Skocz do zawartości
gente

Adapter QI do bezprzewodowego ładowania

Rekomendowane odpowiedzi

gente

Witam, ktoś może szukał lub ma doświadczenie z tego rodzajem ładowania? Na allegro znalazło mi tylko uniwersalne podłączane pod miniusb, ale zastanawiano się czy nie pasowaloby od innego modelu wkładane pod klapke do styków od NFC i czy ew NFC by działało jednocześnie z tym adapterem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vizooo

zbędny bajer. Oficjalnie Spirit nie obsługuje takich bajerów.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gente

Wpadając w szał zakupów na Aliexpress trafiłem na zestaw ładowarka + adapter qi uniwersalny za 3€ z wysyłką(miałem kupon obniżający cenę) i na razie testuje. Adaptera szukałem tylko według rozmiarów żeby wszedł pod przyciski i nie zasłaniał głośnika - 70x46mm. Przerobilem go obcinajac krawędzie aby zmieścił mi w obudowie, która też zamowilem za ok 3€ składa się z gumy i plastiku który na nią nachodzi, a adapter między te dwie części, oraz skrocilem przewód, wystarczy odkleić folie, odlutowac obciąć i przylutowac i zakleić. Kilka dni po testuje i wrzuce swoje spostrzeżenia i zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amd

zapowiada sie ciekawy art, działa to w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gente

Powiem tak, 3 dni próbowałem ale co chwilę zrywalo ładowanie i od nowa zalaczalo. Możliwe to wina tej ładowarki, w tej cenie to ciężko sam adapter na Allegro znaleźć a tu miałem razem z ładowarką. Nie chcę na razie kupowac, będąc w media markcie przez 5 min i ładowało mi normalnie, ale potem przyszedł ochroniarz i kazał mi przestać ładować, a nie mam kogo pożyczyć porządnej ładowarki do testu. Z tego co zauważyłem to ładowanie będzie wolniejsze ale raczej nie 2x tylko będzie mniejsza różnica. Mój adapter niby może ładować do 1000mh. Nie nagrzewal sie do kosmicznych temperatur, koło 41*C trzymał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi