Skocz do zawartości
xamil9445

ROM CyanogenMod 13 - Unofficial [22.10.2015]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się z prośbą do osób które już korzystają z tej naj nowszej wersji systemu o przekazanie opini czy nie z nim jakiś większych problemów jeśli są to też bym prosił o takie informacje. Jestem aktualnie na 12.1 i te ciągłe restarty mnie denerwuja. A nie chce jeszcze zmieniac systemu póki nie będę pewny że można spokojnie korzystać z tej naj nowszej wersji jaką jest CM 13. Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Komhir

@@maciej1988x Jest stabilniej niż na cm12.1. Obecnie tylko z GPSem mam problemy. Możesz też napotkać błędy związane z motywami, lecz nie jest to wina systemu, a aplikacji. Bateria też w porządku (ponad 24 godziny działania w tym ponad 5 na ekranie)

Edytowane przez Komhir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualnie mam Cyjana 12.1. Jeśli chcę trzynastkę, jak mam flashować? Mam potraktować build Cyjana 13 jak kolejną wersję dwunastki i zainstalować przez TWPR? Proszę o dokładną instrukcję, jako że nie mogę sobie pozwolić na uwalenie telefonu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie cm 13 działa bez najmniejszych problemów, i chyba nie wrócę już do 12,1 gps i bt bez problemu, szybkość działania jakby lepsza a co do instalacji to tak samo jak 12,1 przez TWPR ful wipe i install. Jak się boisz to sobie zrób kopię obecnego systemu w TWPR i zawsze możesz wrócić. Jednej pozycji mi brak w menu zasilania - uruchom ponownie i opcja twpr itd. tak jak było w cm 12,1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie, jestem jeszcze bardziej zdecydowany. Jeszcze jedno pytanie: full wipe - czyli co konkretnie wyczyścić przed flashowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dalvik Czache, Data, Czache, System i tyle ja tak robię i jest ok z tym że mam zawsze ze dwie kopie systemów do których jak coś nie tak to wracam i odnowa. A i jeszcze jedna sprawa w cm 13 karta pamięci dodatkowa, jest inaczej odczytywana nie tak jak w cm 12,1 sdcard1 tylko same cyfry dlatego ścieżki do niej trudniej ustawić np. jeżeli chodzi o nawigację i mapy, ale jak masz xt1032 to Cię nie dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy próbie zrobienia backupa telefon złapał bootloopa. Co pomoże w tej sytuacji, Format Data?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zrobisz format data to stracisz wszystko i z kopii nici. Lepiej wycofaj się zanim narobisz sobie bagna i poczytaj po kolei co jak wrazie czego, bo podstawy nie możesz ominąć. Pozdrawiam.

Edytowane przez estatek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

złapałeś bootlopa, ponieważ przy niektórych wersjach twrp tak się dzieje przy pełnym backupie, możesz spróbować sflaszować jeszcze raz ten sam system co masz (jeśli masz go na pamięci) tylko robiąc wipe dalvik i cache, być może system wstanie, jeśli nie masz jak tego zrobić to stracisz wszystko (dane aplikacji itd) pamięć wewnętrzna czyli zdjęcia zostaną

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co ja już zdążyłem przejść z tym cholernym telefonem...

Żadna metoda nie skutkowała, więć zainstalowałem cały stock wg tego poradnika: http://forum.android.com.pl/topic/227641-moto-g-android-502-lollipop-retail-eu-lxb2246-281/

Teraz próbuję wgrać recovery (twrp 2.8.5.0), ale za każsdym razem wyskakuje " mismatched partition size (recovery)", a do recovery wejść nie mogę. Pojawia się tylko maskotka androida z rozprutym brzuchem i wykrzyknikiem w czerwonym trójkącie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi