Skocz do zawartości
nesiasps

Sony Xperia Z5 opinie , pierwsze wrażenia , wady , zalety

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde dzisiaj chcialem koniecznie kupic telefon. Sprzedalem s6 edge, oddalem moto x style do x-komu i zaczolem szukac... Nic ciekawego u mnie nie bylo ale trafila sie xperia z5 z orange.

Pojechalem i kupilem...

Juz wiem ze jutro ja oddam bo takiego badziewia juz dawno w rekach nie mialem!

Aparat to jakas kpina, aktualizacje wgralem najnowsza bo dla orange jest ale to nic nie zmienia. Mial byc clear zoom x5;)

Nawet x jeden nje ma. Mkto x style robi zdjecia o niebo lepsze o samsungu galaxy s6 edge nie wspominajac. Jak zwykle nic nie warty belkot sony!

Telefon przy pobieraniu aplikacji z marketu tak sie grzeje ze strach ze pekna plecki;)

Ogolnie to najgorsza zetka jaka mialem w reku a mialem wszystkie oprocz pierwszej.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abi

Jaki nr tej aktualizacji? Nic od Orange nie dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez kompa aktualizowałem. PC kompanion.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Połączony post:

Nr 32.0.A.6.152

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abi

@@phonemaniak

Dziękuję.

A o pęknięcie tych plecków się nie martw. Są zadania,które rozgrzewają Z5 do wyższych temperatur niż przy aktualizacji i nie pękły ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie. Czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z Z5 od Playa? Czy otrzymujemy czysty soft czy brandowany? I jesli brandowany to czy mozna sobie clashtol'em zainstalowac czysty bez utraty gwarancji? Miło bedzie jesli szybko odpowiecie bo jutro chcialbym brac go na abonament na firme :)

Edytowane przez milanoska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krisv

Hey ja przedłużyłem umowę w Playu i w ostatni pon wpadł w moje ręce sony Z5 wersja czarna.
    Tak soft od PLAYa brandowany ( na szczęście play b szybko wypuszcza softy  )

Wcześniej używałem przez 2.5 roku HTC ONE M7 więc też do tego tel będę się odnosił.

Moje uwagi na 3ci dzień używania.

Obudowa

Niby czarny telefon tak naprawdę jest w kolorze grafitowym co mi osobiście bardziej się podoba.
    HTC dużo lepiej i pewniej leżał w dłoni , Zetka jest kanciasta i wokół ekranu jest ramka która niestety bardzo obniża komfort rozmawiania trzymając słuchawkę przy uchu.
    Plusem na pewno jest schowany obiektyw kamery. Klawisze głośniej ciszej jest umieszczony w bardzo nieporęcznym miejscu. Klawisz do odblokowania tel jest idealnie umiejscowiony.

System / Procesor

Sam android działa bardzo płynnie i wyczuwalnie szybciej niżeli w HTC . Przy odpaleniu jakiejś gry telefon robi się wyczuwalnie dość ciepły co nie sprawia najlepszego wrażenia. 
    Przy czym nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek parzeniu. 

Aparat

Sam aparat co w sumie dziwne defaultowo jest ustawiony na 8 megapixeli , po zmianie na 23 zdjęcia są b wyraziste jak na moje oko i zachowują b dużo szczegółów ( 23 megapixeli kadr 4:3 :/ ) dopiero przy 20 megapikseli mamy 16:9 . Potwierdzam ze w trybie manualnym tel robi lepsze zdjęcia :) O ile ktoś robi tzw selfie ( dla mnie nieistotna opcja ) przed aparat defaultowo pracuje na 3 megapikselach i można zmienić te ustawienia na 5 , zdjęcia są ok. 

Dźwięk

Głośniki graja dobrze bez wodotrysków , mogłyby głośniej grać. W zestawieniu z HTC w którym był nawet słyszalny bass. 
    Jakość odtwarzania muzyki na słuchawkach oceniam bardzo dobrze i powinno większość ludzi zaspokoić . 

Bluetooth 

Działa sprawnie i szybko się paruje z nawigacja , miłym dodatkiem jest możliwość streamowania muzyki na np nawigacje w aucie.

Bateria

Na chwile obecna bateria bez większego problemu powinna dwa dni wytrzymać. Więcej nie mogę powiedzieć gdyż za krótko mam tel.

Wyświetlacz

Jest duży i wyraźny , można indywidualnie pod własne widzi mi się ustawić nasycenie kolorów itp .

Jeśli macie jakieś pytania to śmiało pisać postaram się w wolnej chwili odpisać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abi

Właśnie przyszła informacja o aktualizacji systemu przez OTA do wersji z końcówką .152 (221,8MB)

Edytowane przez Abi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krisv

Właśnie przyszła informacja o aktualizacji systemu przez OTA do wersji z końcówką .152 (221,8MB)

Już pobrałem i zainstalowałem nie widzę na pierwszy rzut oka żadnych zmian.

Poniżej zmiany jakie update wnosi:

"The update provides a full fix for the Stagefright exploit with users reporting an enhanced camera performance, better heat management and higher accuracy from the fingerprint sensor."

Edytowane przez krisv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    larm82

Mi najbardziej przeszkadza umiejscowienie klawiszy głośnośći,oraz samoczynne odblokowywanie telefonu w kieszeni (inny niż w poprzednich modelacch przycisk power).Wiem moge dodać odcisk palca,albo wzór etc.,tyle że mi te bajery nigdy nie były potrzebne gdyż z telefonem nigdy się nie roztaje,jak również nie trzymam w nim żadnych tajemnic.Co do softu ,to czekam jedynie na nową aplikacje aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Budus

dzisiaj kupiłem Z5 Dual.

w salonie Sony Center w Katowicach sprzedawca przekazał mi informację, żebym póki co nie aktualizował telefonu bo mogę stracić możliwość korzystania z aparatu.

podobno jest jakiś błąd w oprogramowaniu i czasami tak może się zdarzyć - Ci co zainstalowania i mają problem muszą czekać na poprawkę.

ktoś się z tym spotkał ? pytam bo nie wiem czy aktualizować :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi