Skocz do zawartości
K9G

Nexus 5X - bateria, dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

vasper

To jest standard, zwłaszcza w telefonach produkowanych przez LG. Telefon zużywa masę energii podczas prób szukania sieci.

Edytowane przez vasper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k80i

Od 22:20 do 7:06 ubyło 4% baterii wyłączone Wi-Fi, włączone LTE. Po 13 minutach jak włączyłem Wi-Fi ubyło kolejne 3% telefon jest po pierwszym ładowaniu czy będzie lepiej z każdym kolejnym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K9G

Będzie. Szczyt osiąga się po kilku cyklach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

korzystacie ze smart lock? u mnie z początku było ok jeśli chodzi o zaznaczenie domu, teraz to nie działa. bluetooth w autach jest ok, bo korzystam z 3 które mają i na każdym jak się telefon połączy już nie potrzebuje pinu czy odcisku.

obecnie jak jestem w domu to nie działa, mimo ze łącze sie z internetem przez wi-fi i gps jest włączony. dodanie na nowo lokalizacji nie dziala.

oh, nie w tym temacie wpisałem, miało być w ogólnym :)

Edytowane przez dominix17

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Jeśli kogoś martwi kiepska żywotność baterii, polecam sprawdzić szczegółowy wykres baterii (ten który pojawia się po tapnięciu w wykres w menu baterii). Zauważyłem, że u mnie w pewnym momencie telefon w ogóle przestał wchodzić w deep sleep, Wi-Fi było włączone non-stop, mimo tego, że sam moduł był wyłączony. Po krótkim grzebaniu, okazało się, że winowajcą jest "Skanowanie zawsze dostępne" - opcja, która w Lollipopie była w menu Wi-Fi, teraz wyemigrowała do Lokalizacji (Ustawienia > Lokalizacja > 3-kropkowe Menu > Skanowanie). Po wyłączeniu i reboocie nie mam problemu z wejściem w deep sleep.

Ktoś zapyta - to znaczy, że to bug?! Niestety, niekoniecznie - problem pojawia się w sytuacji kiedy w okolicy jest dużo sieci Wi-Fi - jak np. w bloku. Większość sieci co chwila rozsyła swoje SSID a telefon ustalając lokalizację m.in. na tej podstawie w praktyce nigdy nie może usnąć. Wyłączenie tej opcji pozwala mu wejść w ten tryb i tym samym sporo zwiększyć żywotność baterii, jeśli nie gmeramy w telefonie non-stop.

Swoją drogą jestem pod wrażeniem tego, jak długo telefon jest w stanie wytrzymać będąc cały czas aktywny (taktowanie stoi wtedy minimum na 384MHz). Zauważyłem ten problem dopiero po kilku dniach - w moich poprzednich modelach takie problemy były tak widoczne, że już po kilku godzinach budziły moje podejrzenia.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KunDun
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k80i

Wczoraj mi wytrzymał 5h 11 minut na włączyłem ekranie. Zostało jeszcze 20 % baterii. Tylko pytanie czy macie max jasność w ciągu dnia? Ja mam auto ale ustawiałem tak do połowy 

Edytowane przez mykowhai
    Trochę za duża czcionka ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Ja tez mam auto i na polowe. U mnie wyniki sie wahaja, w zaleznosci od ilosci wlaczonego LTE. Nizej jak 3,5h na ekranie nie zrobilem jeszcze.

Wysłane z Nexus 5X

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k80i

Ja LTE mam włączone cały czas. Ale nie używam internetu, jak narazie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Ja tez. Chodzi o wlaczona transmisje danych ;)

Wysłane z Nexus 5X

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Panowie, wygląda na, że moje problemy z non-stop włączonym Wi-Fi jednak nie ustąpiły. Mimo wyłączonego modułu oraz opcji w lokalizacji, szczegółowy wykres baterii pokazuje, że cały czas mam włączone Wi-Fi. Google mówi o podobnych przypadkach ale pojedyncze i większość dotyczy opcji w lokalizacji - ma ktoś takie problemy/słyszał coś o tym?

EDIT: Wygląda na to, że po połączeniu się i rozłączeniu z Wi-Fi, problem znów sam ustąpił. Nie bardzo rozumiem dlaczego tak się dzieje, więc jakby ktoś coś wiedział w temacie, to wciąż chętnie się dowiem :D

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KunDun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi