Skocz do zawartości
oberos

[Akcesoria] etui dla zenfone 2

Rekomendowane odpowiedzi

@@ArturPL

2 tygodnie jej używasz, a kupiłeś 31 sierpnia? :)

Szybki ten ebay, dostawa w 1 dzień ;)

To okienko w tym etui "świeci" się non stop? Czy dopiero jak się palcem dotknie? Czy jak? Jaki ma wpływ na baterię? :)

Etui zamówiłem parę dni przed kupnem telefonu... Wiedziałem już że kupię ASUSa, więc chciałem do minimum ograniczyć używanie go bez ochrony. Dostawa jak na chiny ekspresowa (na nilkina do H6plus czekałem ze dwa tygodnie a tu wszystko poszło super gładko)

A wracając do funkcji, to pierwsza fajna rzecz - to jest rzeczywiście okienko a nie dziura w etiu. Co ciekawe, działa przez nie dotyk. Podwójne tapnięcie wybudza ekran, jak zrobisz palcem kółko wokół obręczy pojawia ci się menu. Możesz ustawić tam kilka ekranów (zegar, pogoda, kalendarz, latarka, aparat, opcje i... magiczna kula). Podejrzewam że na baterie ma ono dobry wpływ, chociażby dlatego, że nie muszę wybudzać całego telefonu żeby sprawdzić godzinę czy zrobić zdjęcie (foto możesz robić przy zamkniętej klapce). Ostatnio zauważyłem że bateria działa dłużej, ale to chyba nie zasługa etui a nowej aktualizacji. Ogólnie, bardzo dobry produkt. Poza tym etiu jest zrobione z takiego jakby gumo-podobnego materiału, co powoduje że telefon się nie ślizga w ręku. Jedyny minus dla co poniektórych to to, że etui zastępuje tylną obudowę, a więc jeżeli komuś zależy na np. czerwonym tyle, to niestety będzie musiał albo pogodzić się z jego brakiem, albo lepiej nie kupować tego produktu. 

Edytowane przez ArturPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rosa93

2 tygodnie jej używasz, a kupiłeś 31 sierpnia? :)

No w przybliżeniu.... powinno być "2 tygodnie" :) A dokładnie powinno być 10 dni 13 godzin, 42 minuty i 15 sek ;)

@@rosa93

Wiesz co, ja mam dobre skojarzenie z Nillkinami, ale nie wiem czy nie lepiej dopłacić te 80 złotych i kupić oryginalne etiu asus-a które dodaje ci nowe opcje do telefonu. Link do takiej aukcji wrzucałem wyżej. Ja osobiście kiedyś myślałem że okienko w etui to ohydna rzecz, ale dziś nie potrafię sobie wyobrazić kapki bez okienka, tym bardziej kiedy ta klapka jest zintegrowana z opcjami w telefonie i po zamknięciu jej w okienku pojawiają się przydatne widżety. W ASUSie możesz odebrać telefon, masz zegarek, latarkę i co najabrdziej mi się podoba - aparat. Nie musisz otwierać klapki żeby zrobić zdjęcie.

Miałem etui z okienkiem od nillkina - wszystko fajnie ale miałem problem z wybudzaniem sie telefonu w kieszeni. Podczas chodzenia wykonywał sie 2 klik w tym małym okienku (dziwne bo bez etui to sie nie dzieje...). Nie wiem czego to wina dlatego teraz chciałem etui bez okienka.

Miał ktoś jeszcze taki problem? Szczególnie z etui od nillkina (z okienkiem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Specjalnie sprawdziłem:

Ekran przy oryginalnej klapce włącza się, gdy pokrywa jest otwarta na dokładnie 6 cm. Nie ma możliwości, żeby tak szeroko otworzyła ci się w spodniach. U mnie problem z włączaniem się ekranu nie występuje. Może zależy to od tego, że pokrywka od nilkina działa na zasadzie czujnika zbliżeniowego, gdy tymczasem oryginalne etiu asusa jest podpięte od tyłu pod bebechy z telefonu. Nie wiem, to są moje domysły. 

Problem z podwójnym tapnięciem w kieszeni też nie występuje. Nie widziałem ani razu żeby ekran świecił przez materiał (co przy użytkowaniu poprzednich podeli się zdarzało). 

Zawsze możesz też kupić pokrowiec tylko na tył, w końcu szkło na przedzie do goryl 3 generacji. Z tym że to dla mnie mija trochę z celem, bo przecież w razie czego tylną klapkę można sobie wymienić na nową i przez to odświeżyć wygląd telefonu.

Wybór oczywiście należy do ciebie, jednak w tym przypadku ja osobiście rekomendowałbym oryginalne euti zamiast zamiennika. Wg mnie zamiennik byłby dobry w telefonie który nie ma opcji przypisanych do klapki.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy dobrze rozumiem, że aby założyć to oryginalne etui trzeba zdjąć tylną klapkę i to etui zastępuje tylną klapkę?

EDIT: Dobra, widzę że opisywałeś to już i tak właśnie jest, moje przeoczenie. No to trochę średnie rozwiązanie, bo poza samochodem biorę często telefon do saszetki na pas i fru na rower - a tam mi się ledwo mieści "goły" telefon, a co dopiero w tym etui... musiałbym to obmacać gdzieś, ale nie za bardzo jest gdzie :(.

Edytowane przez plastman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

No tak, w tym przypadku to kiepskie rozwiązanie. 

Ja w rowerze używam saszetki na ramę na telefony o przekątnej 6'' i ten mi tam wchodzi razem z etiu. 

Tak patrzę teraz na telefon i wydaje mi się, że oryginalne opakowanie od asusa nie powiększa go, właśnie dlatego że zastepuje tylną klapę. 

O, obejrzyj to. Tu masz to etiu 

Edytowane przez xdziUnia92
    Filmy umieszczamy w spoilerze, nie cytujemy w całości poprzedzającego postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam saszetkę na ramę i w zasadzie w takim etui mógłbym wozić tam telefon... bo w samych pleckach to bym się bał o ekran. No nic, muszę przemyśleć temat. Z jednej strony fajna sprawa, z drugiej bardzo mi się podoba "goły" telefon, w sensie designu i 'looku' :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rosa93

Właśnie dotarł do mnie pokrowiec Nillkin QIN

Muszę powiedzieć, że jest świetny (kolor brązowy). Wykonanie 1 klasa. Polecam wszystkim którym zależy na wyglądzie, a nie zależy na okienku (Asus S-view).

Jak ktoś miałby jakieś pytania to śmiało zadawać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu masz to etiu 

Hej, wygląda to fajnie. Napisz mi proszę czy można klapkę złożyć całkowicie do tyłu? Chodzi mi to czy nie będzie problemy z włożeniem telefonu do uchwytu samochodowego tak by ekran był cały czas widoczny :)

EDIT:

OK, na pierwszym filmiku na samym końcu gość składa etui do tyłu, jest ok :)

Edytowane przez loockas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Tak można, ale jest jedno ale. Jako że ten telefon klawisze głośności ma na tyle obudowy, po złożeniu klapki nie jest możliwe wygodne sterowanie głośnością, bez wchodzenia w ustawienia... Niestety.

Edytowane przez xdziUnia92
    Nie cytujemy w całości poprzedzającego postu.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, w samochodzie mi te klawisze niepotrzebne :) Dzięki za info.

Edit:

Zamówione :)

Edytowane przez loockas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi