaznaczenie tych opcji raczej spowalnia telefon niż przyśpiesza.

3. Kernel Adiutor:

- "zarządca niskiego poziomu pamięci" ustawiony na średni i zaznaczone "zastosuj przy starcie"

- "zarządca I/O" opcja "Read-ahead" wartość zmieniona na 512kB i zaznaczone "zastosuj przy starcie"

Testowałem też zarządce CPU ale na razie mam ustawione na domyślne gdyż mocno sprawdzam tą konfigurację którą tu podałem. Zram i swap również mam wszystko na deafult.

Zachęcam do przetestowania jak Wasze tel się na tym zachowają :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam czy kto wytłumaczy mi zagadnienia, bo wszędzie co innego pisze...

Po pierwsze myślałem ze swap i swapiness to samo po drugie wyczytałem ze swapiness ma zakres o 1 do 100% i mowi, kiedy pamięć ram (gdy jej brakuje) ma zostać przekładana na pamięć wewnętrzna zaś vfs_cahe_pressure odwrotnie?
    U mnie w Kernel Audiorot nie ma żadnej opcji o nazwie zram.
    I ten cały zram to nie jest to samo co komendy wyżej wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi