Skocz do zawartości
K9G

Nexus 5X - kable i ładowarki (przewodowe/bezprzewodowe/samochodowe)

Rekomendowane odpowiedzi

KunDun

@@eathan @@dominix17 @@DaN995

Z tego co zrouzmiałem z całej tej dyskusji na temat kabli, problemem są kable przepuszczające prąd wyższy niż 1500mAh, jak np. polecany tu wcześniej http://allegro.pl/kabel-usb-c-typ-c-meski-na-usb-typ-a-meski-usb-3-0-i5633968088.html, przepuszczający nawet 3000mAh (co zresztą jest w aukcji napisane jak byk).

Jednak wydaje mi się, że problem ten jest istotny tylko wtedy, gdybyśmy użyli ładowarki, która jest w stanie taki prąd dostarczyć - żadne USB nie dostarczy więcej niż 1000mAh, więc przy ładowaniu z USB to w ogóle nie powinien być problem. Chyba, że chodzi tu o coś więcej niż tylko natężenie prądu wejściowego.

EDIT: OK, doczytałem FAQ https://plus.google.com/+BensonLeung/posts/HakwCMmd346

Wg tego artykułu, wcale nie jest tak jak mówiłem - jeśli źródło dostarcza prąd mniejszy niż 3A, to nawet gorzej - wtedy ładowane urządzenie chce na ładowarce/USB wymusić prąd 3A (przez wadliwy kabel) i przez to można uszkodzić źródło. Więc wychodzi na to, że http://allegro.pl/kabel-usb-c-typ-c-meski-na-usb-typ-a-meski-usb-3-0-i5633968088.htmljednak nie jest bezpieczny, a szkoda, bo już jest w drodze do mnie :/

Edytowane przez KunDun
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

@@KunDun Wg mnie masz 100% rację. Ja używam tego kabla z linku. Problemów z nim nie mam. Jak czytałem to obecnie żadna ładowarka USB nie dostarczy takiego prądu, nawet jak pod PC podłączysz telefon. Dlatego problem ten jest trochę wyolbrzymiony wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

@@DaN995

Edytowałem post. Trudno powiedzieć czy coś może faktycznie się uszkodzić, ale zastanawiam się teraz jednak nad zwrotem tego kabla :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Szczerze mówiąc na XDA nie widziałem jeszcze wpisu aby komuś się uszkodził port USB Typ C czy powerbank, ładowarka. niemniej jednak na dzień dzisiejszy więcej zamieszania i problemów z tym usb typ C niż pożytku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

@@DaN995

Też o tym nie słyszałem. Zresztą, miałem Note2, którego kabel przepuszczał do 2A, używałem tego kabla do ładowania z PC i nigdy nic się nie stało - sądzę, że cała akcja jest trochę przesadzona.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co ją zrozumiałem to kabel jest najważniejszy, i jeśli coś ma się stać to port USB w komputerze może się uszkodzic a nie w telefonie.

Szczegóły są dostępne na blogu i tam jest to lepiej opisane ale czy to napewno tak jest to nie wiadomo, trudno powiedzieć czy coś się stanie po 5 podłączeniu czy po 500 do komputera przez "wadliwy" kabel.

Jest trochę zamieszania, ale jak się m już dobry kabel to nic się teoretycznie stać nie powinno, nawet podlaczajac to pod słabsza ladowarkę, lub do komputera.

Szkoda że nie dali jak w 6p z usb-a na usb-c i zostaje już na tylko kwestia odpowiedniej ładowarki a z tym jest łatwiej bo chyba wystarczy że to nie jest jakiś noname z odpowiednim certyfikatem i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eathan

@@KunDun problem jest poważniejszy ponieważ USB Type C ma pozwalać nawet na 5A i ładowanie większych urządzeń. Zresztą sporo ciekawych rzeczy jest tutaj https://plus.google.com/u/0/+BartoszDanowski/posts/7wCU943htQbChodzi mi o wpisy kolegi Misiurskiego. 

@@dominix17 czytałem, że od teraz do N5x sprzedawanych w Polsce mają dodawać przelotki. Niestety w moim nie było (z dystrybucji T-Mobile).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Przelotki takie jak w zestawie z 6P mają być pakowane od stycznia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie ci co ich teraz nie maja to pozniej ich nie dostaną...

Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,

Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać

Usb-C ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Jak o tym teraz myślę, to raczej nie będę się bawił w wymianę - kabel mi będzie potrzebny do przesyłania danych i pewnie z rzadka do ładowania z lapka (służbowego, kto by się tym martwił :D). Ładowanie regularne wole zostawić oryginalnej ładowarce, zwłaszcza że szybkie ładowanie daje radę i szkoda byłoby z tego nie korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi