Skocz do zawartości
Sateüsz Mieñko

Który ROM najlepszy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Testowałem już kilka romów i albo nie działa dioda ale tap to wake albo się wiesza po pewnym czasie albo zżera strasznie baterie ?

Jakie jest wasze zdanie i który z nich najlepiej mieć póki co zainstalowany ? 

Może jakieś zestawienie zalet i wad przy konkretnych z waszych obserwacji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    homman

Stock ang poza tym nie ma wad.

Wersja indyjska lekko zmodyfikowana przez Xancina

Identyczna niemal Vibe lemonade. 

Potem Nexus. Ma kilka wad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nocek

@@Sateüsz Mieñko

Tak naprawdę nie ma idealnego ROMU. Tak jak Hardkorowy Marcin już wspominał, dopóki nie wyjdzie oficjalny CM to trzeba znaleźć coś typowo po siebie. Ja aktualnie użytkuję od przeszło dwóch tygodni rom indyjski od Xancina, ale rozważam przejście na VibeUI 2.8 1535 ST. I przyznam że Launcher Lenovo w wersji 2.8 leży mi najbardziej.

Edytowane przez nocek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirecc

Zbyt dużo romów nie testowalem ale myślę, że na tę chwilę najmniej błędów ma VibeUI 2.8 eng + spolszczenie. CM nawet na najpopularniejszym telefonie na świecie z Androidem czyli Samsungu Galaxy S1od oficjalnych developerów też potrafił płatać figle więc nie zachwalałbym jego niezawodności. Funkcjonalność owszem, tak ale CM nawet w wersji finalnej też miał ciut niedociągnięć. Jedynie 100% dopasowany CM pod telefon znajduje sie chyba w One+1.

Wytapatane z Lenovo K3 Note

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy ROM ma swoje plusy i minusy, jednemu zależy na dobrym dźwięku - wybierze VIBE UI. Innym zależy na dłużej trzymającej baterii - wybierze np. AOSP. Na nasz telefon ma wyjść CM 12, więc gdy już taki sie pojawi, wszyscy przesiądziemy się na CM, który jest pozbawiony praktycznie błędów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie , co wasza obecna dyskusja ma wspólnego z tematem ? Ręce mi opadają.....ja naprawdę nie chce co chwile moderować waszych kłótni.

Tak jak napisał Mirecc , ruscy = oryginał , Indie = oryginał. Nadzieja tylko w Hiszpanach , w zespole LTT mówiąc w skrócie oraz Xancinie. Napisał mi że zrobi to zrobi tylko że on pomimo iż robi romy pracuje po 12 h dziennie więc mam nadzieję że to nie wymaga już dalszej dyskusji. Doczekacie się :)

Ja również tak jak pisałem już kilka razy twierdzę że oryginalny Rom 1535 + spolszczenie JDstar + google launcher now + Textra + TrueDialer + Morelocale 2 + Root to najlepszy zestaw dla K3. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    przwoj

Marcin, nie chcę Cię denerwować, ale już nie ogarniam. Który rom to 1535? Ten wrzucony na:
    http://www.movilesdualsim.com/tema/actualizado-a-la-version-estable-5-1-vibeui_v2-8_1535_5-128-1_st_k50-t5.110279/ ?
    Już się w tym pogubiłem zupełnie, a wolę zaufać komuś bardziej ogarniętemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    situ

Każdy ma jakieś preferencje ja w tej chwili jestem na romie MaestroXancin .

Jest to S 121 i według mnie jest naprawdę ok .

A testowałem wszystkie romy łącznie z najnowszym i każdy ma coś co powodowało zmiane .

AOSP jest może tez ok, ale ja lubie mieć wszystkie funkcje co daje fabryka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chcesz mieć czysty ROM AOSP  z brakiem powiadomienia led i wybudzaniem przez puknięcie, to polecam AOSP Lemonade, jeden z lepszych które testowałem, działa L speed, xposedv73, i tego typu aplikacje.

Edytowane przez Hardkorowy Marcin
    ogonki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi