Skocz do zawartości
Sateüsz Mieñko

Który ROM najlepszy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się Was zapytać jaki rom mam wybrać? Chodzi mi o rom który: dobrze działa (nie zawiesza się), jest 100% polski, nie ma żadnych problemów z tą pamięcią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie MIUI V7

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A na dzień dzisiejszy nadal pod tymi względami najlepszy jest MIUI V7? Właśnie sobie wgrałem, ciekawe jak się sprawdzi. Dziś kupiłem K3 Note i mam wrażenie, że to początek problemów co do tych ROMów.. No cóż za tą kasę nie było nic z tak dobrymi parametrami.. Orientujecie się może czy zdąży wyjść perfekcyjny ROM do K3 100% polski zanim telefon się zestarzeje? Bo tego lenovo nie sprzedają oficjalnie w PL o ile mi wiadomo? pewnie stąd te problemy. Wprowadzą go oficjalnie na rynek PL wraz z pełnym wsparciem technicznym? Proszę o wyrozumiałość bo jestem tu nowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Nie, nie wprowadzą. Napisali oficjalnie, że promują Motorolę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirecc

Odpuść sobie to "100%" j.polski i będziesz miał niezawodny, wszystkomający VibeUI. Wersje 2.5 i 2.8 działały dobrze ale szybciej schodziła bateria. W wersji 3.0 coś poprawili i bateria trzyma lepiej a wydajność nie spadła. Kompilacja 1544 wyrzucała często z różnych aplikacji, jednak ostatnia na tę chwilę kompilacja 1546 jest poprawiona i działa bez zarzutu.

Możesz ściągnąć oryginał i go zrootować lub od rosyjskiego deva wersję z rootem która posiada j.polski.

:-)

Mam i polecam.

Wytapatane z Lenovo K3 Note

Edytowane przez mirecc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja muszę pochwalić oryginał Vibe Ui 3.0 1547dev w koncu działa dioda powiadomień bez aplikacji typu lightflow. Dioda świeci dla Hangouts, aquamail, kalendarz google i innych. Rom jest stabilny i bateria b.dobrze trzyma. Co prawda brak j.polskiego ale More locale załatwia sprawę.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez patryk0511

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś z Was testował rom: Vibeui_v2.8_1544_5.192.1_ST_K50-T5 ?

Jak podłączam telefon do Lenovo Smart Assistant, to podaje mi, że to jest najnowszy rom do ściągnięcia.

Zależy mi na oryginalnym romie bez udziwnień i modyfikacji, dlatego nie wgrywam innych zmodyfikowanych, gdzie różne aplikacja nie działają poprawnie.

Kupiłem telefon i oryginalnie mam w nim  Vibeui_v2.5_1511_5.444.1_ST_K50-T5 i w sumie jestem z niego zadowolony, bo fabrycznie miał już roota. Ale ten powyżej to już Android 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież jak wgrasz jakiś inny VIBEUI np. 3.0 są takie w dziale Romy. To nic Ci się nie zmieni. Wszystko tam działa. Na Androium też wszystko działa. Nie ma żadnych udziwnień. Gdzie się zraziłeś tak do innych ROM-ów? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wlasnie nie wiem z kad sie wzial ten Vibeui 3.0 bo oficjalny najnowszy jest 2.8. Naczytalem sie na forum, ze jednej osobie nie dzialaja niektore programy, innej sie bateria szybciej wyczerpuje itp. I mysle o instalacji oficjalnego romu. Tylko mam problem bo teraz mam twrp, a instalacje romu trzeba przez update.zip przeprowadzic. Dlatego sie jeszcze wacham.

Wysłane z mojego Lenovo K50-T5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@atusien Ja mam VibeUI 3.0 i wszystko działa. Żaden program się nie wysypuje. Bateria trzyma do 2 dni. Nie wiem o czym mówisz, ale ja bym nie aktualizował przez oficjalne środki bo dostaniesz chińszczyzną. Zainstaluj sobie przez najnowsze TWRP albo Androium 6(5.1.1) albo VibeUI 3.0 1546 by greeshan(5.1). Przetestuj i zostawisz sobie co będziesz chciał. 

Edytowane przez mati888811

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi