Skocz do zawartości
toddlockwood

Zenfone 2 czy warto kupić.

Rekomendowane odpowiedzi

rosa93

@@Nozaki

Zrzut ekranu możesz ustawić sobie na przytrzymanie przycisku ostatnio używanych aplikacji (ten dotykowy po prawej) ;)

Wygodne i szybkie

Wysłane z mojego Asus Zenfone 2 ZE551ML

Edytowane przez rosa93
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nozaki

Rzeczywiście świetne rozwiązanie. Szkoda tylko, że traci się skrót do wejścia w ustawienia aplikacji. Coś za coś. Ale dużo dużo wygodniejsze niż kombinacja power z czymkolwiek ;)

Edytowane przez xdziUnia92
    Dziękujemy za pomocą przycisku postaw piwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nozaki możesz jeszcze ustawić skrót do zrzutu na belce z szybkimi ustawieniami lub poprzez potrząśnięcie telefonem. Co do jasnosci ekranu to nie mam podobnych odczuć, w sklepie nie widziałem różnicy między ekranem asusa a samsunga galaxy s6 ale może jestem ślepy. Ten post piszę w słońcu i jest ok. . Polecam w menadżer uruchamiania wyłączyć wszystkie programy oprócz komunikatorów itd. Zużycie baterii wyraznie spadnie. Co do płynności i szybkości to napiszę tak... Jestem zachwycony. W sklepie bił na głowę pod tym względem flagowce Samsunga nie wspominając już o Motorolach (nie wiem co oni kombinują ale animacje systemu to na pewno nie 60 fps, miałem wrażenie braku płynności).W Asusie płynność systemu na poziomie mojej Lumii 830 przy jednoczesnej większej prędkości ( wiadomo duża różnica procesorów).

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rumpelst

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SQ9KFX

Pora pożegnać się z ze551ml, miło będę go wspominał, wymieniłem bo skusił mnie BlackBerry Priv z czystym androidem i fizyczną klawiaturą.

Zenfone dzielnie mi towarzyszył, uważam, że to świetny telefon a dobrej cenie, uciążliwą wadą jaką zauważyłem była tylko niezgodność procesora Intela z aplikacjami do bankowości online.

Zenfone 2 z coverami i 3mk rock na ekranie wystawiony na sprzedaż, czeka na nowego właściciela, szkoda, że od końca maja cena spadła o połowę mimo, że wygląda jak w dniu zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie spotkałem jeszcze appki, szczególnie do bankowości (a używam ich 10), która by nie działała :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Stuki2

Jak telefon się sprawuje po tych wszystkich aktualizacjach? Początkowe recenzje nie były zbytnio przychylne, battery drain, słaby aparat i kamera, kiepska jakość dźwięku itp. Zastanawiam się nad kupnem Redmi Note 2/3 i Zenfonem właśnie. Asus ma tą przewagę że jest dostępny w polsce także nie będzie problemu z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rosa93

Ja szczerze przyznam - bierz Redmi Note 3 - sam teraz na niego będę się przerzucal. Asus na moje ma tragiczne wsparcie - mało aktualizacji mimo wielu błędów. Plus telefon jest bardzo przeciętny. Taka jest moja ocena po 3 mies użytkowania ;)

Edytowane przez rosa93
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiecie jak działa GPS w tym Xiaomi? Przerobiłem już trochę telefonów z Mediatekiem i zawsze były ogromne problemy z GPS, który ledwo działał. W Asusie akurat GPS działa doskonale. Najbardziej dobija mnie w Zenfone 2 niespodziewany "unmounted" kart MicroSD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rosa93

Polecam poczytać to. Na pierwszy rzut oka jest ok ale nie zaglebialem się.

Co do Asusa - no właśnie między innymi takie problemy są w nim denerwujace. Minęły 3mies (od mojego zakupu) a oni nie potrafili tego polatac...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam Z2 od pół roku, to póki co mój najlepszy smartfon w życiu, wszystko śmiga szybko i płynnie, zapomniałem co to problemy z miejscem (wersja 64GB) oraz ilością  uruchomionych aplikacji (4GB robi swoje), bateria w zupełności wystarcza na cały dzień aktywności (a w razie potrzeby doładowanie 10%->70% to 20 minut), no i mam dual sim active na którym tak mi zależało. Telefonu używam bardzo aktywnie: do pracy (wifi, 3g/4g, bluetooth/słuchawka, wbudowane nagrywanie rozmów, gps) oraz prywatnie (gry, aktywność fizyczna/gps) zatem pracuje on w bardzo różnych warunkach od biurowych po ekstremalne (trząchanie, umieszczanie w saszetce na brzuchu, w sakwie rowerowej, itp.). Problem póki co miałem jeden - powiesiło się bydlę na ekranie i nie dało nic kliknąć, mimo że w tle ewidentnie dalej działał :). No, ale to pewnie przez to, że nie restartowałem go miesiąc. Ogólnie mogę tylko polecić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi