Skocz do zawartości
nesiasps

Sony Xperia Z5 opinie , pierwsze wrażenia , wady , zalety

Rekomendowane odpowiedzi

@@Abi

najważniejsze w manualu alby ISO było jak najniższe - więc najprościej będzie w bardzo dobrym świetle, najlepiej w słoneczny dzień. A ekspozycję - czyli "jasność" :) zdjęcia ustawimy suwaczkiem od czasu naświetlania, nie wiem jak się on nazywa ale będą tam wartości typu 1/60s 1/100s czy też 1/250s. 1/60s zdjęcie jaśniejsze, 1/250 zdjęcie ciemniejsze. Trzeba tylko aparat trzymać nieruchomo - najlepiej oprzeć o murek, przytulić do drzewa...

Bardzo mi zależy na najniższym ISO bo prócz rozmazanych brzegów w  Z5 zdjęcia są też strasznie zaszumione ( im większe ISO tym większy szum). 

Zastanawiam się czy tryb auto korzysta zawsze z najniższego możliwego ISO czy może ułatwia sobie sprawę i używa raczej wyższych wartości - to by tłumaczyło tak duży szum na zdjęciach.

Edytowane przez robertp83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abi

@@robertp83

Tyle, że w trybie manualnym mam tylko możliwość zmiany ISO i to od 50. A w trybie AUTO te zdjęcia były zrobione z ISO 40 (odczytałem z właściwości zdjęć). Czasy naświetlania były 1/125s. Nie mam możliwości zmiany czasu naświetlania w trybie manualnym.

Z tego co czytałem relację z prezentacji Z5 na IFA to Sony zapowiedziało, że dopiero w listopadzie będzie udostępniać docelową postać aplikacji dla aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie design XPERIA Z5 jest super ale tylko w kolorze czarnym. Kupiłem białego, ledwo co pudełko otworzyłem i mi nie przypadł do gustu (tak samo nie podoba mi się biały GALAXY S6 więc mam BLACK :D. Co do Z5 to czarna elegancko wygląda.

Zastanawialiście się co lepiej kupić - GALAXY S6 / XPERIA Z5? Oglądając pewien film na YouTube doszedłem do wniosku, że nie ma za bardzo sensu wydawać tyle kasy (szkoda, że oglądałem go po zakupie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu są zdjęcia robione Z5 trybem Auto począwszy od najwyższej rozdzielczości.

https://drive.google.com/folder/d/0BxJu7zjp9mb2S1FKSzZwN2RLS3M/edit

Tu są zdjęcia robione Z3 trybem Auto.

https://drive.google.com/folder/d/0BxJu7zjp9mb2YzdCdGphcjBNalU/edit

@@robertp83

Za późno przeczytałem Twój post. Zrobię przy najbliższej okazji w trybie Auto czyli Lepszej automatyki i manual, choć przyznam szczerze, że nie umiem zbytnio robić zdjęć na manualu.

Teraz już wiem że problemy które ja mam ty masz również, pomijając przy 100% powiekszeniu pernamętny brak szczegółów i  bardzio duże artefakty oraz może nie każdy to widzi ale zwróccie uwadę na 1/6 zdjecia z lewej strony a 1/6 zdjecia z prawej , jeśli ktoś nie widzi róznicy to trudno, kazdy smartfon będzie dla niego dobry.

Ja chyba oddaje XPERIA Z5 do sklepu z powodu waty fabrycznej, tego się nie da naprawić softwarowo chyba że  wytną częsć kadru, ale to już nie będzie 23 MPix tylko 16Mpix.

Kupiłem go ze względu na chwalony aparat a okazuje się że  w internecie to ściema co o nim piszą !!!

Ja z biegiem czasu wnioskuje żę SONY będzie miało problem ze zbiorowym wniskiem sądowym !!!

SPrzedawanie sprzetu za nie małe pieniadze z takimi babolami to przgięli.

Do tej pory trzymalem sięprzez 8 lat w HTC i nigdy mnie nie zawiedli, teraz spróbowałe mz SONY i tylko smutek.

Dopiero teraz zerknołem na zdjecia z Z3 i powiem że gorzej to już nie mogli tego zepsuć !!! Dla mnie to nie do przyjęcia niech sobie g owezmą i poprawiająja już SONY nie chce, bateria trzyma prawie tyle co mój 3 letni HTC M7 ktorego chciałe mwymienić na coś fajnego, okazało się że to kupa błędów ja nie wiem jak to mogli tak skopać i przejść przez testy i pujść do ludzi do tego jeszcze BONDA wmieszali.

Ma ktoś zdjecia z Z5 Compakt ?

Edytowane przez _fenix_
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abi

Co wg mnie można powiedzieć o tych zdjęciach z Z5 to to, że kolory są mocniejsze niż na zdjęciach z Z3.

@_fenix_

Fotki z Z5C są w temacie dotyczącym Z5C.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co wg mnie można powiedzieć o tych zdjęciach z Z5 to to, że kolory są mocniejsze niż na zdjęciach z Z3.

@_fenix_

Fotki z Z5C są w temacie dotyczącym Z5C.

Co ci po kolorach, jak ostrość i rozmycie w całości w widocznym pogorszeniem z lewej strony oraz potężne artefakty które moim zdaniem stawiają Z5 na dnie przy konkurencji  !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdz aparat, i porównaj z Z3 ciekawe co stwierdzisz !!

Michał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możecie coś więcej napisać o samym telefonie, nie tylko o aparacie, żonie chce go kupić bo się na niego napaliła, jednak chciałbym być w 100% pewien co do wyboru

Wysłane z mojego ALE-L21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno, w cenie obecnej na znanym portalu aukcyjnym, to bardzo dobry wybór. Zdecydowanie telefon robi bardzo dobre wrażenie na znajomych i nie tylko, przyjemnie się użytkuje i bardzo sprawnie obsługuje. Wyświetlacz bardzo dobrze odwzorowuje kolory, bateria jest wystarczająca dla wymagalnego użytkownika. Wymiary ma odpowiednie, nie za duże nie za małe. Aparat, na który narzekają, mi odpowiada - lepszy niż w poprzednim galaxy s5, choć możliwe (nie stwierdziłem), że gorszy niż w iphonie 6 czy galaxy s6. Strony internetowe ładują się błyskawicznie. Obudowa nie palcuje się tak jak w pozostałych flagowcach. Spodoba się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu jest sporo na temat problemu z aparatem:

https://www.reddit.com/r/SonyXperia/comments/3oaemm/z5c_blur_also_in_z5_anyone_have_a_z5_test_with/

, czy to jest istotne, no może dla niektórych nie, ale jak coś się kupuje za sporą kasę to chce się mieć pełną funcjonalność.

Zrobiłem test z paternem pokazujacym dystorsje i powie mtyle obraz jest pokrzywiony w każdą stonę znajdzie się kilka lini kóre są proste reszta to krzywizna.

Ja zdecydowałem będę próbował oddać do MM Z5, to jest  bubel fakryczny bez rozebrania nic tu nie zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi