Skocz do zawartości
toddlockwood

Zenfone 2 czy warto kupić.

Rekomendowane odpowiedzi

Tylna klapka nie wydaje się zbyt solidna, a najbardziej rzuca się w oczy niezbyt dopracowane spasowanie klapki z resztą telefonu.

Nie wiem jakie telefony miałeś wcześniej, ale w Z2 moja klapka oryginalna jest spasowana idealnie, nic nie trzeszczy i domyka się na amen, nie miałem nigdy plastikowego telefonu z lepszą klapką. Inna sprawa, że jej obły kształt jest dosyć... nietypowy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyleganie klapki jest ok, chodzi mi o te krawędź która powstaje na łączeniu. Już dawno nie spotkałem takiego rozwiazania. Wygląda to po prostu średnio. Pod wzgledem plastikowych obudów fajnie wypadaja lumie gdzie telefon "chowa" sie w klapkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki wszytkim za odpowiedzi:D Jakby sie mogł wypowiedzieć ktoś jeszcze co testował romy to byłoby super!:D Jeszcze raz dzieki !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem maniakiem custom romów, ale w tym telefonie póki co naprawdę nie czuję potrzeby kombinować. Działa bardzo ok :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałby ktoś jak to jest z tymi customami? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aleka

Z customami jest jak w każdym telefonie, zawsze coś nie działa względem oryginału, a w tym telefonie moim zdaniem oryginał jest bardzo dobry. Nie chcesz się denerwować - zostań na oryginale (ewentualnie na jakimś modzie oryginału). Miałam wiele telefonów i wiele custom romów i piszę to na podstawie wieloletnich doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po długim namyśle, zdecydowałem się na Zenfona 2. Póki co jest ok, ma kilka fajnych bajerów. 

Mam pytanie o siatkę aplikacji tzn. czy na ekranach głównych można zwiększyć siatkę 4 do 5 aplikacji w poziomie bo 4 wyglądają słabo. Znalazłem tylko taką opcję przy liście aplikacji ale na ekranie głównym nic nie zmienia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozna. Na ekranie glownym przejedz palcem do gory, w sensie wyciągnięcie belki dolnej, nastepnie preferencje i grid size.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie mam czegoś takiego jak Grid size w preferencjach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nozaki

Mam od niecałego tygodnia - wersja 32GB, 4GB RAM.

Do tej pory używałem telefonów, które cechowała solidna bateria i czas pracy na baterii: HTC Wildfire, Samsung Galaxy S Advance, LG G3S. W testach na benchmark bateria Asus podobno miała być ok.

No niestety nie jest różowo. W porównaniu do poprzedników odstaje znacznie. Na LG G3S używałem ze 3 godziny firefoxa, tapatalk przez LTE, ponad 8 godzin mp3 ... Wystarczało z 1,5 dnia. Tego na początku ładowalem 2x dziennie o zgrozo przy takim użytkowaniu. Baterię zużywała jedna aplikacja np firefox z LTE lub mp3. Teraz ciągle zużywa około 8 aplikacji - wszystkie poza jedną należą do syfu od Asusa... Ale co ciekawe, bateria trzyma dłużej. Jedno ładowanie dziennie. Idzie przeżyć, choć wolalbym mieć jakiś zapas. To najwieksza niedogodność.

Druga to wspomniany przycisk power. Ktoś kto go wymyślił powinien wyleciec za sabotaż. Fatalny. Jak wyżej napisano - używam podwojnego stukniecia do wybudzenia. Problem w tym, że do zrzutu ekranu konieczne jest wciśnięcie power. W LG G3S zrzutów ekranu zrobiłem duże dziesiątki, jak nie setki... Do grania, rozmowy przez komunikatory... Tu nie ma szans żeby robić to za często. O ile włączenie / wyłączenie jest karkołomne, to zrzut ekranu to prawdziwa mordega.

Jasność ekranu. Automatyczny czujnik jest. To na plus. Jasność ... Raczej ciemność. Jest bardzo ciemny. Osobiście, tak wolę, mniej męczy oczy, mniej zzera baterię... Ale w słońcu może być nieużywalny. Jakość wyświetlacza ok. Są lepsze, są gorsze. Jest dobrze. Przed decyzją trzeba brać pod uwagę, że wyświetlacz do jasnych nie należy, należy do tych ciemniejszych.

Jakość wykonania. Wzorowanie na LG - zdecydowanie na plus. LG, obok Galaxy edge, HTC to najlepiej wykonane tel. wg mnie. Poza nieszczęsnym power... Plastiki prawie jak w G3S. Jakość wykonania na plus.

Teraz najważniejsze: wyposażenie i działanie. Bajka, bajka i jeszcze raz bajka!!! Płynnie, szybko, sprawnie....

Wszystkie mankamenty giną w oczach. Jak będzie trzeba będę chodził z power bankiem lub ładował 2x ;) Wolałbym nie, ale naprawdę płynność działania wszystko wynagradza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi