Skocz do zawartości
K9G

Nexus 5X - kable i ładowarki (przewodowe/bezprzewodowe/samochodowe)

Rekomendowane odpowiedzi

Cubaza

Tamtym kablem tak.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995
    Kabel USB A - USB C zakupiłem na tej aukcji: http://allegro.pl/ka...5633968088.html

Kabel jest w porządku. Przesyła dane z PC na telefon, ładuje z powerbanka, ładuje ze "zwykłej" ładowarki :) Wykonanie standardowe, nic specjalnego.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miło słyszeć, zwykły kabel, ale spełnia swoją rolę :)

Edytowane przez DaN995
    Nie cytujemy posta poprzedzajacego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Dokladnie. Zwykly ;) Czesto najprostrze rozwiazania sa najlepsze ;)

Nexus 5X & Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

takie pytanko co do tych kabli, jeśli kupie ten "kompatybilny" który w tej aplikacji będzie na zielono :) to co jeśli podłącze go pod ładowarkę np 2.1A(samochodowa) a nie jak mam oryginalna 3A, problemem jest tylko kabel czy ładowarka też może mieć znaczenie aby nic się z telefonem/portami usb nie stało.

czy jedynie czego nie będę mógł zrobić z takim kablem+"słabsza" ładowarka to szybkiego ładowania, a cała reszta będzie cacy.

pytam bo wraz z ładowarką dostałem kabelek usb-c do usb-a, oczywiście w aplikacji po teście jest że kabelek jest "be" ;) ale jak to wygląda w momencie kiedy chcę tylko telefon naładować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Szczerze to nie wiem. Ja laduje normalnie tym kablem ze zwyklej ladowarki w pracy czy powerbanka i jest ok ;)

Nexus 5X & Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak troche czytam https://plus.google.com/u/0/+BensonLeung, i nie wiem czy robia z igly widly aby napedzic sprzedaz "dobrych" kabli czy jest cos na rzeczy.

Nie rozumiem jeszcze tej kwesti ktora chyba była poruszana na tym blogu, a wiec to o co pytałem wczesniej, czyli mając dobry kabel, podłączyć go pod słabszą ładowarkę czy tutaj wszystko będzie ok. wiadomo że obecnie z akcesoriami jest problem i jak potrzeba na szybko to sie kupuje aby było.

Kupilem juz ladowarke z kablem usb-a do usb-c ale nie uzywam bo udaje mi sie utrzymac telefon na koniec trasy na ok 30% bateri, sam kabel testując aplikacja wypada zle, nie dziwie sie bo to taki jakis uwniany kabelek ;) no ale jak bedzie potrzeba to robi sie problem.

gdyby ktos mial lepiej opanowany glownie angielski to moze cos z tego wyciagnie i bedzie mogl sie podzielic, czy lepiej kupic odpowiedni kabel czy to taki troche pic na wode  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kabel USB A - USB C zakupiłem na tej aukcji:

http://allegro.pl/kabel-usb-c-typ-c-meski-na-usb-typ-a-meski-usb-3-0-i5633968088.html

Sprawdzałem go programem polecanym na reddicie i wygląda na to, że jest okej.

Program do sprawdzania:

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.mderezynski.checkr

dostałem własnie ten kabełek i umnie, za każdym razem czy podłacze pod płyte głowna do 3.0 czy 2.0 lub panel przedni, w aplikacji nie przechodzi testu i jest na czerwono.

u ciebie zawsze kabelek jest ok? ciekaw jestem gdzie lezy problem bo nie wiem czy nie oddac i szukac tego "dobrego"

zrobilem dodatkowo ten test :

Short version

5X

adb shell "cat /sys/bus/i2c/drivers/fusb301/*/fclientcur"

Or  from a shell on the phone

cat /sys/bus/i2c/drivers/fusb301/*/fclientcur

If the result is 3000 an A to C cable is non-compliant

Possible values

0 - standard USB charging

1500 - 1.5 amp type C charging

3000 - 3 amp type C charging

i mam 3000 wiec nie tak jak byc powinno. nic kabelek idzie do zwrotu, bedzie trzeba szukac dalej.

Edytowane przez dominix17

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eathan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi