Skocz do zawartości
napior1516

Zakup Xperii Z5 - dyskusja, spostrzeżenia, wątpliwości

Rekomendowane odpowiedzi

Automatyczna wiadomość

Wątek został przeniesiony z forum

"Strefa HandlowaTelefony z Android OS - ZakupyCo kupić? - Telefony"

do

"Sony (Sony Ericsson) - TelefonyNowości Sony".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@napior1516,

Moim zdaniem nie! Z5 posiada procesor Snapdragon 810 który się przegrzewa. Urządzenie podczas intensywnej "pracy" robi się gorące co utrudnia korzystanie z niego. Również wydajność podczas grania w wymagające gry szybko spada do poziomu starszego układu - Snapdragona 801.  Co do aparatu to nie jest on tak udany co we flagowych modelach konkurencji. Jeżeli chcesz konkretnego smartfona z androidem to proponuje się rozejrzeć za Samsungiem Galaxy S6Egde Plus. Posiada lepszy procesor (który w dodatku się tak nie przegrzewa!), aż 4gb ramu! (Z5-3gb ramu), lepszy i większy wyświetlacz, lepszy aparat, lepszą jakość dźwięku na słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem że problem nagrzewania w z5 nie występuje. A wygląd mi bardzo odpowiada ale rzecz jasna to kwestia gustu. A samsung nie przekonuje mnie ze względu na brak możliwości rozbudowy pamięci. A w sony bardzo mi się podoba możliwość łączenia z ps4..

Wysłane z mojego SM-T525 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rycek0

Z5 nagrzewa się ale nie powoduje dyskomfortu użytkowania, w moim kompakcie jest cieplejsza jak grałem w zaawansowane gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

@@napior1516,

Moim zdaniem nie! Z5 posiada procesor Snapdragon 810 który się przegrzewa. Urządzenie podczas intensywnej "pracy" robi się gorące co utrudnia korzystanie z niego. Również wydajność podczas grania w wymagające gry szybko spada do poziomu starszego układu - Snapdragona 801.

Powielasz mity na temat 810. Ten procesor w Z5 nie powoduje żadneog przegrzewania, telefon robi się ciepły na równi z konkurentami. Co więcej - za produkcję ciepła odpowiadają rdzenie A57, które w grach są niemal nieużywane, a mocarne Adreno 430 nie sprawia problemów. Telefony z SD810 są jednymi z najlepszych do gier. Nawet Z3+, która potrafi się przegrzewać, podczas grania nie sprawia problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r3jn

Hehe bo ma zmiejszone taktowanie gdy robi sie cieply:) tego to już nie powiecie prawda? A juz na necie sa zdjecia jak szklo pęka w z5 tak samo jak w z3 ja bym poczekal moze na z6

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy samo nic nie pęka są ku temu powody. Dziwne że ja miałem kilka Xperii począwszy od Z tak samo jak i moji znajomi i nic do tej pory nikomu nie pękło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abi

Używam na codzień 2 telefonów że Snapem 810 i nie bardzo wiem o co chodzi z tym przegrzewaniem? Żadne aplikacje nie wyłączają się z powodu temperatury i żadne gry nie lągują. Więc o co chodzi? O komfort? Cóż, chyba nie ma wyjścia jak pogodzić się z odczuciem ciepła na obudowie. S6 też był ciepły gdy go używałem. Co do pękania Zetek to w moim otoczeniu używanych jest 17 Zetek i pękła jedna Z2. Pękła, bo upadła na krawężnik.

Co do pytania autora tematu to proponuję jeszcze poczekać na więcej opinii. Ja swojej jeszcze nie mam, bo nie wyrabiam jej po kilku dniach, tylko co najmniej po kilku tygodniach używania. Wrażenia na bieżąco staram się opisywać w tutejszym temacie dotyczącym Z5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP

Teraz to już bardziej chodzi o to, że teoretycznie największy atut S810 - A57 - działają w podły sposób.
    Im więcej, tym wolniej, a za zdecydowaną większość roboty odpowiadają A53. To te same rdzenie, które są w S410 czy S615.
    I to jest główny problem, bo deklarowana specyfikacja nijak nie ma się do rzeczywistości, a jak już to w benchmarkach. Dlatego uważam, że jak już się na coś decydować za spore pieniądze, to lepiej poczekać na nową generację procesorów, które miejmy nadzieję nie będą zmuszone działać nawet nie na pół gwizdka

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Szymon035
    Nie cytujemy w całości posta poprzedzającego
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abi

@@Wavekick

Zapewne masz rację w kwestii HW. Jeśli ktoś mnie spyta czy opłacalne jest iść do sklepu i wydać ponad 2k pln na jakikolwiek telefon to będę odradzał bez względu na markę. Bo gdzie jest logika jeśli trzeba wydać ponad 50% średniej krajowej? Ale jeśli ktoś mimo wszystko chce wydać to uważam, że generalizowanie i pisanie niepopartych własnym doświadczeniem opinii, nie powinno mieć miejsca. Możliwe, że S820 będzie miał mniejszy throttling ale czy będzie go pozbawiony? A użytkownika sądzę, że interesuje czy w przeciągu powiedzmy 2 lat, będzie mógł spokojnie używać telefonu. M9, którego używam od kilku miesięcy mogę spokojnie polecić takiemu użytkownikowi mimo, że ma S810. Co do Z5 to jeszcze nie mam opini. Ta przyjdzie z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi