Skocz do zawartości
massiwo

wymiana baterii, gdzie i za ile!?

Rekomendowane odpowiedzi

massiwo

witam

zastanawiam sie nad wymiana baterii w moim m8, ma na pewno ponad 350 cykli... i daleko jej do czasow, gdy nie musialem ladowac przez 2 dni tel

ceny m9 wciaz dla mnie za wysokie, rok temu w sierpniu dorwalem m8 za 1,4k, wiec jak sprawy z wymiana baterii, da sie, gdzie i za ile!?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzedaj

HTC nie schodzi z ceny tak szybko, dowodem na to jest to że ja kupiłem mojego w tym roku też za 1.4k i mam to nadal za całkiem spoko okazję bo nówka do ręki z komisu.

A co do baterii to też jestem ciekawy, i może wiecie jeszcze gdzie robią to profesjonalnie? żeby powiedzmy maskownice były w stanie idealnym.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

Maskownice są tak naprawdę jednorazowe więc z tym może być ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pkulka

Dobry temat, zna ktoś żywotność tej baterii? Ja swojego mam 15 miesięcy i średnio ładuje 2 razy dziennie co daje dość dużą ilość cykli, ogólnie bateria jest katowana, w CPU-Z pokazuje pojemność 2300mAh. Też zastanawiam się nad wymianą, ale właśnie mam problem. Z jednej strony wysłałbym do Renenersis, ale nie znam ceny, ani jakości tej usługi (a wszyscy chyba wiedzą co się dzieje w tym serwisie z telefonami...), z drugiej poszedłbym do lokalnego serwisu, ale stracę gwarancję, i też w sumie nie mam pewności czy czegoś nie spaprają. Same dylematy. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej sprawie? Sprawdzaliście swoje wyniki w CPU-Z? Jestem ciekawy jak u Was to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kios

CPU Z u mnie pokazuje dokładnie taką samą pojemność - 2300mAh. Może to być błąd aplikacji, bo niby skąd te dane. Mój ma rok, ładowany zazwyczaj codziennie lub co dwa dni. Jeżeli nie pozostawisz śladów demontażu, użyjesz oryginalnej baterii to nikt nie udowodni utraty gwarancji i możesz to zrobić nawet sam w domu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bruno

Jak sprawdzać ilość cykli ładowania. Ja mam również problem z ładowaniem. Nie wiem czy to wina ładowarek, ew. kabli usb czy raczej telefonu (baterii). Telefon mam od nowościach w Play. Wiec mam gwarancję i ew. rękojmie. Mogę skorzystać z obydwu uprawnień . Czy wiecie czy 24 miesięczna gwarancja jest udzielana rowniez na baterię?

Edytowane przez wetxxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze można zrobić test baterii i jak wyjdzie źle to na gwarancję.

U mnie tez była tragedia - zamiast wytrzymać do północy to padała koło 18tej, telefon się często grzał. Zrobiłem reset, ale dalej było średnio. Dopiero kolejny bez przywracania backupu przywrócił baterię do stanu jaki był rok temu.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

Co rozumiesz przez "test" bateri?

@@colin942

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W menu serwisowym jest opcja testu. Zostawiasz go włączonego, trwa godzinę i zaleznie od tego ile % zejdzie to serwis ocenia czy dobra czy nie. Chyba koło 20% to jest limit Ale nie pamiętam dokładnie. Telefon trzeba naładować, przełączyć w tryb samolotowy i najlepiej żeby był wyczyszczony żeby aplikacje nie miały na wynik wpływu.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bruno

W ktorym miejscu w menu developerskim jest ten test?

Bo jakoś nie mogę go znaleźć ;)

Edytowane przez wetxxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi