Skocz do zawartości
K9G

Nexus 5X - bateria, dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopię trochę temat. Ostatnio zakupiłem sobie z ciekawości takiego Nexusa 5X w wersji 32GB gdyż zawsze mnie się te telefony podobały i wizualnie ale również mam miłe wspomnienia z Nexusa 5 i ogólnie jak go kupiłem (telefon ponad 2 letni już po gwarancji ale oczywiście po wymianie płyty głównej przez LG - mam nadzieję że teraz nie padnie ale to LG więc nie wiadomo...) to bateria była tragiczna - zużyta na maksa. :D

Jednak ta fabryczna ładowarka 3A zużywa tą baterię na strasznie. SOT osiągałem podobnie jak na zużytej baterii już w Nexusie 5 czyli jakoś 1,5h mając włączoną dokładną lokalizację, dane, WI-FI, LTE. Czyli dość słabo. Kupiłem więc baterię na Allegro (nie wiem czy to oryginał trochę mi śmierdzi, bo minimalnie mniejsza niż fabryczna i nie ma znaku wodnego z tyły, data niby 2018 - jedyna taka jaką znalazłem na Allegro, reszta to sprzedawane jako 'nowe' z datą 2015, lub 2017...) i ogólnie się poprawiło. 

W pracy jak słuchałem Spotify blisko 6 godzin na LTE przez słuchawki Bluetooth i włączony ekran był przez ok. 45 min. To zeszło 55% - Dla porównaniu na moim 2 letnim blisko już Samsungu A5 2016 - Nawet nieco dłużej na Spotify bo 6,5h te same warunki, ustawienia itd. Zeszło 38%. No a bateria w Samsungu ma blisko 2 lata... Ogólnie strasznie prądożerny ten Snap 808... No ale z ciekawości kupiłem telefon żeby się 'pobawić' nie wierzę nawet jak był nowy, że dało się osiągnąć więcej niż 3h SOT przy takich ustawieniach i normalnym ludzkim użytkowaniu. A 5-6 godzin to sobie można w bajki włożyć, chyba że ktoś wyłączył wszystko, ustawił na 2G i puścił film - to może. :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive

Jakieś wnioski?

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wnioski... Pewnie. Stare Snapy były bardzo... Ale to bardzo prądożerne i grzały się jak piekarnik. Ładowanie szybką ładowarką (oryginalną od LG 3A na wyjściu) widocznie skraca żywotność baterii w perspektywie 2 lat użytkowania (bo naprawdę do niczego się już nie nadawała) - Samsunga ładuję też oryginalną ładowarką 2A na wyjściu - Więc też jakaś wolna nie jest i bateria po 2 latach w świetnej kondycji - być może nie schodzenie poniżej 25% i ładowanie do maks 90% też się do tego przyczyniło. :D

A co do Nexusa którego niegdyś bardzo chciałem mieć... LG potrafiło zrobić bardzo dobry aparat główny i czytnik palców - działa jak błyskawica. Ekran IPS nie jest zły ale do Amoleda to mu daleko. Co do baterii z Allegro jeśli macie Nexusa i wasza bateria umarła to warto zmienić ale znaleźć oryginalną w dobrej kondycji to nie taka prosta sprawa. Jednak co kupicie - na pewno powinno być znacznie lepsze niż zużyta bateria. :P

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi