Skocz do zawartości
killer1995

Galaxy S6 EDGE+ (Plus) - Opinie/Wrażenia/Pytania do posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

omega55

@up

mam identyczny model :).

Niestety w I dniu znalazłam ryskę na ekranie. Nie wiem cóż to za powłoka, ale po wytarciu ekranu szmatką, ryska znika zupełnie. Pojawia się wtedy, kiedy ekran jest przybrudzony od palców czy ucha.

Szukam folii, ale nigdzie nie ma. Jedyny ich sprzedawca z Allegro nie należy do moich ulubionych sprzedawców :).

Póki co, telefon noszę we wsuwce Bugatti od Note 4, ale etui jest trochę luźne i muszę uważać..

Edge+ jest faktycznie mega szybki, nic się nie przycina, nie zacina, soft wydaję się być bardzo dopracowany.

Tez mam jakiś rysik z gumowa końcówką, ale niestety brakuje trochę oprogramowania do jego obsługi - tak jak w Note :).

Wolałabym też biały kolor, a nie złoty. Na białym nie widać palców, na złotym niestety aż za bardzo. Samsung chyba jednak nie wypuścił (jeszcze) białego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

A czemu chcesz to wyłączyć? Jakoś źle wpływa jak ładuje z przez noc?

Tapniete z Note 4 Exynos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem pewny czy źle wpływa, pono ładowanie mniejszym prądem dokładniejsze jakby, a i baterię szanuje, ale kłócić się o to nie będę bo pewności mi brak.

Nerwica natręctw to zwyczajnie

Edytowane przez wojtas29

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jeżeli macie pytania to postaram sie na nie odpowiedzieć, używam mojego nowego S6 edge+ od dziś, chociaż nabyłem w zasadzie w dniu premiery.... to UWAGA:

MIAŁEM MAŁĄ RYSKĘ NA TELEFONIE ! ! ! - gorilla glass 4... - wtf...?

No nic.. telefon został wymieniony na nową sztukę niestety trzeba było czekać kilka dni. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, szkło w połączeniu z aluminiową (w końcu!) ramką robi robotę.. - design ponadczasowy, wyznacza nowe trendy.. co do baterii sie nie wypowiem bo wiadomo że za krótko używam. Trzymanie telefonu faktycznie sprawia wrażenie niepewnego - być może to kwestia przyzwyczajenia, nie wiem okaże się po kilku dniach użytkowania. Telefon lekki, zgrabny, solidny. Zaiech nie zauważyłem, soft nie brandowany. Ekran i jakość wyświtlanego obrazu jest rewelacyjna - aktualnie tylko mam mały problem z podświetleniem - wszystko działa, jednak moim zdaniem jak się ustawi automatyczne dopasowania jasności to w "ciemnych" warunkach, za słabo go podświetla - być może w zupełnym mroku jest ok.. - nie wiem  muszę to jeszcze sprawdzić. Zdjęcia wychodzą rewelacyjnie.

A teraz pytanie mam do Was, jeżeli ktoś ma już jakieś etui na telefon to bardzo proszę o podanie wrażeń, krótkiego opisu co i jak.. bo nie wiem co kupić. Telefon z tego co widziałem na YT jest wytrzymały bardzo, jednak lubie mieć zadbany sprzęt, więc jakieś etui, pokrowiec itd by sie przydało.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kozo

@@panda86 to mnie załamałeś z tymi rysami. Przerabiałem to już ze zwykłym edge dwukrotnie - za każdym razem był porysowany wyświetlacz i za trzecim razem się poddałem i już myślałem że Samsung może coś zmienił i poprawił w związku z kontrolą jakości w edge plus a tu znowu to samo?:( Czyli reasumując jak się zdecyduję na plusa to będę miał loterie i szanse że będę musiał go odsyłać? Gdzie go kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No czy to jednostkowa sprawa była to nie wiem, jak tak o tym pomyśle to jestem w szoku (łącznie z obsługą sklepu - kupiłem w rtv euro agd - zamówiłem w przed sprzedaży z ładowarka indukcyjną), że na tym telefonie jest rysa.. Była delikatna co prawda, jednak widoczna gdy telefon był wyłączony, zauważyłem ją przez przypadek i byłem przekonany że to włosek.. Dopiero kiedy nie udało mi się go zdmuchnąć a następnie zdjąć palcem z niedowierzaniem uznałem ze to rysa. Niestety nie wiem czy to rzadki przypadek i jestem "wybrańcem" czy jak mówisz słaba polityka jakości - chociaż to mi najmniej odpowiada i uważam za nieporozumienie w telefonie za TAKIE pieniądze. No ale ok, przyszła druga sztuka i nie znalazłem już niczego na ekranie. Najbardziej jestem ciekaw i obawiam się baterii, po przesiadce z Lenovo S860 gdzie miałem 4000mAh i telefon potrafi wytrzymać na lądowaniu spokojnie 2-3 dni w porywach do tygodnia (wiadomo w zależności od użytkowania) to myślę że tutaj 2 dni to będzie maks, ale zobaczymy. Niewymienna bateria wprowadza trochę grozy do naszej świadomości. Jednak chce dać mu szansę i po cichu liczę ze samsung mnie pozytywnie zaskoczy i bateria po roku nie będzie trzymała 8h..

Wytapane z mojego S6 EDGE +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Fajny ten S6 EDGE +. Naprawdę bardzo mi się podoba jego wielkość ekranu i ogólne gabaryty. Jednak dla mnie 32gb to zdecydowanie za mało a 64gb to kuriozalna cena. Wiec nigdy nie będzie mnie stać na niego :-P. Zauważyłem ze dużo lepsza biel jest w nim niż w Note

Tapniete z Note 4 Exynos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Memphis cena za 32 a 64 nie jest już taka kuriozalna w stosunku do całości. Osobiście uważam z mogli dać 64gb w standardzie a dla wymagających 128gb w obecnej cenie 64gb.. To by miało sens moim zdaniem i sporo większą liczbę klientów ;-) trzeba pamiętać że ta pamięć pamięć nie jest dostępna dla nas w 100% ponieważ ok 7gb zabiera nam system.. - osobiście mi to nie przeszkadza, bo wcześniej miałem 16gb.. po za tym nie rozumiem dlaczego np Ty masz za mało..? Być może da się podłączyć pendrivea do telefonu. Sprawdzę jak kolega pojawi się z przejściówką w pracy. Ekran robi robotę.

Wytapane z mojego S6 EDGE +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Obecnie mam kartę 32 GB na której mam jakieś 10 giga wolnego, a na systemowej z 32 jakieś 20. Ale to też kwestia tego, że nie zainstalowałem wszystkich apel, które miałem na Oppo. Wg. Mnie przy takiej jakości zdjęć i to ile ważą to 32 może być za mało. Przerabialem juz USB Otg i dla mnie nie jest to zbyt wygodne. Myślę też przyszłościowo. Gdybym jechał na jakiś wyjazd, na narty czy wakacje. To zgrywam sobie filmy na kartę (jedna, druga, dziesiąta). Dużo wygodniejsze rozwiązanie niż kopiowanie filmów z pendrive (licząc ze nie mając wymiennej baterii będe musiał mieć miejsce na podłączenie Powerbanka). Miałem One X 32gb i tam miałem jakieś 5 giga wolnego. Niby sporo ale jednak nie do końca :-).

Kazdy potrzebuje czego innego.

Z drugiej strony mój styl życia się zmienił od tamtych czasów....

Sam juz nie wiem :-).

Reasumując.... I tak mnie nie stać na niego wiec nie mam co rozkminiac ^_^

Tapniete z Note 4 Exynos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kozo

No oczywiście że się da podłączyć. Mam pendrive sandisk dual który ma usb i microusb i działa to świetnie za ok. 70 zł za 32gb ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi