Skocz do zawartości
toddlockwood

Zenfone 2 czy warto kupić.

Rekomendowane odpowiedzi

WARTO!

Mam od roku, aparat super, dobra cena, działa płynnie, jedyny minus bateria. A na dodatek odbiera 4G i ma dualsima. Jest super. POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie też czy warto kupować dzisiaj gdy Asus zenfone 3 można kupić za 1599 zł. Zależy od różnicy cen. Jeśli chodzi o płynność systemu to nie wiem czy będzie jakaś różnica a jeśli już czy na pewno na korzyść nowego modelu. Zen 3 ma na pewno lepszy aparat, wykonanie i ekran.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety Zenek3 nie ma dual sima ACTIVE. Dodatkowo trzeba wybierać - albo druga karta sim albo karta pamięci - to jest słabe. Ale jeśli komuś te rzeczy nie przeszkadzają to można rozważyć.

Mam nadzieję, że to jednorazowy wybryk Asusa i kolejny Zenek będzie miał super działającego duala active jak Z2. Bo inaczej niestety mój kolejny telefon nie będzie od Asusa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie mam takie pytanko obecnie korzystam z Sony z1 oraz galaxy s4 mam okazję przesiąść się na ten Zenfone2 i moje pytanie czy warto?  Będzie odczuwalna różnica?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kechup

Ja kończę temat z Zenfone 2 - nigdy więcej Asusa pomimo że pierwszy mój tablet to był Transformem TF101 i jeszcze działa po prawie7 latach - ale tam jakość wykonania i materiały to inna bajka.

Niestety  obcowanie przez rok z ZF2  to zbyt dużo dla mnie i nie tylko dla mnie bo telefon przez kolejne pół roku był użytkowany przez moją żonę i syna. Skończyło się, że ja wylądowałem na HTC U11 (potrzebuję dual sima), żona na S7 a syn na Redmi Note 4 global (na snapdragonie). Nie ma sensu porównywać ZF2 z tymi dwoma pierwszymi bo to inne klasy cenowe zupełnie.  Ale z Xiaomi redmi note 4 jak najbardziej (nowy prawie dwa razy tańszy od nowego Asusa w swoim czasie ).

Xiaomi bije ZF2 pod każdym względem - jakość wykonania ( w Asusie zdejmowany tył już popękał w kilku miejscach) tutaj  mamy metal. Praca systemu jest o wiele szybsza - nie ma aż tylu śmieci od producenta, a do tego ciągłe wsparcie oficjalne i nieoficjalne. Lepszy aparat foto, bateria w redmi deklasuje x3 krotnie to co ZF2 miał, brak problemów z charczącym głośnikiem. Problemy ze zgodnością programów nie występują - snapdragon to nie Intel. To wszystko w cenie od 650 zł (w zależności gdzie kupujemy) .

Jeśli ktoś się zastanawia obecnie nad tanim dual sim'em i bierz pod uwagę używanego Asusa ZF2 to radzę wybić sobie to z głowy i popatrzeć za nowym np.  Redmi Note 4 Global - ZF2 jest już martwy i nieoficjalne wsparcie przez zastosowany procesor Intela też dogorywa.

Po 1,5 roku używania ZF2 pakuję na serwis zobaczymy czy coś naprawią z listy : problem z głośnikiem (charczy), niedziałające gniazdo micro sd, luźne gniazdo sim 2 (od początku było i nie tylko u mnie), reset do ustawień fabrycznych potrafi trwać kilka godzin, wariuje wibracja. Powiem szczerze że jeszcze nigdy po 1,5 roku nie miałem tak zdemolowanego urządzenia - o pęknięciu plecków w miejscu otwierania ich nie wspomnę - bo plastik fantastik. Po serwisie jak uznają idzie na allegro za kilka zł albo do zajechania aku jako nawigacja do samochodu. LG G3 którego używaliśmy z żoną przez prawie 3 lata wygląda 100 razy lepiej (jedynie co to bateria została wymieniona) niż ZF2 po 1,5 roku- a różnica w cenie była 500 zł - to są właśnie takie smaczki jeśli chodzi o niektóre budżetowe konstrukcje :( .

Edytowane przez Kechup

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem z gniazdem z luźnym gniazdem sim to fakt, prawdopodobnie przystosowane do rozmiaru micro, przy przejściu na nano zmniejszono grubość plastiku. Ja używałem adaptera nano na micro więc problemu nigdy nie miałem. Z innych rzeczy to klapka faktycznie przy częstemu zdejmowaniu pęka na rogach. Innych przykrych rzeczy nigdy nie doświadczyłem.@ketchup jaki model zenfone 2 miałeś ? Kupiony w Polsce w sklepie czy chińska wersja z punktu GSM ?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kechup

@rumpelst PL dystrybucja - kupiony na www.x-kom.pl  model ZE551ML

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK czyli ten model to loteria. Jeśli faktycznie xiaomi jest w tej cenie tak dobry to nie ma co kupować starego zenfone 2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 7/21/2017 o 12:29, Kechup napisał:

Powiem szczerze że jeszcze nigdy po 1,5 roku nie miałem tak zdemolowanego urządzenia

A ja odwrotnie - minęły dwa lata odkąd użytkuję ZF2 i jeszcze nigdy w życiu nie byłem tak zadowolony z telefonu, który nadal intensywnie używam.

Plecki zaraz na początku wymieniłem na oryginalny "materiałowy" cover od Asusa. Otwierałem je do tej pory kilkadziesiąt razy, póki co zero uszkodzeń. Telefon bardzo często też jeździ w uchwycie samochodowym. Tutaj obawiałem się, ale bezpodstawnie, jest OK.

Wydajność telefonu nadal bardzo dobra, czyszczę go w zasadzie tylko ze zdjęć i filmów i nagrywanych rozmów, raz na kwartał zgrywam te 20+ GB na komputer.

Bateria trzyma niewiele gorzej niż na początku, na jeden dzień wystarcza, szału nie ma (i nigdy nie było), ale dla mnie OK.

To wszystko przy non stop włączonym wifi lub 4g (w zależności od miejsca pobytu) oraz bluetooth (słuchawka) i bardzo często gps. No i oczywiście non stop dual sim.

Telefon używany do wszystkiego, od pracy (sporo rozmów tel. codziennie, na obu kartach, nawigacja, fotki), przez rozrywkę (Netflix, Tidal, FB, serwisy różnego typu) i sport (np. Endomondo).

Telefon używany w różnych warunkach, od biurowych po ekstremalne (narty na mrozie -25C albo pustynia +45C). Na wyjazdach poza EU bardzo często kupuję lokalną kartę SIM i ląduje ona w slocie SIM1, by mieć lokalny internet, do SIM2 wówczas trafia karta normalnie pracująca w SIM1.

Problemy? W zasadzie do tej pory dwa:

- po zmianie kart sim czasem coś nie zaskoczy i karta się gubi po jakimś czasie - trzeba otworzyć tel. i przedmuchać slot i docisnąć kartę, po tej operacji jest OK,

- raz na jakiś czas (na 2-3 miesiące) telefon dostaje czkawki i wibruje bez powodu albo ekran dotykowy nie reaguje - pomaga restart (pewnie gdybym go robił ot tak po prostu częściej niż raz na miesiąc to by tego nie było).

To wszystko co opisuję na Andku 5, bo A6 nie zdecydowałem się wgrywać.

Ogólnie mając na uwadze że nic nie jest wieczne rozglądam się powoli za alternatywą dla ZF2 pod względem ACTIVE DUAL SIMA i możliwości, które daje telefon (nie gorsze parametry czyli 4GB RAM, 64 GB wbudowanej pamięci, dobry aparat) i powiem szczerze, że mega posucha jest, AD 2017 i nadal ZF2 jest w zasadzie jedyną sensowną opcją... niestety...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi