Skocz do zawartości
toddlockwood

Zenfone 2 czy warto kupić.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
    Od jakiegoś czasu... w zaqsadzie od 2 lat jestem bez telefonu. Szukałem ideału ale po takim czasi czekania i oczekiwania na kolejne smartfony w końcu uznałem że coś trzeba wybrać.
    Mam kilka szybkich pytań odnośnie zenfona do posiadaczy tego urządzenia bo nie miałem jeszcze czasu zaznajomić się ze wszytkimi tematami xda i tego forum co wkróte uczynię.
    Generalnie czy polecilibyście ten telefon?

Jak z jakością wykonania?

Jak wrażenia z korzystania z przycisku na górze?

Czy istnieje perm root(s-off) na tych urządzeniach tak jak w przypadku htc?
    Jak z bateryjką po korzystaniu z roomów?
    Czy jakość aparatu została jakoś poprawiona po patchachbo w recenzjach nic o tym niema.?

Pozdrawiam! I dzieki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rosa93

Telefon przyzwoity ale szału nie ma.

Bateria - średnia

Aparat - moim zdaniem bardzo dobry

System - w wersji 1.86ghz + 4gb RAM lubi od czasu do czasu przyciąć etc. + długi czas oczekiwania na aktualizacje

Design i jakość materiałów - na moje bardzo na plus pomimo plastiku.

Co do przycisku na górze to przy używaniu wyburzenia dwuklikiem na ekranie to w ogóle nie przeszkadza - w innym wypadku moze być problematyczne.

Ogólnie jak bym miał kupować jeszcze raz to raczej postawił bym na Xiaomi MI4 / Xiaomi Note pro / lub po czekał na nowego Nexusa.

Wysłane z mojego Asus Zenfone 2 ZE551ML

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z kolei jestem bardzo zadowolony z telefonu, zarowno z dzialania jak i z wykonania. Czytalem w recenzjach, ze jest dosc ciemny przy maksymalnym podswietleniu. Ja używam na co dzien prsktycznie przy minimalnym, swieci bardzo jasno. Aparat robi swietne zdjecia. A bateria wytrzymuje standardowo ok. 1,5 dnia. Co do romow, to nie rootowalem i nie wgrywalem, takze nie wiem. Ale po miesiącu używania jestem bardzo zadowolony.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rosa93

Z rootem nie ma problemów a ROMów kilka na xda jest - natomiast nie wiem jak z ich działaniem bo jeszcze nie używałem.

Wysłane z mojego Asus Zenfone 2 ZE551ML

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Użytkuje Asusa od dwóch tygodni i muszę przyznać, że w takiej cenie telefon jak najbardziej godny polecenia.

Bardzo dobry ekran, jasność dla mnie jak najbardziej ok nawet w słoneczne dnie nie ma najmniejszego problemu.

Bateria wytrzymuje od 1,5 do 2 dni, średnio rozmawiam około 90 minut dziennie, na okrągło włączone WiFi oraz bluetooth.

Aparaty robi naprawdę ładne zdjęcia, może nie tak ładne jak galaxy s5, którego wcześniej miałem ale jak wiemy to nie ta półka cenowa.

4 GB RAM robi swoje, żadnych przyciąć oraz spowolnień nie zauważyłem.

Jakość wykonania: pomimo że jest to plastik, stoi na bardzo dobrym poziomie. Faktem jest, że telefon mógłby być nieco smuklejszy, ale dzięki swojej budowie i tak trzyma się go w ręce bardzo pewnie.

Jeżeli chodzi o przycisk na górze to powiem szczerze, że dla mnie mógłby nie istnieć, nie używam go w ogóle dzięki podwójnemu tapnięciu w ekran.

Jakbym miał kupić jeszcze raz telefon do 1200 zł to wybrałbym Asusa.

Edytowane przez goofygoofy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie to najlepsza propozycja w tej cenie, ale ja musiałem mieć dualsim. Mam wersje najmocniejszą. Jeszcze nie udało mi sie go zawiesić :) asus poza biurem jest dla mnie zastępcą komputera. Sporo piszę maili, przegladam strony www. W moim używaniu bateria spokojnie wystarcza do wieczora i więcej nie oczekuję. Przycisk power jak już wyżej napisali jest w zasadzie nieużywany.

Jak potrzebujesz dual sim, to raczej nic wydajniejszego nie znajdziesz w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... Szukałem ideału...

W elektronice a tym bardziej w telefonach nie ma ideału, kiedyś myślałem, że iPhone jest dla mnie ideałem, ale się myliłem. Trzeba poprostu znaleźć dla siebie złoty środek☺

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu... w zaqsadzie od 2 lat jestem bez telefonu. Szukałem ideału ale po takim czasi czekania i oczekiwania na kolejne smartfony w końcu uznałem że coś trzeba wybrać.

Mam kilka szybkich pytań odnośnie zenfona do posiadaczy tego urządzenia bo nie miałem jeszcze czasu zaznajomić się ze wszytkimi tematami xda i tego forum co wkróte uczynię.

Generalnie czy polecilibyście ten telefon?

Jak z jakością wykonania?

Jak wrażenia z korzystania z przycisku na górze?

Czy istnieje perm root(s-off) na tych urządzeniach tak jak w przypadku htc?

Jak z bateryjką po korzystaniu z roomów?

Czy jakość aparatu została jakoś poprawiona po patchachbo w recenzjach nic o tym niema.?

Pozdrawiam! I dzieki za odpowiedzi!

Zenka2 mam od lipca i generalnie jestem zadowolony z zakupu - mogę polecić.

Potrzebowałem wydajnego dual sim active i Z2 zaspokoił moje potrzeby w tym zakresie w 100%. Pod względem telefonii jako takiej brakuje mi tylko zwykłego 2G (GPRS) na SIM2, do odbierania/wysyłania mmsów. Poza tym zero zastrzeżeń.

Jakość wykonania bardzo dobra o ile nie przeszkadza ci plastik. Po 3 mc używania ekran bez zadrapań mimo przechowywania telefonu w różnych warunkach (kieszenie, saszetki, uchwyty, itp.), natomiast mam ze 2 drobne, ale jednak, mini-scratche na krawędzi bocznej. Telefon póki co spadł mi raz z wysokości ok 1m na panele i przeżył to bez szwanku (uff). Teraz dopiero zainwestowałem w cover etui.

Przycisk na górze - kwestia przyzwyczajenia, używam sporadycznie, znacznie częściej double tap. Volume up/down z tyłu obudowy podobnie, kwestia przyzwyczajenia, chociaż genialne spradzają się przy robieniu solfie :).

Aparat - nie był dla mnie priorytetem. Z2 robi zdjęcia na tyle przyzwoite, że zrobiłem ich pół tysiąca od lipca, aczkolwiek daleko mu do jakości np. LG G4, którego też zdarzyło mi się używać.

Wydajność - znakomita, nie zdarzyła mi się jeszcze żadna istotna przycinka (wersja 4 GB RAM).

64 GB wewnętrznej pamięci też robi swoje, w zasadzie mimo zainstalowania wszystkiego czego potrzebowałem plus masy pierdół nadal mam 50% wolnego miejsca (zdjęcia i filmy nagrywam na zewnętrzną kartę SD).

Bateria - temat wałkowany wielokrotnie w innych wątkach. Dla mnie OK, ale wiele osób nie jest zadowolonych. Warto poczytać tamte tematy przed podjęciem decyzji. Dużą zaletą jest natomiast boost/quick charge.

Roota/romów póki co nie wgrywałem, zatem nie mam opinii.

W razie podjęcia decyzji o zakupie polecam od razu zainteresować się jakimiś pleckami (chociażby używanymi tylko do uchwytu w samochodzie) czy oryginalnym cover etui, pomoże dłużej utrzymać telefon w stanie idealnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze dodam dwa zdania na temat wykonania, bo o tym nie napisałem. Uważam, że w tej kwocie jest... kiepsko. Nawet jak na plastik, to jakość jest średnia. Tylna klapka nie wydaje się zbyt solidna, a najbardziej rzuca się w oczy niezbyt dopracowane spasowanie klapki z resztą telefonu. Zdecydowanie widziałem lepiej wykonane telefony, które były znacznie tańsze. Na szczęście sytuację poprawia oryginalne etui i takie też polecam do tego telefonu o ile ktoś lubi flip cover. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi