Skocz do zawartości
Elder86

INFO myPhone Infinity II LTE - Minirecenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież wszyscy producenci telefonów kupują części od Chińczyków. Tak samo jak myPhone kupuje od Chińczyków tak samo Samsung czy Microsoft i Apple ze swoimi iphonamy i innymi phonami - tam mają także część swoich fabryki. Jak widać te największe firmy też sprzedają chińskie telefony.

Ok, konkrety poproszę. Jakie np. części kupuje np Sansung od Chińczyków a jakie MyPhone. Z tego Ci piszesz chodzi Ci o czystą produkcję Chińską czyli od projektu po finalną sprzedaż. Co innego kupować części a co innego zlecać wykonanie według własnego projektu.

Produkowanie w Chinach jest teraz normą. Ci "więksi" tworzą własne fabryki i linie produkcyjne, ci mniejsi zlecają firmom chińskim produkcje ich projektów. Tak postąpił kiedyś IBM i dzięki temu ThinkPad'y teraz kupujemy z logiem Lenovo a nie IBM ;)

Polskie firmy np. takie jak MyPhone czy GoClever w większości przypadków zamawiają już gotowe projekty od a do z, i sprzedają pod własnym brandem. Więc faktycznie czasami lepiej jest kupić "oryginał:" funkcjonujący pod brandem chińskim o połowę taniej niż polski odpowiednik.

Edytowane przez santarski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Widzę, że "topowego" napisane z przekąsem.

Nie ma w tym żadnej złośliwości z mojej strony. Po prostu ten model trudno porównać do topowych modeli nawet chińskich marek jak Huawei czy OnePlus. Bardziej pasuje mi on do średniej klasy stąd cudzysłów.

Samemu podoba mi się ten model - jak za tę cenę prezentuje się świetnie. 

Ok, konkrety poproszę. Jakie np. części kupuje np Sansung od Chińczyków a jakie MyPhone. Z tego Ci piszesz chodzi Ci o czystą produkcję Chińską czyli od projektu po finalną sprzedaż. Co innego kupować części a co innego zlecać wykonanie według własnego projektu.

Produkowanie w Chinach jest teraz normą. Ci "więksi" tworzą własne fabryki i linie produkcyjne, ci mniejsi zlecają firmom chińskim produkcje ich projektów. Tak postąpił kiedyś IBM i dzięki temu ThinkPad'y teraz kupujemy z logiem Lenovo a nie IBM  ;)

Polskie firmy np. takie jak MyPhone czy GoClever w większości przypadków zamawiają już gotowe projekty od a do z, i sprzedają pod własnym brandem. Więc faktycznie czasami lepiej jest kupić "oryginał:" funkcjonujący pod brandem chińskim o połowę taniej niż polski odpowiednik.

Taki Apple nie tworzy własnych fabryk - telefony i akcesoria robią dla niego podwykonawcy.

Polskie firmy na początku wyłącznie sprowadzały gotowe konstrukcje ze swoim logiem (to znacznie tańsza, bezpieczniejsza i prostsza opcja dostępna teraz praktycznie dla każdej firmy ze średnim kapitałem) ale coraz częściej piszą na swoich produktach "Design in Poland". Nie jest to więc zwykłe brandowanie.

Rzeczywistość jest taka, że chińskie fabryki bardzo rozwinęły się technologicznie i oprócz samych linii produkcyjnych oferują także bardzo profesjonalne biura projektowe. Polska firma może już teraz zażyczyć sobie jaką model ma mieć specyfikacje (w pewnych określonych granicach) oraz wygląd. Kosztuje to oczywiście nieporównywalnie więcej niż zwykły brand z gotowego modelu ale takim firmom jak myPhone czy Kruger musi się to widać opłacać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem na myśli Chińskie urządzenia, ale nie rozumiem skład ta niechęć do takowych.

Przecież B-Brand jakim jest MyPhone kupuje od Chińczykow sprzęt i sprzedaje pod własną marką. Co ciekawe, robi tak wielu "niby producentów".

Reasumując wolę kupić lepszego " Chinczyka" bez znajomego loga, za to z lepszą konfiguracją.

Ja to rozumiem i to wcale nie jest niechęć. Chodziło mi wyłącznie oto, że zamawiając prosto z Chin dostajesz telefon lepszy pod względem specyfikacji, ale należy pamiętać, że produkty na rynek azjatycki mają niższe normy. Zamawiając myPhone'a przechodzącego przez branding i polską dystrybucję, dostajesz jakość europejską i jakby nie było wsparcie serwisowe, bo razem z telefonami zamawiają zapas części.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    78just
    tak? to znajdź mi inny 5 calowy telefon z 2GB ramu, LTE, lollipopem i dual sim chętnie porównam 

nie ma co mowic, w ofercie biedronkowej to bardzo dobra opcja, i przy okazji ladny jest

Nie to żebym od razu był jakimś entuzjastą markowych modeli, ale takie są realia

co prawda to prawda, ale mysle ze nie ma co porownywac bbranda jakim jest myPhone, choc niektore modele sa na prawde super, do markowego flagowego samsunga czy sony, to jednak inna liga, inny majatek firmy, itd

Nie ma w tym żadnej złośliwości z mojej strony. Po prostu ten model trudno porównać do topowych modeli nawet chińskich marek jak Huawei czy OnePlus. Bardziej pasuje mi on do średniej klasy stąd cudzysłów.   Samemu podoba mi się ten model - jak za tę cenę prezentuje się świetnie. 

mysle ze w przypadku myphone Infinity II lte mozna uzyc slowa "topowy", w sensie ze jest to topowy model tej firmy, pomijajc axe traktowany jako "pancerny" to infinty ii lte ma najlepsza specyfikacje wsrod myphone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    co prawda to prawda, ale mysle ze nie ma co porownywac bbranda jakim jest myPhone (...) to jednak inna liga, inny majatek firmy, itd

Aczkolwiek swojego myPhona kupiłem po "przygodzie" z Xperią E. myPhone pod względem jakości wykonania i płynności działania bije na głowę "markowy" telefon od Sony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qdlik

Ja na MyPhona też przesiadłem się z Xperii E dual. Skok niesamowity. Xperia przy użytkowaniu dwóch kart strasznie się ciął. Poza tym głupie wsparcie dla duala. Niby dual a na sztywno trzeba było ustawiać kartę do dzwonienia i wysyłania smsów. Q-smart działa bardzo sprawnie. A w grudniu przesiadka na Infinity II LTE, jeśli tylko uda mi się go zakupić w biedrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto kupić ten telefon w Biedronce? Jeśli coś się zepsuje, to jak to jest z serwisem? Wysyła się gdzieś? Czy do Biedry zanosi? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qdlik

Do biedry się zanosi i oni wysyłają na gwarancję lub zwracają kasę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto kupić ten telefon w Biedronce? Jeśli coś się zepsuje, to jak to jest z serwisem? Wysyła się gdzieś? Czy do Biedry zanosi? 

Pewnie że warto, to taki sam telefon jakbyś kupił u producenta, tylko że promocja "biedronkowa" :P A Infinity 2 w tej cenie to raczej okazja :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak wygląda sprawa aktualizacji oprogramowania w takich telefonach jak Myphone? Dotychczas użytkowałem Samsunga, Sony etc. Niestety mój S4 mini wyzionął ducha i szukam czegoś nowego, ale boję się, że powiedzmy za rok od premiery telefon nie dostanie żadnej aktualizacji systemu i być może będzie posiadał jakieś błędy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi