Skocz do zawartości
xamil9445

ROM CyanogenMod 13 - Unofficial [22.10.2015]

Rekomendowane odpowiedzi

CyanogenMod 13 - Nieoficjalny port

PAMIĘTAJ WSZYSTKIE OPERACJE WYKONUJESZ NA WŁASNE RYZYKO!

ODBLOKOWANIE BOOTLOADERA WIĄŻE SIĘ NIEODWRACALNĄ UTRATĄ GWARANCJI!
    NIE PONOSZĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA USZKODZENIA SPRZĘTU, ZBRICKOWANIE TABLETU ORAZ WSZYSTKIE INNE NIEPOŻĄDANE EFEKTY TEJ OPERACJI TYPU: POŻARY DOMU, SPRZĘTU ITP...

Czas najwyższy założyć temat dotyczący CM13 :D Na razie jest to nieoficjalny port - do wgrania na XT1032 przez maniaków i entuzjastów modyfikacji. Na razie brak stabilnego działania. Najważniejsze rzeczy - smsy, kamera, internet, bluetooth działają.

INSTRUKCJA WGRANIA CYANOGENMOD:

1. Na początek, warto dla świętego spokoju naładować baterie do 100% - nie jest to koniecznością ale te 50% wypadałoby mieć.

2. Odblokować bootloader, odsyłam do tego tematu: [Moto G] Odblokowywanie bootloadera

3. Teraz nastepnym krokiem bedzie wgranie Recovery [TWRP] przez fastboota:

Ściagamy:
    Recovery: TWRP 2.8.5.0.img

• Instalujemy plik .exe w ścieżce C:/ADB
    • Wrzucamy ściągnięty plik .img do C:/ADB ale nazwę pliku zmieniamy na "twrp.img"
    • W Motce wchodzimy w tryb fastboot - wyłączamy telefon i trzymamy power+vol- do momentu wejścia w tryb fastboot.
    • I teraz zaczynamy zabawę w CMD. Wchodzimy w Mój Komputer --> Dysk C:/ --> ADB. Trzymamy lewy shift i w wolnym miejscu naciskamy PPM i "Otwórz okno polecenia tutaj".
    • Wpisujemy w CMD:

fastboot devices

Enter i powinno wyskoczyć wykryte urządzenie w trybie fastboot.
    • Teraz wpisujemy:

fastboot flash recovery twrp.img

I w tej chwili przez kilka sekund bedzię się wgrywać i operacja bedzie zakończona sukcesem o czym będzie pisało w CMD.
    • I w końcu:

fastboot reboot

I telefon się odpali.

4. I teraz przechodzimy do czynności wgrania CyanogenMod.

Ściagamy najnowsze CM13: CyanogenMod 13 [22.10.2015] dla Moto G

• NIE ROZPAKOWYWUJEMY .ZIP - wrzucamy .zip do telefonu /sdcard
    • Wyłaczamy telefon i wchodzimy w tryb fastboot (power+vol-)
    • Vol- wciskamy aż bedzie zaznaczone Recovery i wciskamy teraz vol+
    • Na wszelki wypadek można zrobić backup: Backup --> Zaznaczamy: Data, Cache, System, Boot --> Swipe to Back Up
    • Instalacja CM12: Install --> szukamy pliku cyanogenmod12....zip --> Swipe to Install. I od tej chwili bedzie się instalować CyanogenMod, cierpliwości.
    • I po skończeniu cofamy do głownego ekranu i Reboot --> System
    • I to jest wszystko. Smartfon będzie się długo włączać dlatego należy tu uzbroić się w cierpliwość ;)

5. Zostaje jeszcze kwestia zainstalowanie aplikacji Google. Wystarczy ściagnać .zip stąd: KLIK i w pliku .zip wrzucić do telefonu i podobnie jak w poprzednim punkcie zainstalować poprzez recovery. 

Temat na XDA: KLIK
    Edytowane przez xamil9445

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na moim XT1032 nie łapie fix'a GPS. Zrobiłem flashboot erase modemst1/modemst2 i nadal nie łapie :/ Wie ktoś jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na xda też narzekają na GPS, brak fixa na razie (albo nie widzę) :)

Połączony post:

Na moim XT1032 nie łapie fix'a GPS. Zrobiłem flashboot erase modemst1/modemst2 i nadal nie łapie :/ Wie ktoś jak to naprawić?

Jak wgrałeś CM13? Właśnie mi długo sie bootuje. Na czysto postawiłem to wstał za 2 razem z błędem Trebucheta (launchera), zrebootowałem zeby gapps wgrać i nie wstaje. Zainstalowałem CM12 a potem na to CM13 z wipe cache i też nie chce wstać. Kiszka :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3

Tak jak wczesnie mowilem w innym watku. Na razie CM13 jest kompletnie nienadajacy sie do uzytku. Spokojnie mozna odpuscic na miesiac, moze dwa. Potem bedzie raczej stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wgrałeś CM13? Właśnie mi długo sie bootuje. Na czysto postawiłem to wstał za 2 razem z błędem Trebucheta (launchera), zrebootowałem zeby gapps wgrać i nie wstaje. Zainstalowałem CM12 a potem na to CM13 z wipe cache i też nie chce wstać. Kiszka :(

Miałem 5.1.1 Exodus'a i po prostu zflashowałem CM13 bez żadnych problemów, jednak brakuje mi d2tw i powrócę z powrotem na Exodus'a. Za dużo bugów ma ten CM. Najbardziej irytujące jest to, że jak mam ekran wyłączony to nie mogę muzyki ściszać/podgłaśniać. Do tego nie działający GPS, apka Facebooka, Messenger, nie mogę DPI zmienić na 280. Raz zjadło mi przez noc 20% baterii, jak z rozwijanego menu włączę np. gps to nie pokazuje że jest włączone. Jeszcze dłuuugo trzeba będzie poczekać na 100% działającą wersję, jak mówiłem polecam rom od Exodusa. Najlepszy custom rom na Moto G.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak na CM13 ale ja nie kasowałem modemst1/2 a naprawiłem GPS na custom romie. Ściągasz najnowsze radio jako plik (link poniżej) .zip takie jakie miałeś na Stocku, czyli np. 5.1 EU i wgrywasz z poziomu TWRP. Powinno działać. U siebie stosowałem to 1032.3116.98.00R - Retail US.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2649763

Edytowane przez Martin1984r

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się z niego w miarę normalnie korzystać?

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3

Jak dla mnie daruje sobie na razie. Moze po nowym roku będzie lepiej.

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak na przyszłość, jaka jest różnica między 12.1 a 13?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3

Tak na przyszlosc poszukac sobie w sieci różnice między android 5.1.1 a 6 a znajdziesz swoja odpowiedz.

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi