Skocz do zawartości
massiwo

wymiana baterii, gdzie i za ile!?

Rekomendowane odpowiedzi

A przy ilu % baterii wyłącza się wam telefon? U mnie to jest koło 8 a dawniej było mniej.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Przy 0 w moim przypadku, tak jak powinno być. Ogólnie w ciągu całego mojego posiadania M8 może z kilka razy się zdarzyło, że zjechałem do 0, częściej wypada, że zostaje ok. 4-5 i nadal działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    massiwo

czyli co, inwestujemy w powerbanka ;)

czekamy do swiat, pozniej moze zrobimy zmiane, w koncu w tym roku weszlo troche cukiereczkow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wyślę do rzeźników zapewne bo właśnie kupiłem g4. Potem dam żonie a ona się pozbedzie m7.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Menu serwisowe wywołuje się przez kod *#*#3424#*#* . Test baterii jest w zakładce "more". U mnie zeszło do 93%, tyle że nie robiłem ani restartu, ani nie kasowałem uruchomionych aplikacji przed testem (Fb, messenger, snap, poweramp, swiftkey itd), więc pewnie wynik trochę pewnie zakłamany. Przy najbliższej okazji postaram się powtórzyć. Piszcie jakie macie wyniki, żeby mieć jakiś punkt odniesienia.

Zrobiłem test i też spadło o 7%, również nic nie czyściłem. Chyba nie jest źle, aczkolwiek mam wrażenie, że ostatnio jakoś gorzej trzyma. Wakelocków w zasadzie brak, a w trybie czuwania jest dość słabo. Może to znowu przez cholerne Usługi Google, pakują tam coraz więcej rzeczy i takie są efekty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Nie wiem jak ten test jest przeprowadzany, jutro może go zrobię ale czy nie uważacie że zbyt dużo czynników może go zakłamać? Chyba każdy wie że czas pracy na lizaku się pogorszył, bateria nie ma tu nic do rzeczy. Nie wierzę za bardzo żeby komuś po roku telefon gorzej trzymał. To ja myślałem że będę miał szybko problem bo ładuję codziennie i to nie raz (ale nie do pełna) a czas pracy się nie zmienił

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem baterii to temat rzeka. Wiadomo, że coraz więcej aplikacji i usług jest wciskanych na telefon, które w mniejszym, bądź większym stopniu są niemal 24h aktywne, co jak wiadomo odbija się na baterii... a właśnie, nie tyle na baterii co czasie czuwania. Sama bateria, jeśli chodzi o jej żywotność, to około 5-6 lat, oczywiście jeśli, pozostałe podzespoły są sprawne. Czyli elementy odpowidzialne za ładowanie, moduły na płycie głównej, odpowiednia ładowarka (dedykowana do sprzętu, a nie np. jakieś chinole bez zabezpieczeń z prądem ładowania o mocy 3000mA, kabel usb). Sam test który sobie możemy przeprowadzić w telefonie jest całkiem dobry, pamiętać tylko trzeba o włączeniu trybu samolotowego przed rozpoczęciem testu, odetnie to wszystkie funkcje i aplikacje które zżerają nam baterię. Test jest wtedy przeprowadzany w warunkach podobnych do tych jakbyśmy zrobili w telefonie FR. Wyniki spadku 5-10% są bardzo dobre, takie wyniki otrzymują baterie wychodzące prosto z fabryki. Natomiast jeśli zejdzie znacząco powyżej 10% to znaczy że trochę się już wyeksploatowała, bądź coś się dzieje gdzieś indziej, zwarcie jakiegoś modułu czy podwyższony pobór prądu. Natomiast jeśli nie zejdzie nic, żaden procent, to na 99% płyta główna robi nam wysiadkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze "prąd ładowania o mocy 3000mA" nie zepsuje niczego, możesz podpiąć ładowarkę z 1000x większym prądem i będzie się ładować tak samo jak ta fabryczna. Jeżeli już to wpływ może mieć napięcie i coś uszkodzić w telefonie.

Co do aplikacji to tryb samolotowy nie powoduje że one przestają działać w tle - jak już to odcina dostęp do prądożernych urządzeń oraz aplikacje zużywają dużo mniej prądu nie mając danych do przetwarzania. Serwis na pewno robi ten test po wipe i to jest odnośnik. Więcej wpływu na żywotność baterii będzie miała jej temperatura (używanie telefonu jajo nawigacja w słońcu, chowanie pod poduszkę podczas ładowania, ładowanie indukcyjne), oraz rozładowanie baterii do końca.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy ktoś już wymienił baterie poza servisem, jaka cena by była za tą usługe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pkulka

Znaleźć serwis który to zrobi graniczy z cudem. Wymiana baterii w m8 oznacza z tego co wiem zniszczenie jakiejś części (maskownic chyba) i w zasadzie podejmuje się tego tylko autoryzowany serwis, 150zł w Regenersis.

Edytowane przez pkulka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

150 to tanio. Maskownice glosnikow można odzyskać jak się bardzo postarac, ale to aptekarska robota. Reszte mozna nawet samemu zrobić.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi