Skocz do zawartości
napior1516

Zakup Xperii Z5 - dyskusja, spostrzeżenia, wątpliwości

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jesteś użytkownikiem iOS to raczej trudno Ci doradzić, wybrałeś wcześniej świadomnie inny system niż android z wiadomych sobie powodów, a to jest podstawowa sprawa czy Ci odpowiada iOS bardziej czy mniej niż android. Jeśli szukasz urządzenia z androidem o dobrej jakości i mocy to się nie zawiedziesz, ale ciężko porównywać tak różne systemy z ich wadami i zaletami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@rozo69, a jak ma się bateria w sgs6 w porównaniu do z5? S6 chodzi płynniej od xperii?

Pod względem baterii dzieli je przepaść na korzyść Z5 (bateria o malutkiej pojemności w S6 to spory krok w tył).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

S6 już nie chodzi płynniej, problemy w Z5 wyeliminowała niedawna aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ciekawe czy niedawna aktualizacja wyeliminowała błędy aparatu w Sony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro jesteś użytkownikiem iOS to raczej trudno Ci doradzić, wybrałeś wcześniej świadomnie inny system niż android z wiadomych sobie powodów, a to jest podstawowa sprawa czy Ci odpowiada iOS bardziej czy mniej niż android. Jeśli szukasz urządzenia z androidem o dobrej jakości i mocy to się nie zawiedziesz, ale ciężko porównywać tak różne systemy z ich wadami i zaletami.

Byłem użytkownikiem androida, teraz ios, Pytam czy toś się może przesiadł z op6 na z5 czy warto, jak się przesiadłem z s4 na ip6 to byłem zadowolony. Teraz myślę zmienić i zastanawiam się na z5 czy jeszcze poczekać na coś nowszego ("lepszego")

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    borkson

Hmm ciężko jednoznacznie odpowiedzieć bo każdy używa telefonu inaczej. Przesiadlem się zupełnie świadomie z użytkowanej i świetnej swoją drogą (naprawdę polecam) Z2 na Z5 (mam duala ale to chyba nie robi różnicy). Po kilku pierwszych dniach jestem ze zmiany bardzo zadowolony, mimo oczywiście kilku uwag. Na plus obudowa - brak szkła z tyłu przede wszystkim. Z2 upadła mi po roku na asfalt i tył pękł (to tyle w kwestii pękania szkła w Xperii [emoji14]). Telefon jest szybki bardzo. Ktoś tu pisał coś o dotyku. U mnie działa fenomenalnie i nie wiem o co sapy w kwestii dotyku. Na razie nie doświadczyłem przegrzewania. Był cieplejszy przy zgrywaniu backupu SMS-ów (około 12 tys wiadomości - odebrane i wysłane) ale działal normalnie i szybko (korzystałem w trakcie). Super jest to, ze ładowanie odbywa się już bez konieczności odpinania zaslepek. Na minus dioda, w Z2 była jakoś bardziej widoczna i słuchawki, brak też ikony LTE w szybkich ustawieniach. Niemniej zmiana bardzo na plus, ja się jaram. Odnośnie czytnika linii papilarnych wcześniej nie miałem z nim do czynienia ale jak dla mnie działa ekstra. Ja polecam.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez borkson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Od zawsze mialem telefony od sony czyli zetke,z1,z2 i z3. Później przechowalni sie z z3 na galaxy s6 w iczekiwaniu na z4 ktore zreszta okazalo sie lipa pod postacia z3+. Tak wiec cale nadzieje pokladane byly w kolejnym zapowiedzianym modelu z5 tak wiec po premierze sprzedalem s6 i kupilem z5.obciwalem z nia przez okolo miesiac i nie ukrywam ze sie zrazilem dosc mocno. Po pierwsze aparat robi slabw zdjecua zwlacza na makro jak i w ciemniejsztch miejscach, po drugie zaskoczyly mnie zawuwchy systemu bo w z3 tego wczesniej nie doswiadczylem a pozatym ten wolajacy o pomste do nieba czytnik lini papilarnych:/ sam w sobie dziala sxybko ale tylko wtedy gdu rece masz idealnie suche i czyste, wystarczy ze masz delikatnie wilgotne po podniesieniu np. Goracej szklanki z kawa badz zhedzeniu chipsa i niestety juz sobie ow czytnik nie radzi. Podsumowywujac krotko wrocilem do galaxy s6 spowrotem.

Nie dziwię ci się że wróciłeś do samsunga S6 bo między Z5/c a samsungiem S6/edge w kwestii aparatu dzieli prawdziwa przepaść...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a2000

@@rozo69, a jak ma się bateria w sgs6 w porównaniu do z5? S6 chodzi płynniej od xperii?

Właśnie przesiadłem się z s6. Samsung-DRAMAT!!! Jako heavy user nic tylko ładowałem komórkę. Zetka bez rewelacji ale i bez dramatu. Trzeba ładować codziennie. Co do płynności, s6 laguje się. Im bardziej zapychana pamięć, tym większe lagi. Generalnie zamiana s6 na Z5 była trafioną decyzją.

Połączony post:

CO do aparatu, mój egzemplarz robi rewelacyjne foty. Jakość zdjęć doskonała! W niczym nie ustępuje s6 czy LG G4 (miałem obydwa telefony). Bardzo zależało mi na jakości dźwięku na słuchawkach. W porównaniu z s6 jest bardzo dobrze (choć s6 też był niezły)! Rozczarowują za to bundlowe słuhawki. Na szczęście zostały mi jeszcze te po Z2 z noise cancellation. Podsumowując: telefon piękny w formie i funkcjonalności. Zdecydowanie wart zakupu (choć nieco za drogi).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może udało Ci się trafić na sprawny egzemplarz. Bateria w S6 to dramat ratuje ją tylko szybkie ładowanie. Jakbyś miał czas to wrzuć przykładowe fotki z Twojej z5. Pozdrawiam.

Xperia z3 tablet compact & tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi